Staršie pečivo - recepty

17. sep 2022

Maminy,

čo sa dá pripraviť zo starších rožkov alebo žemlí okrem vyprážania vo vajci, krutónov, žemľovky a strúhanky?

Máte nejaký tip?

Ďakujem

pinkgirl
17. sep 2022

Knedlík

viestta
17. sep 2022

Zemlovka na slano, využiješ zvyšky syra, údenín, môžeš pridať aj mrazeny hrášok. A k nej šalát.

viestta
17. sep 2022

Chlebová polievka.

pinkgirl
17. sep 2022

Môžeš urobiť aj plnku do kuraťa pod kožu, do bravčového bôčika a upiecť.

masinka
17. sep 2022

na kocky a dam do prazenice, podavam k tomu kyslu uhorku alebo urobim plnku do kurata, pripadne namocim do mlieka, pridam mlete maso a urobim fasirky

elizabet173
17. sep 2022

Pokrájam sikmo, posypeme strúhaným syrom a dám do rúry zapiect. Robím to k francúzskej cibulovej polievke. Ide do nej aj víno, ak náhodou zostanu, dorazime ich s tým vinom 😁

petka1402
17. sep 2022

Nakrájam sikmo potriem kečupom, môžeš pridať oregano, cesnak... Dám zvyšky salámy, šunky syr a zapeciem

evica17
17. sep 2022

Domáce bake rolls z rožkov, z chleba omeleta, na kocky do praženica, chlebova polievka, zo žemlí houskovy knedlík. Prípadne zapekanka v rúre.

tykat
17. sep 2022

Robi sa z nich aj rychle cesto na pirohy, ovocne gule... staci zadat do vyhladavaca "cesto z rozkov"
A jedla som aj "viedenske knofle" varenr knedlicky z rozkov, s vajickom, petrzlenom, cibulkou a udenym masom a k tomu napr hlavkovy salat. Bolo to vyborne.

simona92101
17. sep 2022

Zapekane jednohubky.nakrajat,potriet maslom,dat kusok sunky/salamy,koliesko rajciny,platok syra a zapiect.u nas velka mnamka,ani vychladnut nestihnu

buberova
17. sep 2022

Ja som napríklad rožky prekrojila na polovicu a poriadne potrela olejom zmiešaným s cesnakom.. mama to volala brusketky je to nezdravé ale je to mňamka 🤭

elizabet173
17. sep 2022

@tykat na toto som zabudla, moja mama robila z rožkov slivkové gule

kukulienka999
17. sep 2022

Zo starších rožkov robím pizza rožky v trube. Prerezať rohlik na polovicu, potriem kečupom, dám pizza korenie sunka, kukurica, syr a sup do trúby, ale musí sa to jesť teple, lebo keď to vychladne môžte z tým rozbíjať orechy 😁

slavkadi
18. sep 2022

Chlieb v hustejsom palacinkovom ceste opražiť, a ozdobiť ako gofry. Alebo rožky nakrájať, posypať tvarohom, cukrom, zaliať horúcim mliekom s maslom, je to ako žemľovka ale nepečená. A ešte jeden slaný recept: syrokrem, vajce, mladá cibuľka, šunka - urobiť cestíčko, natrieť na chlieb, tou stranou v strúhanke otlačiť a na oleji z tej strany vyprazit.