Šťavnaté fašírky

8. júl 2024

Ja mam pocit, ze ich mam vzdy vysusene ako podrazku, netusim co robim zle. Ako ich robievate Vy?

simcucik
8. júl 2024

Ja davam aj cibuľku, namočený chlieb skuste alebo krupicu ja dávam tú ale nie moc, len tak aby sa dali tvarovať. Vajíčka základ

hederamonstera
8. júl 2024

Ako ich robis?

michaela329
8. júl 2024

Možno dlho pecieš, dávaš moc suché mäso. Málo vajíčka...ja meliem aj trochu bôčika a slaninky, dávam aj syr. Cibuľu moc nemôžem, tej veľa nedávam a mam aj tak šťavnaté.

luccija
8. júl 2024

Ja už robím iba vcelku v rúre do vnútra vajce na tvrdo a sú stavnate

brendaa
8. júl 2024

Mleté mäso z pliecka, vajíčko, sol, cierne korenie, sladká paprika, vegeta, najemno nastruham trocha cibule. Pridám rozmočeny, vyžmýkaný pokrájaný rožok. Trocha strúhanky a nastruham eidam syr.
Zbúcham do gule, prehadzujem si, kym nie je pevná hmota. Vytvarujeme z gulicky male fašírky a obalím v trojobale, vyprážam pomaly, púšťajú masť...
Na mletý rezeň pridám maslo a veľa syru..

stellarstar
8. júl 2024

Zvyknem namočiť rohlík a niekedy aj mlieko doň dávam ale málinko. A potom keď ich upečiem tak ich dám už do vopred vyhriatej rúry ( nie veľa ca tak 100° ) pokiaľ nedopečiem rest a sú vždy šťavnaté. Niekedy dávam do nkch aj strúhaný syr

qetka
8. júl 2024

mlete maso, rozky v mlieku vyzmykam, cibula, cesnak, cierne korenie, vegeta, sol, urobim gulicky, polozim jemne do hladkej muky a sup na panvicu.
mne sa nepacili v struhanke, tieto su ovela maksie, jemnejsie stavnate

qetka
8. júl 2024

@qetka a vajicko jasneze 🙂

andreakotesova
8. júl 2024

Pridávam do nich aj kyslú smotanu 👌

andreatytler
8. júl 2024

Ja robim jednu velku fasirku ako bochnik vo forme na srnci chrbat a vrch potriem nejakym zosom na baze paradajkoveho pretlaku/kecupu.

cezpat
8. júl 2024

Ja do mäsa pridám nastrúhany zemiak.

autor
8. júl 2024

@hederamonstera struhanka, vajicka a cesnak

autor
8. júl 2024

@andreakotesova naozaj? a potom este obalis?

autor
8. júl 2024

@qetka ot je skvely napad, dakujem cize len muka a rovno s nimi na olej, ano?

qetka
8. júl 2024

ano presne tak. dam na tanier hladku muku a polozim z jednej strany, otocim z druhej, ziadna hruba vrstva

viestta
8. júl 2024

Ja pečiem fašírky v rúre, obalím ich len v strúhanke, poukladám na plech a pečiem asi 15 minút na 180

andreakotesova
8. júl 2024

Áno

butterflyeffect
8. júl 2024

Namiesto struhanky davam rozmoceny chlebik v mlieku, v struhanke iba obalim alebo ju pridam ak nedrzia pokope. Nevysmazam ale peciem v rure, na vrch kazdej dam troska masla alebo bravcovej masti. Miesam do masa aj vajicko, a nadrobno pokrajanu cibulku, cesnak, sol, cierne korenie a majoran. Vzdy ich mam makke a stavnate z hocijakeho masa