Skúsenosti s teplovzdušnou fritézou

dominik2795
5. jan 2021

Zdravim vsetky mamicky a gazdine, rozmyslam kupit teplovzdusnu fritezu a tak sa chcem spytat ci ju vyuzivate a ci napriklad spravi hovadzie maso do jednej hodiny? Pripadne co je nevyhodou? Ked tak hodte aj nejaky receptik 🙂 vdaka

vikusjk
5. jan 2021

@dominik2795 pripnem sa, som zvedava na odpovede. Tiez som zvazovala pred Vianocami a nieco som citala, ze ani surove hranolky to nespravi dobre (nie predsmazene mrazene, ale zo zemiakov surovych) cize neviem, ci to spravi hovadzinu... Ja robim hovadzinu hodinu v tlakovom.

marcellka32
5. jan 2021

Na hovädzie je naj tlakový hrniec, za hodinu pekne mäkké, ja som dostala teraz delimano fritezu asi (neviem ako sa to volá), dnes sme tam urobili hranolky bez oleja, boli fajn aj kuracie kusky

ckocka
5. jan 2021

Fritéza pečie, tlakáč varí alebo dusí.
Rozmýšlam ako by som v nej pripravovala hovadzinu - jedine snáď predpripraviť varením či dusením a potom zamarinované nechať vo fritéze upiecť.

dominik2795
autor
5. jan 2021

@marcellka32 tlakovy je ale nebezpecny

ckocka
5. jan 2021

@dominik2795 Jasné, na ten je potrebný zbrojný preukaz.

oli18
5. jan 2021

@dominik2795 a teplovzdušnú trúbu nemáš? Je to to isté. Po ďalšie, neviem si predstaviť piecť hovädzie mäso na teplom vzduchu. To musí byť ako hrianka z hriankovača.

kika831
5. jan 2021

@dominik2795 kupila som si ju pred niekolkymi rokmi. Pouzila som ju asi 3x - vyhodene peniaze. A to nestala malo ani nahodou. Jedlo mi z nej nechutilo a priprava mi prisla komplikovana, hrozne to hucalo a to som vsadila na znacku Tefal.

danusa64
5. jan 2021

@ckocka 🤣🤣🤣 oplula som si mobil🤣🤣🤣

vikusjk
5. jan 2021

@dominik2795 varila v nom cela generacia nasich mam, a my varime tiez. Je to mega pomocnik, dokonca aj kuracie, ktore bezne robim v klasickom hrnci, lebo je raz dva, je z neho omnoho stavnatejsie a take fajnejsie. A hovadzina ci divina je uplne mnamkova makkulinka 😉

danica2711
5. jan 2021

@dominik2795 a čo je na ňom nebezpečné?

jaja20
5. jan 2021

@dominik2795 Známa si ju kúpila pred Vianocami,ale vraj nič moc...aj keď tam dali málo hranoliek,neurobili sa dobre a kura takisto nechutné... ľutuje, že ju nestihli vrátiť v 7 dňovej lehote...

erickatt
5. jan 2021

@dominik2795 nie je. Len si treba dať pozor a pomaly vypustiť vzduch.

erickatt
5. jan 2021

@ckocka skoro mi cvrklo

3009
5. jan 2021

@dominik2795 Ja varím v tlakovom hrnci už 30 rokov, už som aj jeden vymenila za nový a neviem si bez neho domácnosť predstaviť. Ja tam robím všetko. Od polievky, mäsa, veci v pare a pod.

mondolina
5. jan 2021

Milujem variť v tlakovom hrnci♥️🤗

dominikamacakova
5. jan 2021

Treba rátať s tým, že to chutí inak bez oleja- zdravšie=horšie...zemiaky a kuracie mäso to urobí super, ale hovädzie asi nie, to by ma ani nenapadlo 🙈

dominik2795
autor
6. jan 2021

Konkretne som sa rozhodol pre tuto https://cs.chinacoupon.info/e70-with-coupon-for... mal byt to byt mercedes medzi fritezami tak cakam ze aj hovadzie spravi ved ked ho nakrajam na platky nespravi to? No v tlakaci som popravde este nikdy nic nerobil preto ten respekt

oli18
6. jan 2021

Teplovzdusna friteza je len novodoby vymysel. Slovo fritovat znamena vyprazat v oleji, teplovzdusny je zase pripravovat na teplom vzduchu. Teda slovne spojenie teplovzdusna friteza si odporuje na celej ciare.

sasena21
6. jan 2021

My máme concept a nedám na ňu dopustiť. Hovädzie som v nej ešte nerobila, ale inak fakt všetko. Super je pri deťoch, že sa sama vypne, takže možme isť von a obed sa varí. Robila som v nej aj kuracie prsia a vôbec neboli suché. A hlavne všetko bez oleja 😊

sivana09
23. feb 2022

my mame tuto XIAOMI

https://www.youtube.com/watch?v=DBmGTQVeyVE

a je super, ja som casto piekla v rure, ani som si nikdy neuvedomovala, kolko casu usetrim v teplovzdusnej friteze, ze nemusim cakat na ziadne rozohrievanie sa. ano, kapacita je mensia ako pri klasickej rure, ale 2-3 porcie naraz u nas vzdy stacia 🙂 megarychle a jednoduche varenie