Stihla sa syrovo-smotanová omáčka pokaziť?

26. aug 2024

Na obed som uvarila syrovo-smotanovú omáčku. Bolo cca 12:00. Keď som ju chcela schovať bola ešte teplá, nakoniec som na to zabudla. Okolo 18:00 som to jedla znovu. A posledné hodiny mi nie je vôbec dobre (skôr od čriev)- preháňa ma. Jedli to všetci v rodine- ostatní sú ok.
Muž sa so mnou háda, že to bolo už pokazené, že sa to pokazilo v týchto teplách. Myslíte, že by sa to stihlo pokaziť? To by som predsa cítila, keby to chutí a páchne inak, nie? Cítim sa už ako debil teraz … 😂🤦🏻‍♀️

doriiis
26. aug 2024

Nemuselo to byť pokazené.Smotana dokáže prehnať.

autor
26. aug 2024

@doriiis to sa mi veru ešte nikdy nestalo (aspoň som to nikdy takto neevidovala), ani som o tom nepočula. Ale ďakujem 🙂))

pinkgirl
26. aug 2024

Ak to prirodzene chladlo po dovarení, nemala by byť omáčka pokazená. Možno len tvoje trávenie citlivejšie reaguje na smotanu/syr v tejto úprave. Môj muž to má so smotanou na varenie tiež - všetci sme v pohode a on má "behačku".

autor
26. aug 2024

@pinkgirl inaaač…. Vždy používam smotanu na šľahanie, dnes nemali, tak som dala na varenie. To by mi ani nenapadlo, ďakujem

pinkgirl
26. aug 2024

Tak si poznač ktorá smotana to bola, aby si sa jej v budúcnosti vyhla. Ja som takto vylučovacou metódou zistila ktorú muž môže a ktorú nie - trvanliva v tetra pack je pre neho v pohode.

autor
26. aug 2024

@pinkgirl klasika rajo. To si zapamätám 😃🙈 ešte raz vďaka

vanilkovazmrzka
26. aug 2024

Urcite to nebolo pokazene 🙂

dzulli1980
26. aug 2024

V tomto teple sa to mohlo pokaziť ... ja osobne by som jedlo, ktoré bolo od 12-tej do 18-tej na sporáku - zvlášť smotana, syr, nejedla ... za mňa áno, bolo to už "chytené".

presyteny_20002
26. aug 2024

To s toho tepla. To sa vie rychlo pokazit

tinka_1807
26. aug 2024

Záleží ako teplo máte doma. Ale nemyslím si, že by to bolo vyslovene pokazené. Je len možné, že sa tam namnozilo viac baktérií a takisto viac histaminu.... To mohlo spôsobiť, že ťa prehnalo. Inak mňa tiež zo smotany občas preženie. Dám si probiotiká, alebo hylák a je to potom už ok.🙂

autor
26. aug 2024

@tinka_1807 klíma bola celý deň na 26st 🤷🏻‍♀️

cukroska
26. aug 2024

Pokazené nebolo určite .To by ste rak dopadli všetci. Tak nesadlo ti to..jednoducho niekedy sa to stáva..Možno máš citlivejší žalúdok. Netreba hned hľadať za všetkým niečo a riešiť hneď všetko na koniku