Rýchle recepty do 30 minút, ideálne aspoň trochu vyvážené

21. jún 2024

Prosim vás viete mi poradiť nejaké rýchle recepty? Nestíham teraz vôbec variť, takže by som potrebovala niečo, čo mám za 20-30 minút hotové a ideálne aby to bolo zdravé. Nemusí to byt úplne že kura nad parou pre fitnesky v príprave, ale žiadne vyprážance, kačky atď. Budem vďačná za všetky rady a nápady. Polievky sem prosim nepíšte, tie vôbec robiť nebudem teraz. A ani žiadne sladké jedlá

minenkak
21. jún 2024

Ja so začala písať, ale zakaždým som vymazala ,toto sa nedá,to nie, to nie ,to nie, ale dajte rady,polievky najrýchlejšie čo môže byť.Sadni pred počítač a hľadaj ,aj tu je toľko tém s jedlom

martinkatinka
21. jún 2024

Objednaj si zdravu stravu. Alebo jedz salaty, to nakrajas za par minut.

barbora0308
21. jún 2024

Ked toho je strasne vela 😁:
- Akekolvek cestoviny (idealne zo semolinovej muky alebo taka alternativa z cervenej sosovice je jedna z mojich oblubenych) s omackou, napr. taka tekvicova je vyborna
- Take pesto alebo humus mas tiez pripraveny za par minut a mozes jest na rozne sposoby s grilovanou zeleninou, cestovinami, pecivom a pod.
- Plnena cuketa, paprika, zemiak...ja napr. plnim sosovicou na paradajkovej omacke, okorenim a nastruham syr alebo s bryndzovou plnkou a podobne
- Rozne salaty, ako napr. strukovinove salaty s cviklou
- Plnene celozrnne tortilly na rozne sposoby
- No a azijska kuchyna vo vseobecnosti, staci googlit recepty, jednoduche na pripravu i ked obcas narocnejsie na suroviny, ktore len tak v obchode nenajdes.

autor
21. jún 2024

@martinkatinka no šalat zrovna robím vždy dlho 😂 lebo milujem ked je tam veľa komponentov. Tepelne upravené, surové, vychytený dresing…. A keď tam toto všetko nie je, je to podľa mňa oničom a vhodne len ako príloha. A objednávať nechcem, potrebujem šetriť v poslednej dobe sme sa strašne utŕžil z reťaze či sa týka míňania na jedlo

martinkatinka
21. jún 2024

Tak google ti pomoze 😉

autor
21. jún 2024

@barbora0308 ta plnená cuketa so šošovicou znie výborne. To je vlastne taká ta fejkova vegan bolognese?

autor
21. jún 2024

@barbora0308 a ta ázijská kuchyňa to je pravda, to ma vôbec nenapadlo to su presne take 5minutovky

barbora0308
21. jún 2024

Anoo anoo, aj tu zvyknem robit s cestovinami alebo obcas namiesto sosovice davam soju 👍.
Azia je v tomto vynikajuca, take arasidove rezance na kokosovom mlieku s tofu, ci kuracim masom (podla preferencii) mas za 20 min. hotove alebo aj taku indiu, uvaris basmati ryzu a spravis nejaku strukovinu s pradajkovo kokosovou omackou + samozrejme tie spravne koreniny. Zdrave, chutne rychlovky ☺️.

autor
21. jún 2024

@barbora0308 Indiu by mi tu nikto nejdol :( to si varím keď som sama 😂 ale úplne si mi narobila chute s tou Áziou to idem presne spraviť

barbora0308
21. jún 2024

Moja oblubena kuchyna. Vcera som robila akurat opekanu ryzu, tiez uplna rychlovka. Uvarim ryzu dopredu, necham trocha odstat v chladnicke pomiesam s roznou zeleninou, vacsinou co chladnicka da, pridam bud morske plody alebo tofu, podla toho co mam doma, supnem na nu sojovku, ustricovu omacku, teriaky omacku a sezamovy olej. Sup do rury na 15 min. a hotovo 😁. No a zvyknem takuto podobnu ryzu robit aj s red curry omackou ked mam chut na stiplave 👍.

autor
21. jún 2024

@barbora0308 to robim vzdy ked ostane rýža, mam to v plane aj zajtra. Pekne vajíčko, zeleninka, sojovka. A uz akykolvek protein. Omáčky su hlavneeee 😃 tiez ich mam doma ako v ázijskom bistre 😂

barbora0308
21. jún 2024

Skvele, to je potom ako u nas doma 🤗!

natall113
21. jún 2024

Cestovinove šaláty
Ja teraz fičim na niečom takomto: na jeden pekáč kuracie prsia, mozzarella, rajčiny, špenát
Alebo kuracie prsia, zemiaky, rajčiny, mozzarella
Alebo kuracie prsia, bataty, brokolica
Dnes robím kuracie prsia, rajčiny, mozzarella, cibuľa, jogurt
Dáš zapiecť a za 15 minút hotovo, môžeš kombinovať rôzne čo ti napadne.
Cestoviny s omáčkou z pečenej zeleniny
Teraz začína cuketova sezóna takže cuketove placky, plnená cuketa
Poke

osky
21. jún 2024

Kuracina vo vseobecnosti
Napr.
Prsia kuracie ci morcacie na kocky a vlozit do marinady:vajcia,olej,sojovka,trochu vegety,soli,ak lubite stiplave trochu chilli korenia /mozes obmienat kurkumu,kari ci cierne,biele korenie.../
A trochu skrobu/zemiskovx alebo kukuricny/
Vsetko dobre premiesat a idealne marinovat 3 dni za obcasneho premiesania,ale kludne staci na noc...
Hodis to na rozpalenu panvicu a za dtaleho mirsania opekas-urobi to take cesticko...
K tomu ryza a hranolky
A extra zelenina,ideal cibula,kapusta,paprika a poopekat trochu tak do chrumkava,aby ostala na skus,nie mlandrava...

Alebo sladke kura/morka
Prsia na kocky,osolit okorenit,orestovat na oleji ...
Mozes pridat sojovku..
Ked je to skoro hotove,prihod hrozienka alebo brusnice,atasidy alebo napr.piniove ci slnecnicove /tekvicove zrnka,premiesaj s na zaver trochu struhaneho kokosu.
Dobre premiesat a zakryt-aby sa ten kokos tak uaparil zmäkol.
Idealne s ryzou,ja s kari korenim...vyborne

autor
21. jún 2024

@osky toto robievam. Len ma zaujalo, že 3 dni marinovať? Nie je to už veľa? Myslím či sa to maso už nezačne kaziť. A cez tu marinádou to už ani nezacítim

osky
21. jún 2024

Urcite nie.
Vsak to je samozrejme cely cas v chladnicke.
A mäso mas cerstve..
Ale uprimne tak dlho dopredu o vareni nepremyslam takze väcsinou to mam den noc a na dalsi den uz to robim

oliviakatka
21. jún 2024

Tortilla - kúsky mäsa/šunka/tuniak, syr, ľadový šalát, kukurica. Tagliatelle + tuniak + olivy/kukurica/trochu syra navrch, cestoviny s tvarohom, Karička syr na gril + šalát - všetko do 10 minút, do pol hoďky: varený zemiak v šupke, pečené zemiaky, ryža, batatové hranolky (lidl) - k tomu spolu na pekáč mäso/ryba/zelenina/syr

oliviakatka
21. jún 2024

Ideálne raz za 3-4 dni uvariť a nakrabičkovať prílohy: pol kila ryže, 10 zemiakov v šupke, balík dusenej zeleniny :D a už iba podľa potreby dorábať mäso/syr/ryby a dokupovať čerstvý zelovoc :D

autor
21. jún 2024

@osky tak ja väčšinou maso vyberám z mraznicky, to neviem či je vhodne nechať tak dlho v chladničke. Ale je pravda, že ani mne by to nešlo takto dopredu. Ja som rada keď si včas spomeniem že ho treba rozmrazit 😂

carolynka
21. jún 2024

U nas je oblubena zelenina na plechu a k tomu salat - nakrajam hocijaku oblubenu zeleninu - mrkva, bataty, zemiaky, cibula, paprika, obcas pouzijem rozmrazenu brokolicu, k tomu cicer alebo tofu na kocky, dam na plech, vymiesam s polievkovou lyzicou oleja, plus sojova omacka, nejake bylinky, suseny cesnak a peciem. K tomu podavam salat podla chuti.
Na zeleninu mozes pred dopecenim dostruhat syr.

Alebo Buddha bowl- spravim quinou (to zaberie len 10/15 min alebo moses pouzit aj ryzu) nakrajam cervenu a zltu papriku a cibulu na pasiky, oprazim na panvici s mletym kminom, oreganom a udenou cervenou paprikou,(mozes pridat Kura na kocky, ja som vege tak nedavam) k tomu konzerva chilli fazuliek z obchodu a nejaka nakrajana salatova zelenina pokvapkana citronom ako priloha. Navrch nastruhany syr.

carolynka
21. jún 2024

@carolynka ale teda musim dodat, ze mame air fryer piecku a v nej je zelenina upecena za 15minut, neviem ako rychlo to ide v beznej rure

barbora0308
21. jún 2024

@carolynka Ooo ano, ja uz ani neviem, ako som existovala bez air fryera 🫣😁.

carolynka
21. jún 2024

@barbora0308 haha , ja tiez 😸

heln
21. jún 2024

v jednom hrnci das dusit ryzu, na panvici osmazis cibulu, prihodis hlivu/kuracie prsia, tie nakrajas rychlo, ked to orestujes a okorenis, tak na to hodis nejaku cinsku mrazenu zeleninu. za mna asi to najrychlejsie co moze byt.