Strava 18 mesačného dieťatka

lubuska22
22. apr 2012

caute maminy mam synceka ma rok a pol a neviem ako by mal vyzerat jeho jedalny listok. pripada mi to ze papa stale to iste. a neviem co davat vecer pred spanim, ci normalne jedlo ako na obed alebo kasu, ja davam kasu a potom mliecko

dakujem za rady 🙂

vintinka
25. apr 2012

ahoj ..moja má tiež 18mesiacov a zhruba 3 mesiace dozadu papá všetko..čo navarím..už jej nevarím zvlášt..u nás to vyzerá asi takto..ráno okolo 7,30 mliečko len 100ml viac nevypije ..okolo 8,30 chlebík šunka,syr atd..ale s papá málo niekedy nič tak potom jej dávam skoro každý den jogurty a ide spat .Ked sa zobudí okolo 13.00 jej dám obed čo som varila pre nás ..polievky má rada tak zeleninovu,maskovu ,fazula,šošovičkovu má ich rada hustejšie.Ak spapá polievku niekedy nechce druhé ale zvyknem ešte ponuknut .Varím aj prívarky kôprový,zemiakový ,tekvicový..špenát a rajčiny nemusí 🙂 potom na olovrant ovocko a dávam aj keksíky 🙂 no a večera klasika bud chlebík aj vajcový alebo salám,párky ,šunka ,lekvárový alebo kaše ...a okolo 20.. ešte mliečko 180ml a ide sa spat..dufam,že aspon trošku som pomohla...Moja rada už dávaj všetko samozrejme nie velmi korenisté ..

nenna
3. máj 2012

Ahoj,chcela by som sa zapojit do tejto debaty ohladom stravy pre jeden a pol rocne dieta,ja davam mojej malej(rovnaky vek ako tvoj syncek) rano okolo pol siestej mliecko,ktore si v tomm case ona vyziada,potom este pospi do tej osmej,okolo deviatej ranajkujeme,robievam jej zeleninove natierky,kombinujem roznu zeleninku s masielkom alebo delickom alebo syrom kiri a hlavne vzdy jej davam aj prilohovu zeleninu,doobeda jej nakrajam nieco z ovocia alebo si vypyta suchy roztek,kedze chodievame v tom case na nakup,na obed dostava polievocku a druhe,polievky robievam rozne a hlavne vzdy zeleninove,ale v ziadnom pripade nedavam do nich vegetu a ani bujon,vzdy len stipku soli,druhe hlavne jedlo sa snazim davat minimalne pät krat do tyzdna mäsko a dva dni co ostanu nahradim bezmäsitym jedlom,ale v jedalnicku uz mame skoro vsetko,len to stale pripravujem mierne solene,poväcsinou dusene alebo nanajvys zapekane,v ziadnom pripade nie pecene mäso alebo vysmazane a ako som citala v predoslej odpovedi,tak uz vobec nepodavam dietatu v tomto veku parky a sunku a ine vyrobky,deticky totizto do troch rokov nemaju dostatocne vyvinute ladvinky na to aby im kvalitne a hlavne zdravo spracovali takuto stravu,mamicky su bohuzial mylneho nazoru,ze detickam to chuti a papkaju to,tak im to zaraduju do jedalnicka,ale potom v neskorsom veku az dospelosti to moze mat nemile nasledky na organizmus a celkove zdravie,ale je to vec nazoru a hlavne vec kazdej maminy co svojmu dietatku podava,este by som dodala ohladom obedu,ze mne mala musi mat polievku lebo inak obed odmieta,tak som jej zacala davat lyzice polievky a druheho chodu na striedacku,pretoze ak spapala prvu polievku,tak mi uz druhe odmietala,ale poznam vela mamiciek,ktore davaju na obed pred spinkanim polievocku a po prebrati daju dietatku druhy chod,to uz si musi tiez kazda mamina urcit podla potrieb svojho dietata,no a v poobednych hodinach ma este v jedalnicku zaradeny jogurt,samozrejme plnotucny a nie nizkotucny a plus ovocie a na veceru striedavo,niekedy kasa,puding,chlebik s dzemom alebo zas s nejakou zeleninou alebo ak ti ostane obedove menu,tak kludne mozes jedno z toho v mensom mnozstve ako na obed podat a ako aj v predoslom prispevku,tiez mame okolo osmej vecer este mliecko a sup hajat,takze ak sme ti poradili,tak ma to potesi a na nete najdes vela clankov ohladom stravovania pre nasu vekovu kategoriu deti a su to hlavne clanky odbornikov na stravu pre batolata,prajem dobre a hlavne chutne papkanie 😉 🙂

lubuska22
autor
6. máj 2012

dakujem velmi pekne baby, no ked pri detoch clovek nikdy nevie co ano a co nie:o) urcite ste mi velmi pomohli 🙂