Slivkový kompót - vyduté viečka

skalnicka02
8. sep 2022

Ahojte, chcem sa spýtať na takú vec. Robila som slivkový kompót no niektoré poháre som moc naplnila až po vrch. Po vychladnutí zostali niektoré viečka vyduté. Myslíte že sa kompót pokazí? Mám to rýchlo zúžitkovať alebo odložiť. Ďakujem😊🍀🌻

bessie12
8. sep 2022

@skalnicka02 a sterilizovala si ? Ked sa mi nieco take stalo, tak som to otvorila a znovu zavarila, polozila hore dnom, nechala pod utierkami vychladnut a potom to bolo OK. Moze byt aj viecko vadne.

skalnicka02
autor
8. sep 2022

@bessie12 dobrý nápad odobrať a sterilizovať znova. No ja som sa pozabudla a sterilizovala 25min, bojim sa ze keby to zavarim ešte raz bude z toho kaša, lebo boli aj mäkšie tie slivky

bessie12
8. sep 2022

@skalnicka02 ja sterilizujem cca 20 min. Vyskusaj, ale daj do novej flase s nivym vieckom. ked to bude ako kasa, tak to pouzi na korpus, na to nejaky krem a bude po probleme. bude slivkovo smotanovy kolac 🙂

macikovaiveta
8. sep 2022

@skalnicka02 musia sa vyduť , to je v pohode oni savyrovnaju akurát robím tiež 😀

bessie12
8. sep 2022

@macikovaiveta pokial su horuce, tak ano. Ale ked to je vychladnute, tak uz by to nemalo byt vydute.