Skladovanie vianočného pečiva v byte

20. dec 2023

Ahojte pekarky,

dajte tipy ako skladujete v byte vianocne pecivo. V dome sme mali vzdy kopec miesta, aj chladnejsie miestnosti a pecivo/kolace sa skladovali tam. V byte ako? Len v chladnicke? Alebo davate aj mraziak/balkon?

Peciem, peciem, ale netusim kde to idem davat, ked vsetky pekne nazdobim a uz nebudu moct byt jeden na druhom poukladane.

lindous
20. dec 2023

Nemáme napečené veľa takého čo musí byť v chlade, ale keď hej tak na balkóne, nemrzne nám tam 🙂

viestta
20. dec 2023

Vacsinu mam na balkone v papierovych krabiciach

lubkovaandrejka
20. dec 2023

Ahoj 🙂 davam na balkon. Do chladnicky nevojde nic. Su ok.

autor
20. dec 2023

@lindous
@viestta
@lubkovaandrejka okej, bala som sa ci to nenavlhne. Ale ked mate dobru skusenost, tak ich tam supnem tiez. Vdaka

maria1989
20. dec 2023

Nemas staru dobru "potravinovu skrinu"? Ja tam mam zimu ako v chladnicke.

kornelies
20. dec 2023

Urcite nie v papierovych skatuliach. Minuly rok som kupila od znamej, krasne zabalene v papierovej krabicke, previazane stuzkou s venovanim. Boli uplne vysusene, kokosove jeze chutili ako karton, takze skoncili ako dekoracia na stole a po Vianociach isli do kosa. 30E zbytocne investovanych.
Uskladni ich v plastovej nadobe.

mirage
20. dec 2023

@kornelies v plaste nedychaju a splesniveju

kristina82
20. dec 2023

Za mnabalkon nie,teplota tam moze byt aj minus 5 aj plus 10 a ked sa to strieda,zakuskom to neprospieva,balkon iba na kratkodobejsie uskladnenie

huxy
20. dec 2023

@mirage mne nič nesplesnivelo ani v plastovej či plechovej dóze. A to niekedy aj mesiac vydržia, teda konkrétne medovníčky. Aj linecké či orieškove pečivo tak skladujem, v kuchyni, nad linkou.

autor
20. dec 2023

@kristina82 kam teda?

kornelies
20. dec 2023

@mirage Hlupost. Suche pecivo je trvanlive, nema preco plesniet. To som este ani nepocula. Maximalne kysnute kolace.

kornelies
20. dec 2023

Ked si byvala u rodicov, ako mama skladovala?

hanaxxx
20. dec 2023

Ja mam v spajzi v plastovej a kovovej doze a splesniviet za dva tyzdne nestihnu.

hyta
21. dec 2023

Ja dávam na balkón do papierovej krabice a tú ešte šupnem do fólie. Nestihnú sa vysušiť, ani splesnivieť, spapajú sa.🙂

maximko25
21. dec 2023

kremove na balkon alebo chladnicka, suche dam do plastovej dozy prebalim foliou aby neobschli a nenavlhli a sup hore na linku a 24 uz davam normalne len do papierovej krabice, lebo odvtedy ich uz normalne vyberam na stol 🙂 do 24 ich vzdy drzim v suchu, neznasam vysusene, alebo mokre stare suche kolace 🙂

kristina82
21. dec 2023

Do chladnicky,ano viem ze malo miesta aj ja mam s tym problem,tiez byvam v byte.ako aj na balkone som mavala ale raz boli vykyvy teplot dost vysoke a citila som to na tych medovnikoch taku inu chut.pri stabilnejsej teplote davam aj ja na balkon.a tohto roku som piekla medovniky a lineckr ptedvcerom aby som sa vyhla dlhodobemu skladovaniu,ale zasa vela kolacov uz nepeciem,neptehanzm to,dam este crinkles 2 druhy a nejaky klasicky kolac naplech a dost.my velmi tie suche vianocne neoblubujeme.ale tohi roku nie su tske teploty ze minus 10 ale celkom sa to drzi stabilne.

autor
21. dec 2023

@kornelies v detstve sme mali “letnu kuchynku”, ktora sa v zime nevykurovala, bolo tam okolo 8 stupnov a kolace sa skladovali tam. Cize cela miestnost velka + tam bola aj druha chladnicka na kolace/ oslavy. Uplne idealne na skladovanie kolacov, pekne kazdy druh bol na svojej tacke, nikdy sme neukladali kolace na seba.

mirage
21. dec 2023

@kornelies tak vidis, pocujes prvy krat.

kornelies
21. dec 2023

@mirage Co ti splesnivelo, ak smiem vediet.