Varíte zeleninu v dojčenskej alebo obyčajnej vode z kohútika?

7. máj 2023

Ahojte, synovi od začiatku varím zeleninu v obyc. vode z kohútika, ktorá počas varenia zovrie. Keď ale pozriem na recepty tak tam veľakrát píšu že varia v dojčenskej vode. Mohla som mu uskodit že som varila v normálnej? Alebo ke to jedno?

autor
7. máj 2023

Myslím zeleninu/mäso na prikrmy

luciah187
7. máj 2023

Uskodit asi nie, ale ja zo zaciatku planujem varit v dojcenskej.

hennyinnsbruck
7. máj 2023

Jasne ze v normalnej

stanulienkat
7. máj 2023

Samozrejme, ze z vodovodu. Co by sa akoze malo stat??? Lepsie ako karcinogeny z platovej flase.

dkethe
7. máj 2023

Vo vodovodnej.
V skratke- do balenej sa ti uvolnuje chemia z obalu. Prestuduj si to, a sama sa rozhodni kde je viac +/-

sandyan
7. máj 2023

Normalna z kohutika, je to uplne jedno..zas netreba robit problemy tam,kde nie su. Kludne dalej pouzivaj z kohutika 🙂

pribinak
7. máj 2023

Slovensko má mimoriadne kvalitnú vodu a tá z kohútika je určite kvalitnejšia ako tá odstata v plastovej fľaši, ktorá sa varila či mrzla v kamióne

Nirmalne mizes variť v normálnej vode.
Voda v plaste je len marketingový ťah, nič viac

petamich
7. máj 2023

v obycajnej vode z tocky, aj pre tie uzkostlivejsie z nas, ta voda predsa prejde varom 🤷‍♀️

patus_2
7. máj 2023

V normálnej vode. Aj dojčenecká voda je úplne normálna voda, nič špeciálne na nej nieje, len v nej niesu niektoré minerály. Stojí x mesiacov v plastovej fľaši, ktovie ako skladovaná. A hoci máme veľké šťastie, že na Slovensku máme nezávadné vodu z kohútika, tak aj tak veríme viac predraženej reklame...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
7. máj 2023

Z kohutika. Dojcensku ani omylom.

svokrinjazykmonika
7. máj 2023

Z kohútika

sllavienka
7. máj 2023

Z kohutika

henka123123
7. máj 2023

Od zaciatku vsetko v normalnej vode..dokonca umele mlieko som robila tak ze som vodu z kohutika dala zovriet do kanvice a z toho robila od prveho dna ako sme prisli z porodnice

lilienkah
7. máj 2023

Ja som do roka robievala z dojčenskej, mne sa ta naša voda hnusila mame zo studne a každý druhy si tu postriekava trávu chemikáliami, všade same polia kde sa vylieva žumpa no proste mne to tak vyhovovalo pre pokoj duše 😊 ináč ta voda hlavne tu na západe/severe je dosť kvalitná

nikpa
7. máj 2023

Žijeme na Slovensku a sme v 21.storoci, nevidím dôvod kupovať vodu v plaste ešte aj na varenie. Voda z kohútika je bez závad a ešte k tomu prejde varom keď z nej varíš...

simca06022011
7. máj 2023

obycajnej. Ved ju VARIS.

miimss
7. máj 2023

@lilienkah súhlasím, tiež bývam na dedine a tá voda zo studne sa mi vôbec nepozdáva presne pre tie dôvody, čo si uviedla. Moja už má vyše roka stále jej dávam piť aj varím z dojčenckej vody.

snehulak77
7. máj 2023

Ak nemáš vodu zo studne, tak pokojne tocka. Dojčenská sa odporúča kvôli dusitanov a dusičnanov, ktoré sú pri dojčenskej vode kontrolované. Z tocky ale tiež nemôžu presiahnuť istú hranicu, vôbec by som to nehrotila. Dojčenskú som dávala malému, predčasne narodené mu, asi dva alebo tri mesiace. Potom už som prevarala obyčajnú. Kvalita vody na SK je výborná, každých niekoľko dní sa kontroluje, takže naozaj by som sa neobávala.

snehulak77
7. máj 2023

@miimss a obecnú vodu nemáte vôbec k dispozícii?

miimss
7. máj 2023

@snehulak77 nie, na vodovod je napojená len škola so škôlkou, bytovka a zopár domov. Ani kanalizácia tu nie je... A k tomu bývame pod kopcom kde sú polia, takže vážne nemám v pláne jej dávať vodu zo studne. Ani ja ju nepijem.

kacena4
7. máj 2023

vzdy som varila z kohutika, aj umele mlieko mali deti z kohutika. netreba ich "sterilne" drzat.

maranta_leuconeura
7. máj 2023

Dusicnany mozu mat vysoku hladinu najma vo vode zo studne a VAROM SA NEODSTRANIA! Je preto potrebne pouzivat dojcensku vodu.
Pitna voda ma urcitu hranicu ich obsahu, ktora ale je bezpecna pre dospelych ludi, pre dojcata nie, tam je bezpecna hranica patkrat nizsia.

snehulak77
7. máj 2023

@miimss úplne chápem, tiež by som to tak robila na tvojom mieste

nevenka
7. máj 2023

@nikpa no a si predstav, ze aj dnes, na Slovensku v 21.storoci, v niektorych obciach (a nie je ich malo) nemaju ludia vodovod, ale len vlastne studne. A to sa nebavime o osadach, ak by niekto namietal.
Nasi maju kvalitnu vodu, z pramena pod lesom, ale...Ak vela prsi, tak do studne im natecie aj z vrchu, a to uz sa o kvalite hovorit neda a ked je sucho, tak je jej strasne malo. Mali spolocnu studnu so susedovcami. Ti si ale z dovodu sucha, dali vrtat studnu vlastnu, 40 metrov, vody dost, ale zistili, ze ma vela dusicnanov. Tak sesternica kupovala dojcensku vodu. Asi tak.
Takze, pokial z kohutika tecie voda kontrolovana, tak pouzivam tu, uz pri 4.dietati. Ale ked sme u nasich, tak pouzivame dojcensku vodu. Aspon pri malych babatkach. Lebo kontrolovana je tak raz za rok, ta voda zo studne.
Ja som bola vychovana na takej.

nikpa
7. máj 2023

@nevenka viem, že mať vodu z vodovodného kohútika kedy sa mi zaziada, bohužiaľ nie je pre každého samozrejmosť. Ale v tejto téme zbytočne zachádzať až do takýchto detailov. Autorka sa to nepýtala preto, že by riešila problém so studnou. Reagovala som na jej konkrétny ,,problém,,

majlo1234
7. máj 2023

Pokial nemate zo studne, kludne z kohutika. Ja som aj pit davala z kohutika od zaciatku, vodu mame kvalitnu a rozvody nove

andrea_82
7. máj 2023

Ked sme byvali u mojich rodicov, davala som kohutikovu, lebo bol verejny vodovod. Pri druhom synovi budem pouzivat balenu, lebo mame studnu, ktora nesplna normy pre novorodencov.

zorkahorka
7. máj 2023

Balena voda je smrrrrt 😁 davala som ju, len ked sme boli dlhsie mimo domu na vylete. Na prevaranie veru drahy a zbytocny spas 😉

andrea_82
8. máj 2023

@zorkahorka ty si balenu vodu este aj prevarala?