Vanilka bourbon Altevita

30. mar 2024

Ahojte... Mali ste vanilku bourbon z Madagaskaru od značky Altevita? Používam ju no vôbec mi nevonia po vanilke. Až ste mali iný druh bola ta vanilka voňavá?

viestta
30. mar 2024

Ja kupujem mletu od Thymosu, vanilkovu pastu Dr.Oetker a ak sa dostanem do M&S v Prahe tak ich vanilkovy extrakt

autor
30. mar 2024

@viestta vonia ta vanilka vanilkovo?

viestta
30. mar 2024

Ano, kazda vonia vanilkovo. Prirodna vanilka nevonia az tak intenzivne ako vonia etylvanilin vo "vanilkovom cukre". Ja vysypem jeden sacok mletej vaniky do pol kila krupicoveho cukru a vonia kym sa neminie, aj jedla vonaju za vanilkou

marianarem
30. mar 2024

Tak vanilka vonia inak ako etylvanilin, takze ak si zvyknuta na ten, tak ti to moze pripadat ine. Etylvanilin suce vo vanilke je, ale okrem neho je tam kopa inych vonnych latok a posobi to inac. A skusala si, aku chut robi ta mleta vanilka? Prirodna vanilka vyraba velmi lahodnu chut.

autor
30. mar 2024

@marianarem mam tu od altevita píšu ze je to bourbonska vanilka z Madagaskaru... Nevonia mi nijak a chuti tak drevito s jemným pozadím vanilky, tak som chcela vedieť ci to tak ma byt, alebo je to nekvalitné. Ja to nikde necítim. Mala som predtým vanilku z dm a zdá sa mi ze ta po vanilke vonala.