Som jediná, ktorá na sviatky pečie v malom množstve?

21. dec 2023

Baby, to som jedina ktorá každoročne robí na vianoce len linecke a medovníky tým to hasne?
Na silvestra nejaké guličky kokosové k tomu a finito?
Keď vidím koľko toho pečiete ako to máte krasne nachystane ak do predajne ...
To pečiete celej rozvetvenej rodine?

vilma7
21. dec 2023

Nepiekla som nič. Moje deti milujú vianočné trubičky, tak tie nám úplne vystačia. Načo piecť koláče len preto, že suseda pečie? U nás sa nikdy vo veľkom Nepiekla, jeden maximálne dva druhy a bolo.

doriiis
21. dec 2023

U nás jedna várka medovnickov ( len kvôli dcére),jedna várka lineckych,jedna várka vanilkovych rožkov.Hotovo

hradnapani
21. dec 2023

nie, tiez to takto robim, max tri druhy (dve sladke, jedno slane). Neviem, nepotrebujeme toho viac, pripadne nieco pomenim s kamaratkou a potom toho vyzera viac :D Mne by stacili aj dobre domace oplatky.

bytc20
21. dec 2023

Ja sa cely rok na to pecenie tesim, mna to bavi, preto mam viacej druhov. Zial, u nas sa jedia len medovniky viac-menej, tak zvysok rozdam po rodine ☺️

simsalabim
21. dec 2023

Nie si jedina. Mam napecene linecke a cokoladove cookies (tie si zelaju deti). 23. deti vygulaju gastanove gulky a sme vybaveni.

medda_beda
21. dec 2023

Linecké, vanilkové rožky, šuhajdy.
To je všetko čo robím tento rok.Načo milión koláčov.

stellarstar
21. dec 2023

Vanilkové rožky a linecké som kúpila, zajtra keď sa mi bude chcieť urobím falošný krémes a šamrolky

0silvia0
21. dec 2023

áno, pečiem celej rodine.

zuzuliennka1
21. dec 2023

ja tento rok nepeciem ani to malo, co ty😅 budu len raffaello gule

guiseppinka
21. dec 2023

Lebo nieco som vzdy rozdala a hlavne nepeciem cez sviatky... Vianoce u mna trvaju od 24.12. do 6.1. toho roku som piekla malo. Vsetko len 1 davka... Na to, ze nas bude na silvestra 11 ludi, mi to pride malo...

matus7030
21. dec 2023

Za mňa je to OK. Ja som robila len medovníky. Tie sú iba 1x za rok a ľúbime ich obaja s mužom. Celé sviatky sme aj tak po návštevách, vždy mi chce nabaliť mama, svokra, babka koláče. A aj keď si nezoberiem, ochutnáme tam a hotovo.
Možno to znie tak, že sa priživujeme, ale u nás doma by to fakt nemal kto jest. A piect len preto aby som piekla a pridala foto, a rozdavala kolace?

silvike
21. dec 2023

@simsalabim Mozem sa spytat na tie gastanove gulky ako sa to robi ? Dakujem

alenah31
21. dec 2023

mám linecké a perníky - to je všetko, u nás sladké nejde vôbec. Ešte som chcela robiť grilážky , ale zjedla som si salko takže nebudú😀

autor
21. dec 2023

@vilma7 u nás to isté...je jedno či sedíme dvaja dospelí a jedno dieťa..ci s dvomi deťmi alebo ked sme boli bezdetný. Keď som bola ako dieťa tiež mama napiekla kysnuté koláče dva druhy a finito . Nikdy som to vypekanie milion druhov nechápala
Ešte som niekedy vanilkové rožky k lineckym medovnikom. Podľa situácie 😄
U nás keby bolo toľko sladkého tak sa asi každý nagniavy len tým a potom nechcú normalny chod jesť počas sviatkov

autor
21. dec 2023

@doriiis
@zuzuliennka1
@stellarstar
@hradnapani
@matus7030 presne u mna fakt 2-3 druhy max

pkgirl30
21. dec 2023

my robíme linecké, medovníky, metrový koláč, kokosové rohlíky , oriešky plnené krémom, bratislavské rohlíky plnené orechmi

cavalierka
21. dec 2023

Linecké som kúpila a robila som jedine vanilkove rozky, rafaelo a marlenka gulicky 😁 mňa to nebaví a aj tak chodíme skôr my na návštevy než niekto k nám. A mne to ani nechuti takéto pecivo. Mam radšej krémove než toto 😅

autor
21. dec 2023

@alenah31 🤣👌🏼 asi tak dako

7miriam77
21. dec 2023

My s dcérkou pečieme spoločne len vanilkové rožky, je to pre nás už tradícia. A premýšľam že tento rok spravím ešte broskynovu bublaninu, u nás sa moc koláče , zákusky nejedia

zuzinka888
21. dec 2023

Nepeciem nic- my sme popcornovy a čipsovy- sladke nik neje.

simsalabim
21. dec 2023

@silvike poslala som ss 😉

majkakvet
21. dec 2023

Ja peciem makovnik a konec. Nemenim podlahnut terroru. Je to uz mierne na hrane co sa robi. Kto to poje? Koko mozna zjest sladkeho.

la_dolce_vita
21. dec 2023

Ja som sa vlani rozbehla a prejavilo sa to aj na vahe. T.r. sa chcem krotit, ale nieco proste treba, to by mi synovia vytkli 🙂 max 5 druhov a hotovo.

sense
21. dec 2023

Moja mama linecké a medovu strudlu...

cafelatte
21. dec 2023

Ja robím len nepecene, banánové jednohubky, piskotovo smotanová torta s ovocím, potom taky na plech kde idú bebekekse a smotana s tvarohom a rumovokokosove guľky. Sladke pecene u nas nejde, nik to nema rad, iba tieto svieze nepecene dezerty ktore chutia kazdemu a este mame radi vyslahanu slahacku s ovocim. Pečiem len slané oskvarkove pagáče a syrové pečivo. Nerobím naraz, len jeden druh a keď zjeme tak ďalši.

19daniela90
21. dec 2023

Aj ja pečiem v malom. 1 dávka medovníky, 1 dávka maslové sušienky (základné cesto som po vypracovaní rozdelila na 2 časti a do jednej som dala citrónový cukor a do druhej časti škoricový, takže máme 2 druhy z jednej dávky). To sme naraz v jeden deň spolu s deťmi urobili. kokosové guľky s brusnicami robili úplne samé deti. Starší guľky robil a mladšia obaľovala v kokose. Zajtra upečiem 1 koláč. Čokoládový s višňami a hotovo. Naši majú rady koláčik. Ja pečiem aj na bežný víkend niečo.

maminabobo
21. dec 2023

Ja tiež iba vanilkové rožky a šuhajdy...finito...ani to ešte nemám...

petronellla87
21. dec 2023

Ja peciem tri druhy...Cim menej upeciem tym menej zozerieme😁aj ked momentalne som tehotna tak mam s tym problem ze bude malo😂

mikadooo
21. dec 2023

Nie, nie si. My "málopečúce" asi menej vystavujeme na obdiv, že aha napiekla som až jeden plech 😂. Plus tým, že pečiem len raz a väčšinou tak deň pred štedrým večerom, tak ani moc nemám čo fotiť a ukazovať 🤭. Dovtedy sú už internety presýtené fotiek s koláčikmi.

kataka10
21. dec 2023

Ja tento rok prvykrat peciem medovniky kvoli synovi a tam som skoncila s vianocnym pecivom. Mne to ani nechuti, tiez som na kremove kolace a aj tak sa snazim nejest vela sladkeho. Svokra ta pecie ako blazon, potom to moj manzel tlaci do seba cele sviatky. Ja rada peciem slane pecivo. Vcera sme si dali na veceru domace ciabatty s fajnovymi syrmi a vinkom... to su "zakusky" podla mojho gusta 😄