Tlakový hrniec Adagio 6l Banquet

katie253
7. mar 2021

Ahojte, má niektorá tento hrniec? Ja som ho kúpila a varila som v ňom 2x. Prvý krát mi pri "vypustení" pary (otočenie ventilu do polohy na vypustenie "pary") namiesto pary začala spod zavretej pokrievky tiecť a syčať vriaca voda po celej peci. Myslela som že som dala veľa vody, ale aj tak bola voda v tom rozmedzí min a Max. Druhý krát som varila dnes a stalo sa mi to zase. Vody som mala menej, ani nie polovicu v tom rozmedzí. Tesnenie mám založené správne.
Tak neviem či mám nejaký zlý kus alebo čo....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katie253
autor
7. mar 2021

@viestta Ty máš tento hrniec? A naozaj to stačí nechať trochu ochladnúť? A potom to už nebude syčať?
Lebo mama aj sestra majú iný hrniec a oni paru hneď vypúšťajú a nikdy im voda nesyčí....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janage
7. mar 2021

@katie253 mám iný ale párkrát sa mi stalo keď bol silno natlakovaný, veľa vody pri polievke a divoko mi predtým vrelo. Ja sa snažím vypnúť a nechať jedlo dojst kým ten kontrolný čudlík neklesne sám.

janage
7. mar 2021

@katie253 mám 4 tlakové hrnce a všetky idú na rovnakom princípe

katie253
autor
8. mar 2021

@viestta
@janage ďakujem, tak skúsim tak...
Dúfam že to bude ok

luckuz
8. mar 2021

Treba ozaj nechať vychladnúť. Ja mam od banquet. Vcera som sa poponáhľaľa a sviečková bola na sporáku. Ale bežne počkám 10 15 minút a vypustím paru. Ak neponáhľam tak počkám až vypne ventil.