Rybacia pomazánka

juliacenc
Dnes o 16:01

Ahojte, nedavno som sa vratila z nemocnice a napriek tomu, ze ryby a spol vobec nejem nechuti mi to, nevedela som sa tam dojest rybacej pomazanky. Neviete niekto recept na tuto delikatesu?😄 ale nie hocijaku rybaciu ale taku tu exht nemocnicnu 😀 dakujem

lenka22031
Dnes o 16:05

@juliacenc ten recept aj ja zháňam 😁

nelca84
Dnes o 16:06

@juliacenc ja robim zo sardiniek v oleji, vymiesam so zmaknutym maslom, najemno nakrajanou cibulkou a lyzickou plnotucnej horcice. Osolim, okorenim, hotovo. Ak sa mi chce, tak pridam este jedno uvarene vajicko nadrobno nakrajane.
Mozes spravit aj z tuniakovej konzervy, ale nebude taka vyrazne rybacia. Zo sardiniek je podla mna najlepsia.

michaela329
Dnes o 16:11

Ja robím podľa maminy, kuchárka zo školy. Makrely vo vlastnej šťave (ale môžu byť aj v oleji) očistím, nakrajam, pridam syrokrem, zmäknuté maslo, jemne nakrájanú šalotku (cibuľu),sol, korenie podľa chuti a citrónovú šťavu.

salamistka
Dnes o 16:17

Mne takto chutila na intráku drožďová pomazánka, nevedela som sa jej dojesť, nikdy sa mi doma takú dobrú nepodarilo spraviť, moja vždy chutila ako praženica.

marca12
Dnes o 16:19

Robim z tuniaka. Pridam trosku horcice a masla,osolim,dam cesnak. Volakedy som davala aj sytokrem,ale uz nedavam. Neviem ako chuti nemocnicna,ale myslim,ze tam kydnu len nejaku rybu a vymiesaju s maslom.

tiezjedna
Dnes o 16:23

sardinky v oleji, pomazánkové maslo, soľ, najemno nastrúhaná cibuľa. Najlepšia👍

stanulienkat
Dnes o 16:26

Robim tak isto ako baby-maslo, sardinky v oleji, lyzicka horcice a cibulka. Bez soli a korenia. V tych konzervach je soli dost. Sol v pomazanke absolutne nechyba.

@juliacenc
@lenka22031 ze nemocnicny recept.😁 Kucharky v nemocnici by sa potesili.😁

1ryba
Dnes o 16:28

Tak tá nemocničná bude prespokladám z rastlinného masla a 1 konzerva rýb na celú nemocnicu. 😀 Taký recept nemám. Robím z masla, tuniaka, soľ, mčk, nakoniec nadrobno nasekanú cibuľku.

michaela329
Dnes o 16:32

Inak, pisala som mamine a že v starej norme kedysi mali aj pomazánku z pečených rýb (filé) - vo veľkom že sa z nich robilo lepšie 😃

janababana
Dnes o 16:39

@juliacenc ja Ta plne chapem, lepsie kuracie stehno s ryzou ako v nemocnici som nejedla 😀 rybaciu natierku si pamatam este zo skolky, asi to bude podobna ako ta v nemocnici, dala by som si na taky cerstvy chlebik s chrumkavou korcickou 🥹 ale nech robim cokolvek, nedokazem taku pripravit zo ziadnej ryby 🤔

zojazoja
Dnes o 17:02

@michaela329 môžem potvrdiť. Keď nám raz ostali pečene ryby, urobila som z nich pomazánku a zaprisahala som sa, že už budem len takto robit🙃

michaela329
Dnes o 17:04

@zojazoja my sme tak nerobievali, ale keď som jej pisala, tak mi hneď odpísala, že či nebola z pečených - lebo že na nemocnicu by jej to viac sedelo pri tom množstve 🙂

maranco
Dnes o 17:11

2.120 - Nátierka rybacia s pažítkou a jarnou cibuľou

maranco
Dnes o 17:13

2.067 - Nátierka z rybieho filé

juliacenc
autor
Dnes o 17:22

Ano co sa toho tyka tak to bolo prekvapivo prijemne. Bola aj salamova natierka tiez bola fajn. Cerstve rozteky, cajik no musim povedat, ze tuto cast pobytu som si naozaj uzila 😄 dakujem za typy urcite vyskusam 👍