Rýchle a zdravé jedlá

3. jan 2023

Nemusí to byť brokolica s brokolicou. Nejaké zdravé a hlavne rýchle jedlá čo mi zjedia aj deti. Také ako palacinky a špagety s kečupom nie 😁

marianarem
3. jan 2023

Kuskus je velmi rychlo. Mojmu ho robim napr. len s cibulkou a koreniami alebo so struhanou mrkvou a piniovymi orieskami. Ale hodia sa tam hocijake kusky zeleniny. Dobre a rychle su napr. aj spenatove halusky alebo slane spenatove tvarohove gulky. Moj ma este rad aj quinou, pripravovanu v podstate ako rizoto, len teda namiesto ryze quinoa. A posledny typ - strukovinove cestoviny (t.j. zo strukovinovej muky). Dostat v dm-ku ale aj v Kauflande a Tescu. Hraskove, cicerove, z cervenej sosovice, moj ma rad vsetky.

autor
3. jan 2023

@marianarem ďakujem za super rady, ani jednu s tých vecí som ešte neskúšala variť 🙂🙂

autor
3. jan 2023
oli18
3. jan 2023

Zdravé jedlá navaríš len zo zdravých surovín. A tie v obchodnej sieti nedostaneš.

0silvia0
3. jan 2023

Teple tortily s vajcom, das zeleninu aku chces.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
onedaynick
3. jan 2023

@oli18 ale neprehanaj. cize ty vsetko pestujes a chovas?

oli18
3. jan 2023

@onedaynick prečo by som preháňala? Nie, ale ak chce niekto zdravé, musí si vypestovať a vychovať sám, včetne krmív pre zvieratá.

autor
3. jan 2023

@oli18 zas až také zdravé to nemusí byť. Nepotrebujem sa dožiť 120 rokov 😀

hviera81
3. jan 2023

halusky spenatove, mrkvove, brokolicove.... robievam aj muffiny naslano spenatove napriklad, moje oblubene.
zeleninove fasirky napriklad, cviklove rizoto, rizoto z bulguru, vela veci pecenych v rure. je toho dost

minesasubu
3. jan 2023

@oli18 neda mi to nekomentoval ale by ma zaujímalo ako sa to da stihnut aj vlastne krmivo 🙂 ? hlavne ked ma clovek deti, pracu a treba aj žiť trochu nielen pracovat

A este v dnešnej dobe nie je nic 100% kedze vela škodlivín vo vzduchu a vo vode cize kolobeh ktory sa neda nijak ovplyvniť

onedaynick
3. jan 2023

@oli18 tak dnes nikto nezije, to je utopia.

oli18
3. jan 2023

@minesasubu
@onedaynick Presne tak, baby. Takže o zdravom jedle môžme len snívať. 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
4. jan 2023

@elizabet173 pomenujme veci spravne

kvetinka75
4. jan 2023

@oli18 povedala by som, že zdravé jedlá už neexistujú. V každom niečo je. Ale sú lepšej a horšej kvality. A na trhu je kopa tovaru z hyperov ale za dvonásobné ceny. A taký čo pestuje doma na predaj, tiež používa chémiu. Nebude predsa riskovať že sa nič neurodí a príde o zisk.
@minesasubu a k tomu treba aj pôdu, priestor. Ja som rada, že cez sezonu stíham hrach, cviklu, jahody, cibulu a paradajky zasadiť.

kvetinka75
4. jan 2023

ja dosť často pečiem zeleninu a robím k tomu dresingy, omáčky - len rozmixujem časť zeleniny, rôzne omáčky strukovinové, zeleninové bez zahusťovania, len rozmixuješ časť, rôzne zeleninové, strukovinové polievky, krúpové rizoto, dusený cícer, dusené fazulkové struky, zapekané jedlá zo zeleniny, placky šošovicové, rôzne pyré - mrkvové, hráškové

onedaynick
4. jan 2023

@oli18 chytas zbytocne za slovicka, alebo sa tvaris, ze nechapes podstatu.

oli18
4. jan 2023

@kvetinka75 konecne niekto, kto chape 👍

autor
4. jan 2023

@elizabet173 áno, myslela som normálne zdravé jedlá a hlavne rýchle. Nemám záujem pestovať žito, chovať sliepky, kravy a neviem čo ešte 😂 Tu už sa človek nemôže normálne na nič opýtať

autor
4. jan 2023

@kvetinka75 a k tým strukom dávaš čo?

kvetinka75
4. jan 2023

@marianarem cícerové som ešte neskúšala ale hrachové, no ako by som to .... mala som problém to zjesť a to nie som vôbec vyberavá. Šošovicové celkom fajn s omáčkou a musím pozrieť cícerové. Inak občas kupujem takú zmes v bille na cícerové lievance a tie sú fajn. to keď mám časový deficit, tak rýchlo spravím.

kvetinka75
4. jan 2023

autor - ryža, občas kúpim aj tie mixy - divá ryža, farebná a pod., kuskus, guinova, podľa toho na čo je chuť. Začala som variť podľa ajurvédy - pozri si cícer na karí a podobné recepty. Ja vynechávam karí, dávam iba kurkumu, muž pikantné nemôže, upravíš si to podľa seba. Aj to zasýti, je to ľahké. Alebo udusím zeleninu a raz s ryžou, raz iba s mäsom, robím si také mixy, podľa toho, na čo je chuť. Niekedy iba upečiem zemiaky k tomu cibula, kyslá smotana.
napr. toto je fajn - čo tam nechceš mať, vynecháš https://varecha.pravda.sk/recepty/cicerove-kari... - alebo miesto cíceru dáš fazulky alebo inú strukovinu
alebo keď sme pahltní - struky dá upiecť a na to plátkovú slaninku

kvetinka75
4. jan 2023

@0silvia0 ja som začala robiť pizzu z tortíl. Naukladám kopu zeleniny, bazalky, čo len chceš a zapiecť,

0silvia0
4. jan 2023

@kvetinka75 ja zas pizzu robim z langosoveho cesta, z toho, co moze postat aj 3 dni v chladnicke. Uplne natenucko rozcapkam rukami a je perfektna.

marianarem
4. jan 2023

@kvetinka75 Jasne kazdy ma ine chute, moj maly si najviac pyta tie hraskove. Mne zase najviac tie cicerove.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz