Svadobné menu

25. mar 2023

Ahojte, budeme mať sobáš spolu s hostinou v reštaurácií. Obedové menu nechceme jednotné , chceme aby si každý objednal na čo bude mať chuť. Reštaurácia,ale potrebuje dopredu vedieť čo a koľko toho pripraviť.. takže my musíme zistiť čo si hostia dajú najlepšie už teraz. Neviem ako to urobiť aby to nevyzeralo blbo, nechcem každému dopredu volať a pýtať sa čo si dá 😃
Manžel navrhuje pridať k pozvánke aj obedové menu nech si vyberú a potom to obvolať. Máte nejaký lepší nápad ako to urobiť?

viestta
25. mar 2023

zvykne sa to takto robit

kitycat
25. mar 2023

No, ked si to neviete naplanovat, tak dajte jednotne menu.

A snad nechces aby si vyberali hostia z 20 roznych jedal?
Vsak dajte trebars svieckovu, roladu so zemiakmi a zeleninou a nech si vyberu z dvoch jedal.

autor
25. mar 2023

@kitycat áno chcem aby si vybrali normálne z jedálneho lístka aj keby tam bolo 20 jedál. Máme tam vegetariánov, viacerých ľudí s intoleranciami, deti menšie i väčšie a chcem aby sa nejedol každý. Nie aby niekto sedel hladný nad tanierom sviečkovej. Kvôli tomu ideme do reštaurácie.

@viestta tak , že sa pošle to menu spolu s pozvánkou?

gejb
25. mar 2023

Mne to znie ako dobrý nápad 😊👍aspoň si každý dá to co ma rad. Popytajte sa aj na nejaké alergie/obmedzenie/vegetarianov

viestta
25. mar 2023

ano, tak

sense
25. mar 2023

Posli menu s pozvánkou a daj termín dokedy majú dať vedieť co si dajú... Ono je to síce fajn nech si 20-30 ci koľko ľudí vyberie z jedálneho lístka, ale ak to chcete mať naraz a. Je štýlom ze jeden už dojjedol aby to nemal studené a ďalší ešte čakal ké treba dat vedieť dopredu druhá možnosť je vybrať z jedálneho. Lístka dve tri jedla.
Môj ex robí kuchára a u nich v reštaurácii je to tak ze ak príde takáto skupina a nechcú jednotné jedlo, pripadne jedno vegi a jedno pre "vsezravcov" tak majú iný jedálny lístok resp skrátený práve na nejaké. 3-4 jedlá

autor
25. mar 2023

@gejb Áno vieme, že sú u nás aj vege a bezlepkáči, mužova sestra má viaceré obmedzenia v strave keďže je po operácii čriev, takže sme vyberali reštauráciu tak aby mala naozaj bohaté menu a všetci mali možnosť vybrať si. Nebude nás veľa takže si kľudne každý môže dať čo bude chcieť..

@sense
@viestta ďakujem, tak to teda pošleme spolu.

viestta
25. mar 2023

My sme boli na takej oslave, posielala menu asi 5 jedal na vyber, aj pre veganov aj pre deti. Zas nedaj vyberat z celeho jedalnicka, to by kuchyna nemusela pre vsetkych naraz stihat

queen_mary
25. mar 2023

Hm, podla mna si trosku pletiete na seba bic, kolko vas bude? Okrem menu tam mat treba asi vypisat aj komplet zlozenie, kedze budete riesit intolerancie alergie atd - cize mat k menu vsetky doplnujuce info, aby ste nevolali 30krat do restauracie s doplnujucimi otazkami.

Poslala by som teda menu spolu s pozvankou (neobchadzate osobne?), v nejakom termine by som to obvolala, aby som si to zosumarizovala.

Rozumnejsie mi pride, ako ti uz niekto pisal zjednodusene menu. Masove/vege/bezlepkaci/bezlaktoza/vegan atd.

kukuk29
25. mar 2023

Hlavne sa este opytajte v restauracii z kolkych jedal si mozete vyberat. Stalo sa nam viac krat z prace ze sme isli niekam cca 25 ludi a dali nam vyber z 5-6 jedal a nie z celeho jedalnocka nakolko by to nevedeli prichystat.tolko druhov aj toto sme musela dat vediet min den dopredu vediet. Ked maju 1-2 kucharov tak neni mozne spravit 25 roznych jedal na jednu urcitu hodinu...

danyelia
25. mar 2023

Ahoj, v mladosti som odrobila veľa svadieb ako čašníčka, z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že tiež by som dala na výber max z 5 jedál, nech si každý vyberie čo chce - aby ste to mali naraz, aby neboli zmätky, aby sa nemuseli obiehať hostia, čo si kto dá - nám sa stávalo, že aj napriek výberu vopred stále niekto vymýšľal a čím viac mal človek na výber, tým viac vymýšľal 😁 U nás bolo najčastejšie jednotné menu plus pár vegetariánskych jedál a potom teplý pult, kde si každý vybral podľa chuti. Alebo urobte rovno len teplý pult - jedno kuracie, jedno bravčové, jedno hovädzie jedlo, zemiaky, hranolky, ryža, šalát, zeleninová obloha, pirohy, niečo sladké a každý si vyberie na čo má práve chuť 💁‍♀️

cimage
25. mar 2023

Zalezi aj kolko vas bude. Je rozdiel 20ludi a 50. To sa v kuchyni aj zblaznia ked budu mat 50listkov naraz a kazdy ine. Radsej poslite dopredu tie jedalne aby sa vedeli nachystat. A hlavne aby si kazdy pamatal co si objednal. Lebo ked som robila v hoteli na svadbach, tak mali 3jedla na vyber a nepamatali si co si objednali 🤦🏽‍♀️. Tak cakali na koniec, ze co zvysi.

sommisicka
25. mar 2023

Ahoj, ja som cely život pracovala na rôznych pozíciách, od najnižšej po najvyššiu a poviem ti rovno, že ponúkať 20 rôznych jedál naraz je pre kuchárov aj čašníkov totálny zmätok. K pozvánkam sa dnes už bežne prikladá RSVP, kľudne doplň žiadosť o aké menu majú záujem, nech doplnia intolerancie a pod. Z pohľadu kuchára : pripraviť 20 druhov jedál naraz tak, aby boli všetky teplé, je nenormálne náročné, často sa narazí na priestorové možnosti kuchyne. Z pohľadu čašníka: najlepšie je jedla vydávať pri stole zaradom, nie chodiť s porciou a hádať kto ma aké jedlo, lebo nedajbože kuchár spraví nejaké o minútu skôr aké bolo v poradí podľa zasadacieho poriadku. A ako organizátorka doteraz všetkých stretnuti po strednej, vybrali sme jedno jedlo, vegetariánom extra, s alergiami extra. Ono aj v tej jednote je kúzlo, jedna svadba, jedno jedlo. Len hádam, že nebudeš objednávať kolace/dezerty aby každému chutilo, tak isto ani alkohol.

evkamotka
25. mar 2023

My sme bezne robili menu na oslavach tak, ze sme zvolili 3-5 jedal z jedalnicka a spolu s pozvankou dali vybrat menu. A tie z nasho menu sa tiez dali este trocha upravit (bez stavy, prehodit priloha, doobjednat salat.. ). Na takomto scenari sme sa s restikou vopred dohodli. Tym padom mal kazdy co mu chuti a zaroven nam to kuchyna stihsla pripravit

lalala94
25. mar 2023

A koľko vás bude? Lebo ak máte iba pár hostí, je to ok, ale ak je to viac ako 20-30 ľudí, veľa šťastia. 😀 Polovica to odignoruje a budeš ich naháňať ešte týždeň pred svadbou, aby sa vyjadrili.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amonet
25. mar 2023

a bufetove stoly?

deedol
25. mar 2023

necitam komenty, ale my sme to tak mali. normalne sme ludom poslali jedalny listok (boli sme v restauracii, ktora nema v listku 20+ poloziek, ale len par dobre urobenych jedal) a povedali, dokedy sa maju rozhodnut. potom sme ich obvolali a dali info restauracii. tiez mame v rodine ludi s alergiami, intoleranciami, vegetarianov a pod. vobec sme to nebrali nejako formalne 🙂

veselo_neveselo
25. mar 2023

Ja by som pridala obedmenu k pozvanke, dala tam aj moznost rsvp emailom, telefonom, a aj qr kod na anketu. Pozbierajte odpovede, a kto neodpovedal, tym bud zavolat, alebo objednat kuraci platok/ vegetarianske jedlo 🙂
Dajte aj nejaky datum dokedy tak musia spravit, inak to budu vsetci odkladat.

autor
25. mar 2023

Takto, my viac menej ideme len na obed. Terasu máme rezervovanú na 4 hodiny. Bude nás 14, reštaurácia nemá problém urobiť aj 14 rôznych jedál a dezertov. Len chcú dopredu vedieť čo majú pripraviť aby bolo jedlo nachystané v rovnakom čase. Mňa zaujímalo ako sa to robí s lístkom, či ho poslať , alebo im len telefonovať..

maryetta
25. mar 2023

Urcite poziadat restiku-kuchynu o ponuku jedal. Kolko zvladne ci to bude 10na vyber alebo 20na vyber. Toto by som vlozila ku pozvanke.
Podla mna ozaj mile. Ved to nie je 60 alebo iˇviac ludi ze sa vyberie jedna porcia.
A termin do kedy to musite dat vediet restike. Az potom by som obvolala.
Je to ozaj super lebo takto bude kuchar vlastne pripraveny ze co varit. A nie ze potom jeden uz bude dojedat a niekto este ani nebude mat objednane lebo neviem co chcem.

danyelia
25. mar 2023

Len 14 ľudí? Tal to by malo byť v pohode, ja som myslela tak okolo 30 😁 No tak to by som si vybrala asi inú reštiku, my sme práve dnes boli s kamarátmi na obede v jednej reštaurácii, neohlásene, 10 ľudí (dospelí aj deti) v čase obeda, mali zopár stolov obsadených, cca o 14- tej, objednali sme si 10 rôznych jedál, polievok, z jedálneho lístka menu - (žiadna denná ponuka), nápojov a nebol žiadny problém, no polievky do pár minút sme mali, jedlo hneď po nich - ale tak záleží od organizácie tej reštiky, počtu kuchárov...Len je zvláštne že dopredu im to treba dať vedieť, keby sme sa tam prišli najesť my dnes, (plus 4 deti) normálne by nás poslali domov hladných? 😬

ankare
25. mar 2023

Priloz k pozvánke,alebo sprav hromadnu spravu na FB a kto môže, nech napíše tam. Kto nie, obvolas.

danyelia
25. mar 2023

Ešte možno taký pohľad z druhej strany, ak by som mala byť ja hosťom na svadbe, úplne by mi stačil výber z 3 jedál, ocenila by som možnosť vybrať si napr. 1. Jedlo z kuracieho mäsa, klasika: opekané zemiaky/ryža pol na pol - možno ,,staromódne,, ale každý zje, čo mu chutí viac, zeleninová obloha = niečo ľahšie pre ženy a deti 2. Jedlo z bravčového a hovädzieho mäsa, príloha, omáčka, zemiaky = niečo sýte pre chlapov a 3. Vegetariánske jedlo. Plus nejaká poznámka k tomu (alergie a pod.) Prišlo by mi zvláštne, ak by mi niekto ako budúcemu hosťovi poslal na výber z 15 jedál, nech si ja neviem, 2 mesiace pred svadbou vyberiem, na čo budem mať práve vtedy chuť 😁 Veď je to svadba, kde je podstatné niečo iné, nie sú to gurmánske hody, kde si treba zbytočne komplikovať život...

kesis
26. mar 2023

Vypočujte si podcast Svadobné harašenie
Je tam časť aj so svadobným kuchárom ;)

lienka.7
26. mar 2023

@autorka treba si vypýtať ponuku a poslať ju hosťom, nech si vyberú a potom pocty nahlásiť restauracii. Aj nam tak doslo s pozvánkou, mali sme na vyber z 3 jedál

maccaya
26. mar 2023

Si si istá ze vám bude stačiť terasa iba na 4h? Nás bolo iba 12 hostí no zdržali sme sa od 15,30h do polnoci.....viem, pýtala si sa iné, no aj toto sa stáva...tiež sme si nemysleli ze sa tak zdržíme

autor
26. mar 2023

@maccaya určite, my máme dve deti z toho jedno pár týždňové takže sa dlho zabávať ani nebude dať.

zuzi56
26. mar 2023

Len či si ti hostia budú pamätať, čo di vlastne vybrali na to svadobné nemu, nechcem vidieť ten chaos, keď si nikto nebude nič pamätať a kuchyňa začne podávať obed a vy tam budete behať a pýtať sa kto si vlastne čo objednal 😂😂😂

natalka13
26. mar 2023

Nas bolo 12 a v pohode si kazdy vybral co chcel. Aj to doniesli naraz. Nic som dopredu nenahlasovala. Ved do restiky bezne take skupiny chodia aj iba tak na veceru.