Vajíčko po záruke

18. aug 2024

Ahojte.. asi 2 týždne dozadu som robila činu a do zarobeneho masa dávam jedno vajíčko..
no mali sme v chladnicke dva tie pláty alebo ako sa to volá kde sú uložené vajíčka a ja som asi zobrala zo zlého… teraz som pozerala že do 20.06 2024 mali expiraciu boli tam ešte 2.. nejak sme ich zabudli vyhodiť a jedno som odtiaľ zobrala a dala so tej činy..
nič nám síce nebolo ale nemôže sa nič stať? Nejaká salmonela.. predsa nebolo to pár dni po :(((

really8
18. aug 2024

Teraz riesis? Po dvoch tyzdnoch? Skoro nie?

viestta
18. aug 2024

Z vareneho vajca salmonelu nedostanes aj keby tam bola,keby si ju dostala, tak to zistis do 12 hodin po konzumacii, Ked ste sa nedosrali hned, tak teraz uz sa nedoseriete. Keby to vajce bolo pokazene, tak to zistis uz ked si ho rozbila.

autor
18. aug 2024

@really8 teraz som išla robiť praženicu a pozerám že to čo tu ostalo .. pozerám záruku 20.06 2024
A pozerám ostalo tam posledné vajco.. a v tom mi došlo odkiaľ som brala na tu činu vajco..

really8
18. aug 2024

No tak ked vam doteraz nic nebolo tak uz nebude. Salmonela necakala kym si precitas datum spotreby aby zautocila. Mimochodom neber tie datumy tak vazne

viestta
18. aug 2024

A to vejce na prazenicu si tiez nemusela vyhadzovat, ak z neho uz nebol zaprdok

autor
18. aug 2024

@viestta bože chvalabohu si ma upokojila.. pýtam sa aj manžela a že nepamätá si že by mu bolo zle.. ani mne nebolo ale tak predsa panika prišla že čo keď..
a to by nám teda hneď ostalo naprd obom?
Raz sme tak zvracali po palacinkach celá rodina čo robila moja mama..

deti95060810
18. aug 2024

nič sa ti nestane..
ak vajce nesmrdelo - čo asi nebolo lebo to by si okamžite zistila...
pokazené vajce neskutočne smrdíííí.

autor
18. aug 2024

@really8 ja si dám aj jogurt napríklad po záruke😂😂 nikdy mi nič nebolo
Ale tak toto bola už dlhšia doba a estw vajíčka..

autor
18. aug 2024

@deti95060810 to som ešte nikdy necítila.. a ani keď som robila tu činu tak som necítila nič teda

autor
18. aug 2024

@viestta no to som okamžite vyhodila keď som videla ten dátum spotreby… a potom som si uvedomila že som odtiaľ brala aj na cinu 🤢

viestta
18. aug 2024

Ked raz narazis na skazene vajce, hned zistis, ze je skazene. Skor ako to uvidis, nos ti povie

autor
18. aug 2024

@viestta to až tak cítiť? Ja do masa dávam aj koreniny na činu atd.. myslíš že to korenie by to neprerazilo?

januska12323
18. aug 2024

Zaprdok rozoznáš aj z druhej izby neboj sa nič

deti95060810
18. aug 2024

cítiŤ? mňa naťahovalo od toho smradu...

anjelicek26
18. aug 2024

Pokazene vajicko je jeden z najhorsich smradov, to sa fakt neda nerozoznat... je dva tyzdne po, urcite sa nic nestalo.

autor
18. aug 2024

Tak asi to teda bude ok.. ja rozmýšľam ako to bolo.. spravila som činu poobede a dala som si a na druhy deň som si dala potom v robote a manžel doma
Ale neviem o tom že by nám ani jednému niečo bolo..
pokazené teda nebolo len ta salmonela mi napadla

lalenka33
18. aug 2024

Fakt si myslíš, že 2 týždne po skonzumovaní niečoho pokazeného by ti niečo malo byť? Žiadna potravina nevie, aký je dátum. Pokazenú potravinu spoznáš podľa vône a farby. Pokazené vajce by si spoznala na 100000%.

really8
19. aug 2024

Ja teraz stale nechapem ze o co ti ide. Boze urobila si jedlo z vajicka ktore bolo po zaruke ktoru niekto vyratal. Vajicko o tom zrejme nevedelo a tak a zabudlo pokazit. Dva tyzdne nikomu nic z toho nebolo a teraz to riesis a snazis sa silou mocou spomenut ci vam fakt nic nebolo.
Proste si zaklopkaj ze stastie ze ste sa neposrali, ze ti jedno vajco nepokazilo pracne uvareny obed a ide sa dalej. Fakt toto riesit je na hlavu.

thirstymonk
19. aug 2024

Neboj sa nic. Ja uz som jedol aj tri mesiace stare vajca a nic mi nebolo.
Existuje tzv. Zakon abiogenezy, ktory hovori, ze momentalne nemoze vzniknut zivot z nezivej prirody. Inymi slovami: salmonela je bakteria a treba sa zbavit predstavy, ze ked mam stare vajco, tak v nom salmonela VZNIKNE. Nic take nie je mozne. Ta salmonela sa do vajca dostava uz pri kladeni nosnicou. Alebo sa vajca z vonku infikuju v salmonelickom prostredi (ked dakto rok nevywapkuje kurin). Ale aby ti vznikla salmonela vo vajci preto, ze je stare, to je biologicky nemozne.

lavender94
19. aug 2024

Pokazené vajce by si cítila. Popravde ja som nikdy v živote nepozerala na vajickach exspiráciu, veď rozbijem a buď sa dovraciam alebo nedovraciam. Ja vždy bud mám domace alebo keď už kúpim tak to najväčšie 60ks balenie a pokazené vajíčko som mala možno 5 krát v živote. Mám odsledované, že dva mesiace v chladničke vydržia úplne bez problémov. Salmonelu môžeš dostať z každého vajíčka, keď je nedostatočne upravené, ona sa tam neobjaví po skončení záruky. Ľudia čo robia majonézu, tataráčiky, milujú roztečené žĺtka atď, riskujú salmonelu v jednom kuse.
A ver tomu, že keby zjete dva týždne dozadu salmonelové vajce, tak by ste o tom vedeli veľmi dobre

autor
19. aug 2024

@lavender94 ďakujem za upokojenie 🥹❤️