Torta so živými kvetmi

monika185243
9. máj 2022

Ahojte žienky, tie čo ste zdatné v pečení. Dávate na torty ktoré sú potiahnuté iba krémom aj živé kvety? Ak áno treba kvet zo spodu niečím obaliť alebo tak aby to bolo hygienické? Chcem piecť svadobnú tortu švagrinej a chcela by som dávať živé kvety a len nejaký zápich. Ďakujem za odpovede 😀

pinkgirl
9. máj 2022

@monika185243 ahoj, máš niekoľko možností ako to urobiť - cieľom je oddeliť stonku od samotnej torty. V cukrárstve sa používa na to špeciálny separačný gel - dostať ho v cukrárskych obchodoch, alternatívou je namočiť stonky do roztopenej čokolády a po zatuhnutí vložiť do torty, prípadne dáš dvety do novej kvetinárskej ampulky s vodou a po obalení potr.fóliou zapichneš do torty ...záleží aj na tom kedy chceš kvety naaranžovať a či potrebujú vydržať čerstvé cez noc a musia mať vodu. Inak stačí obaliť stonky v potr.fólii.

monika185243
autor
9. máj 2022

@pinkgirl kvety by som v podstate mohla dať na tortu aj v sobotu ráno, chcela by som dávať pivonky a asi niečo ešte ku tomu, tak by som radšej volila tie ampulky, keďže torta by bola na sále. A v pohode vydržia kvety aj v chladničke?

pinkgirl
9. máj 2022

@monika185243 áno vydržia

monika185243
autor
9. máj 2022

@pinkgirl ďakujem pekne za radu 😀

moninah
9. máj 2022

@monika185243 neviem, ci prave pivonky su dobry napad. Lebo ty ich v piatok kupis ako zavrete gulicky a v sobotu na tej torte uz mozno budu ako pred odkvitnutim. Rezane sa ti rychlo zmenia. Preto ich kvetinarky davaju do takych "hustych" kytic, aby ich kvety okolo pevne drzali. Ale inak su moje naj. A torta bude urcite nadherna, nech sa vydari.

monika185243
autor
9. máj 2022

@moninah skúsim sa poradiť ešte v kvetinárstve čo by my odporučili, práveže mne sa tiež strašne páčia a aj švagrinej 😀 ďakujem pekne 😀

pinkgirl
9. máj 2022

@monika185243 ak by si vedela zohnať ružu ktorá má kvety podobné pivónii - mohla by to byť fajn alternatíva.

laila22
9. máj 2022

@monika185243 ja by som sa bála, že z pivoniek sa na tortu vysype peľ, okrem toho myslím, že pivonky sú jedovaté.. sú krásne, ale za mňa na tortu nie..

monika185243
autor
9. máj 2022

@pinkgirl skúsim sa poradiť v kvetinárstve a uvidím čo my povedia...

monika185243
autor
9. máj 2022

@laila22 ja som práveže našla aj na internete veľa fotiek s pivonkami a krásne to vyzerá, uvidím ešte mám čas na rozmýšľanie...

laila22
9. máj 2022

@monika185243 môže byť, možno sa mýlim.. 🙂

shellmycka1
9. máj 2022

Kvety z kvetinárstva su vsetky striekane sajrajtom, ktory na tortu nepatri. Kup si jedle kvety ( Metro, eshop) alebo chod pozbierat na luku mimo ludi. A Pivonky su jedovate 😉

andreatytler
10. máj 2022

@monika185243 Daju kupit take umelohmotne rurky, na sposob skumaviek, ale z plastu do ktorych sa davaju kvety a tie mozes zastoknut do torty a stopky tak nebudu v kontakte s tortou.
Ak nechces jedle kvety, skus umele. Teraz uz robia krasne umele alebo skor latkove) kvety, ktore su velakrat na nerozoznanie od zivych. Ja som mala tak svadobnu tortu.

monika185243
autor
10. máj 2022

@andreatytler asi sa nakoniec aj rozhodnem pre umelé, lebo zase nechcem náhodou niekoho otráviť alebo spôsobiť nejaké problémy. Ak sa smiem spýtať kde si zháňala umelé kvietky?