Šuhajdy bez rumu

marca12
18. dec 2021

Nemate prosim recept na suhajdy,ale nie tie nechutne cokoladove s rumom. Raz som jedla suhajdy,ktore chutili vyborne. Boli sladke,nie take ako tie klasicke. Chutili ako mliecna cokolada. Neviem nikde najst recept

lindous
18. dec 2021

Do orechovej plnky dávať rum nemusíš, my dávame pre sviežosť a šťavnatosť do orechov marhuľový džem a je to super a čokoláda na vrchu bude taká, akou to zaleješ ... keď horkou na varenie, tak horká, keď mliečnou tak mliečna... moja mamina v nej roztápa ledové kaštany napr. 🙂

adik64
18. dec 2021
3petka
18. dec 2021

@marca12 ja dávam ako plnku len klasiku salko so šťavou z citróna.

marca12
autor
18. dec 2021

@lindous len mne celkovo nechutia suhajdy ani ta cokolada ani orechova plnka. Jedla som to pred rokmi a neviem si spomenut kde. Zeby som si pytala r cept,keby som vedela u koho som ich jedla.

sarianna
18. dec 2021

ja robim len uplne obycajne a decka ich miluju / 100g masla roztopit, 100g orechov pomletych, 1 karam.salko... v hrnci roztopit a premiesat. A potom nad parou roztopit 300g var.cokol a polka CERY...

dskjhfdlkdjhl
18. dec 2021

@marca12 ja robim taketo a chutia nam:
10 dkd horkej čokolády,10 dkg mliečnej čokolády,10 dkg
cery.
PLNKA: 1,5 dcl mlieka,1 žltok,10 dkg orechov,10 dkg cukru,hrozienka.

lindous
18. dec 2021

@marca12 ahaa, chápem, čiže niečo ako šuhajdy, ale nie šuhajdy 😅 tak to neporadím asi, ale držím prsty ... možno tie plnené salkom by mohli byť fajn sladučká alternatíva 🙂

0silvia0
18. dec 2021

@marca12 ja obcas robievam so salkom, orechove nerobim.

tinka_1807
18. dec 2021

@marca12 Ja mám recept od mamky. Plnku tvorí iba prevarene mlieko (asi 2 dcl) s cca lyžicou cukru a rozmixovanymi piškótami. Piškóty ale musia byť úplne až na omrvinky pomrvene. A do piškót len prilievame trochu toho mlieka, aby ti z toho vznikla taká tuhá hmota a tým plníme. 🙂

1zuzka1
18. dec 2021

@marca12 ja robim horka alebo mliecna cokolada a gastanove pyre kupovane v cukrarni bez rumu

evkamotka
18. dec 2021

Prosím ta, ziadny recept. Cokolada aka ti chuti, pokojne si roztop aj mliecnu milku. Medzi dve vrstvy cokolady mozes dat co chces. Vyborne je napr uvarene salko. Ak nechces riesit varenie, predavaju karamelove salko. Ak chces suhajdy orechove, pomel orechy, spar s mliekom a vanilkovym cukrom, vybavene

anjelic
19. dec 2021

Ja sa tenti rok chystám na tieto 👇 len uberiem z rumu

cacianka
4. mar 2022

My sme robili úplne iné šuhajdy, pred 50rokmi