Slané z lístkového cesta

8. mar 2024

Baby prosím poradte okrem pizza slimákov a bryndzovych 😄😄 potrebujem na zajtra niečo slane z listkoveho spraviť. Ďakujem

blondinka95
8. mar 2024

A také tyčinky? So sezamom?

autor
8. mar 2024

@blondinka95 to sú aké prosím?

bolarazjedna
8. mar 2024

No dajú sa aj úplne jednoduché, že ich potries slaným vajickom a potom ozdobis polovickou arašídu, alebo posypeš makom, sezamom. A tvary môžeš povykrajovat aké chceš. Alebo len nakrájať na tyčinky, trojuholníky, kocky....

blondinka95
8. mar 2024

Tak ako hovori @bolarazjedna

blondinka95
8. mar 2024
zuz987123
8. mar 2024

Síce tiež slimáky, ale dávam pesto a strúhanú mozzarellu.

suzitok
8. mar 2024

Ja zvyknem nivove trojuholniky, rozvalkam cesto, alebo kúpim plát, nivu rozrobim na to, zrulujem, poriadne postlacam a vykrajujem trojuholnicky, natriem zltkom, posypem makom, sezamom

skatloka
8. mar 2024

ja poradim mini-hotdogy (ako napr. z Lidla - len kecup, horcica a parok), moje milovane spenatove (spenat spravit v hrnci na cibulke, pridat cesnak a do vychladnutej zmesi pridat balkansky syr) alebo sunkovo-cesnakove (jemna salama sa nastruha, zmiesa s rozpustenym maslom a cesnakom) … potom mi napadaju este tycinky roznej naplne, syr ci prosuto a stocia sa 🙂

renata27322
8. mar 2024

Ja zvyknem robiť smotanovych slimákov, do vajíčka pridáš smotanu, vyšlahaš dokopy a potom len natries na cesto a osolis. Zvykla som aj syrové slimaciky, potries čisto vajíčkom a dať syr alebo šunku a syr.🙂

tamvtme
12. mar 2024

Este taketo s klobaskou, ak mas rada.. https://dobruchut.aktuality.sk/recept/71453/fot...

zoelea
12. mar 2024

@tamvtme ja som robila minule takéto nieco 😇

katarinka1986
13. mar 2024

@zoelea vyzera to úžasne👌 čo si dala prosim pod tú cibuľu? Vyzera to ako Niva

zoelea
13. mar 2024

@katarinka1986 áno Niva 🙂 tam som už navrch pouzila podľa fantázie. Základ je vlastne listkove cesto potreté ricotou nato ide dalsi plat cesta, potom som pohárikom urobila jamky a do nich už ukladala sampiony, syry, šunku, cibulu, atd 🙂 (recept mám z instagramu)

tamvtme
13. mar 2024

@zoelea toto je fakt super napad, cize este medzi dvoma platmi je syr a aj na vrchu...super, musim.skusit 🙂

majarumm
14. mar 2024

@zoelea toto určite vyskúšam tiež 😍