Torta - plnka zo salka

ivulec1
19. júl 2022

Ahojte vedel by mi niekto poradiť idem piecť tortu a chcem spraviť plnku so salka myslíte že môžem dat do nej aj ovocie nebude sa plnka topiť alebo nezredne.... Ďakujem krásne

paulahr
19. júl 2022

@ivulec1 na tvojom mieste by som urobila plnku mascarpone alebo jemný tvaroh + salko, pretože salko samé o sebe je dosť riedke, rozrekalo by sa 🙂

evica17
19. júl 2022

@paulahr ja som videla recept že Salko a maslo zmiešať dokopy. Alebo ešte Salko vyliať na korpus aby nasiaklo a dať iný krém, taky nie moc sladký.

ivulec1
autor
19. júl 2022

@evica17 no salko a maslo som mala na mysli alebo potom mascarpone so šľahačku... Len sa bojím ze my to zredne keď tam dám ovocie

heidy222
19. júl 2022

Mascarpone a salko spolu je super, ja davam trosku jemneho tvarohu na odlahcenie. Uplne uzasne je s praskom z lyofilizovanych jahod alebo Malin, tak dostames ruzovy jahodovy alebo malinovy intenzivny Krem

pukina
19. júl 2022

Ja by som salko ani maslo nedavala vobec. Staci poriadne vyslahat mascarpone + slahacku, prip. jemny tvaroh s 2-3 lyzicami cukru a nic sa ti neroztopi, ovocie daj cerstve az na vrstvu kremu na torte a poriadne zachlad.

evica17
19. júl 2022

@ivulec1 skús toto. Máš aj Salko,aj ovocie....

vazky_a_motyle
19. júl 2022

@ivulec1 Ja salko "upeciem" vo vodnom kupely tak ze sa spravi karamel a do neho po vychladnuti primiesam maslo. Pre mna je to naj krem.. 🙂 a ked dam do kolaca pod krem banany tak mi to moc chuti, banan je celkovo take este "neutralne" ovocie, ze sa da pouzit skoro vsade.

ivulec1
autor
20. júl 2022

Ďakujem vám krásne za každú radu 🙂🙂