Tvarohová torta s gaštanovým pyré a salkom

lenica11
3. aug 2020

Ahojte chcem piecť tortu oslávenec má rad
TVAROHOVÉ VECI, MASCARPONE, SALKO, GAŠTANOVÉ PYRÉ .
Máte nejaký nápad ďakujem krásne 💓

nnnuuunnn
3. aug 2020

@lenica11 TVAROH, MASCARPONE, SALKO to bude plnka a GAŠTANOVÉ PYRÉ zakomponuj do korpusu.

ivkazba
3. aug 2020

Ja robievam tortu, ktorú teda všetci zbožňujú, nejde tam tvaroh a salko, iba mascarpone s gaštanovým pyré, ale všetci ju zbožňujú.
Cesto: 7 žĺtok + 200 gramov pr. cukru poriadne vyšľahať, potom pridať 210 gr postrúhaných orechov, 70 gr strúhanky, pol balíčku prásku do pečiva, potom ručne vmiešať sneh zo 7 bielok, formu vytrieť maslom a strúhankou, piecť na 180 stupňov cca 40 minút. Cesto po vychladnutí prekrojiť napolovicu, spodnú časť zvrchu natrieť marhuľovým džemom, dať plnku, prikryť vrchnou časťou, na ňu natrieť na vrch aj na boky plnku. Ozdobiť podľa chuti a vkusu - buď ovocím alebo strúhaným gaštanovým pyré. Ideálne nechať v chladničke stuhnúť cca pol hoďku.
Plnka: 2 kocky gaštanového pyré zmiešať s 250 ml šľahačky na šľahanie, potom vmiešať 500 gr mascarpone. Dať do chladničky kým sa nebude natierať, aby krém stuhol.

lauriema
3. aug 2020

@ivkazba vyzerá famózne

ckatka
3. aug 2020

Ja robievam plnku vyslahany tvaroh s mascarpone. Iba tieto dve veci. Je to mega.
Druhu plnku by som spravila gastanovu s mascarpone a obyčajne piskorove cesto. Jedno biele jedno orechové. A natrieť kyslym džemom aby bola sviežejšia

romanka_369
3. aug 2020

@lenica11 vyborny je aj cheesecake s gastanovym pyre..do googlu lidl cheesecake gastanove pyre..je jednoduchy a perfektny👍..

mmmonika
3. aug 2020

@ivkazba Na akom veľkom plechu si piekla?

ivkazba
3. aug 2020

@mmmonika no z plnej dávky robím do klasickej veľkej tortovej formy, ale najčastejšie robím z polovičnej dávky a to robím buď malú tortovú formu (tuším 20 cm priemer) alebo ako na foto taký štvorcový plech rozmer 21x21 cm

ivkazba
3. aug 2020

@lauriema aj je 😉 to cesto je také ľahké, za mňa lepšie ako klasická piškóta a tá plnka je fakt skvelá

malasasa
16. okt 2020

🙂