Stehno z diviaka - recepty

ivana1410
19. feb 2014

ako začínajú gazdiná by som vas chcela poprosit o radu ....priatelov otec je polovnik a doslali sme stehno z diviaka...
potrebovala by som nejaký fajn recept ( overený ) ako to urobit, nejako na štave..dakujem babule ;)

crazybabenka
19. feb 2014

u nás je taká overená klasika....neviem či sa to tak naozaj volá....moja maminka to vždy volala a volá....na znojemský spôsob.....a tak to máme najradšej....s opečenou tarhoňou.....klasika....opražím cibuľku......najlepšie na masti.....zaprášim paprikou.....dám mäsko.....a mrkvu na krúžky pokrájanú......a dusím.....samozrejme ochutím....soľ ...korenie.....a keď je mäsko už skoro hotové ....pridám nakrájanú kyslú uhorku......množstvo podľa chuti

zita19
19. feb 2014

@ivana1410 Naspikuj slaninkou a nechaj pacovat vo vine s korenim cez noc. Na druhy den urob ako klasicku svieckovu.

kristinaanna
19. feb 2014

aj ja by som odporučila sviečkovú, alebo obrátené rezne (košické) - naklepať rezne, najprv do strúhanky, potom do vajíčka, opražiť na panvici (chvíľu) uložiť na pekáč, na vrh cibuľa a dať piecť, mäsko je mäkučké, dobre je dať divinu na noc do pácu - cibuľa , cesnak, celé korenie, nie je potom tak cítiť najmä z diviaka
@ivana1410