Ryža z ryžovaru

carpediem117
28. júl 2022

Ahojte 🙂 dostala som ryžovar Sencor, no neviem ako naň 🤦🏽‍♀️ varila som v ňom aj podľa návodu, ďalší raz som dala už aj viac vody, ďalšíkrát som ho odpojila hneď po dovarení, no zakaždým ryža zospodu prihorela 😢 ryžu som poriadne premyla, raz som už skúsila dať na dno aj olej, no výsledok stále rovnaký. Vedeli by ste mi, prosím, poradiť ešte nejaké fígle? Ďakujem

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
28. júl 2022

@boldo87 v ryžovare sa ryža počas varenia nemieša

@carpediem117 veľmi zvláštne, dlhé roky varím v ryžovare a nikdy mi tam ryža neprihorela a dávam podľa návodu ryžu aj vodu. Žiaden olej. A to ja mám aj funkciu udržiavania teplej ryže a nikdy neprihori. Ak ideš podľa návodu jednoducho nemôže prihorieť. Jediná možnosť - reklamovať

babajaga
28. júl 2022

mam sencor,varim tri odmerky ryze ,dam 6dcl vody,sol,vegeta a par kvapiek oleja,zapnem a viac sa nestaram...ryza je super...spod malilililinko prichyteny,nevadi mi to.

simonah73
28. júl 2022

ja mam teda tefal, na spodok davam vzdy vrstvu oleju (zakryte cele dno) a pomer ryze a vody tak ako v normalnom hrnci, osolim, zatvorim a zapnem a nemiesam. po uvareni to vypne a skoci to do rezimu zohrievania, tak vtedy to vypinam, lebo vtedy zvykle trochu pripiect ale nie uplne prihoriet.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
28. júl 2022

Ja mám Japonsku značku Tiger, veľmi populárna v ázijskej populacii. Fakt neviem, čo za ryžovary sa predávajú na Slovensku, ale ak by som mala liať olej do ryže, stať nad ryžovarom a miešať aby neprihorela ryža, tak to môžem rovno variť v normálnom hrnci.

dievca
28. júl 2022

Ja mám tiež ryžovar Tefal,ale musím premiešať niekedy raz a to preto,lebo kypí spod pokrievky,aby sa para uvoľnila.A to pripecenie naspodu tiež mávam.Ale vyskúšam hneď vypnúť,aby sa nedostala do režimu ohrievania.

carpediem117
autor
28. júl 2022

@boldo87 veruže nemiešam, nebolo to ani v návode spomenuté

carpediem117
autor
28. júl 2022

@sisaka ďakujem, presne pre to sa pýtam... Rozmýšľam, či som nedostala nejaký chybný kus, pretože som už skúsila asi všetko čo sa sa kde dočítala, no ryža ostane vždy prihorená

carpediem117
autor
28. júl 2022

@dievca ja som už skúšala aj hneď odpojiť zo zástrčky po dovarení a dať do druhej nádoby, no spodok bol pripálený už aj vtedy

eva233
28. júl 2022

@carpediem117 mame sencor. Ryžu nepremyvam. Nasypem pomer 1 odmerka ryze 2dcl vody pridám soľ pripadne iné koreniny podľa potreby. Nemiesam a nedávam olej. Keď prepne na keep ešte chvíľu nechám a potom vypnem. Stalo sa zo dva razy ze bola mierne chhytena zospodu ale to minimálne. Inak super. Ryzovar používam roky

liz_lemon
28. júl 2022

tiez mame Sencor, davam 1 diel ryze a 2 vody, nemiesam, ani nedavam olej, proste sa to same vari, a ked sa to davari, same sa to aj vypne, a len udrzuje teple, nikdy to neprihorelo, vobec to nevypinam