Ryba bez kostí na Vianoce

14. dec 2021

Ahojte. Akú rybu kupujete na Vianoce, ktorá je naozaj bez kostí? Okrem lososa a tuniaka. Ďakujem za tipy. 🙂

bona69
14. dec 2021

Sumcek africký

aniele
14. dec 2021

Nemávame na Vianoce rybu, ale výbornou a bez kostí je žralok.

llucciaa
14. dec 2021

buď sumčeka kupujeme, alebo filé, tento rok som veru aj lososa zvažovala, ale to mi moc nejde k šalátu 🙂

klaudiaden
14. dec 2021

Sumec je super, alebo teda aj losos 🙂 My to skombinujeme snáď s hocičím 🙂

lenicka777
14. dec 2021

Sumcek 🙂

nika1971
14. dec 2021

Zubac tamer nema kosti...jeho maso je biele a chutne

somtunovaa
14. dec 2021

Výborný je aj morský vlk, pražma alebo zubatica- majú kosti ale veľmi malo, určite nie toľko čo kapor alebo pstruh. Alebo kvalitne filety z tresky.

mima172
14. dec 2021

My nejeme mäso, no malej dávam mäso - rybu a ako baby odporúčajú, tak sumcek africký (a obrovský bonus je, že tak nesmrdí rybacinou) 🙂 Vždy ho tak, či tak poriadne kontrolujem a nikdy som v ňom nenasla žiadnu kosť.

ukulela
14. dec 2021

@llucciaa ja napr robim salat, ale roky uz rybu peciem, nie vyprazam. a peciem v rure - aj lososa filety, ochutit, platok masla, drb do rury a hotovo. nie na dlho, aby sa nevysusil .... 10 rokov sme uz nevyprazali na vianoce a ako nam je dobre 🙂 tento rok zvazujem jesetera ... tiez kvoli tomu, ze nema kosti, resp. minimum ... a zakladatelke, ano, aj zralok ma len chrupavku a staci jednoducha priprava.

llucciaa
14. dec 2021

@ukulela keď ja neviem nejako akože vyprážané nemusím cez rok, ale na Vianoce sa mi to tak nejako žiada, taká tradícia alebo akoby som to nazvala 🙂

mijo53
14. dec 2021

sumček africký

januska20
14. dec 2021

toho sumčeka aj vyprážate ?

sima338
14. dec 2021

losos, sumec, žralok 🙂

nelca84
14. dec 2021

Ja kupujem lososa, ale ak hladas klasicku bielu rybu bez kosti, tak tilapia alebo hoki. Tie dostat bezne v hypermarketoch.

ukulela
14. dec 2021

@llucciaa ked ti vyberu zlcnik, tak uvidis, aj salat aj snicle spolu nedas 🤣 ale nie. Mne ti vyprazane vobec nechyba. A aj salat uz pancujem jogurtom, len to nesmie chlap vidiet 😁😁😁 pre mna je zaklad menu babkina rubacia kremova polievka.ostatne podlieha trendom.

andrejka1974
14. dec 2021

Rybie file alebo rybie prsty

nikayla
14. dec 2021

My mame bud lososa alebo pangasa. Pripadne ešte filé z netreskovitej ryby, na tresku mam alergiu 🥺

mijo53
14. dec 2021

@januska20 áno vypražam. Dostať aj filety. My kúpime celú. pekne ju vykostím, stiahnem kožu, vyberiem všetky kostičky, ide to veľmi ľahko, narežem na porcie a vypražim. z chrbtice, prípadne hlavy ak má /niekedy je bez hlavy/ , plutiev a kože urobím polievku, potom precedím a vyhodím. Z vývaru urobím polievku podľa receptu na google

vanda323
14. dec 2021

@ukulela Super inak! Ja tento rok tiež nič nevyprazam ani šalát ani kapustnica nebude. Kvôli zdrav. Dôvodom

solange7
14. dec 2021

Rezeň. To je najlepšia ryba pre mňa na Vianoce. 😁

diewcatqoo
14. dec 2021

Odkedy netravim sviatky u rodicov, ale mam vlastnu rodinu, tak na stedru veceru nevyprazam a nerobim salat. Rybu mame kazdy rok inu, kapor nam nechuti. Mali sme lososa, pstruha, tilapiu, zubaca, tresku... vacsinou peciem v rure so zemiakmi a zeleninou.

tenerifka
14. dec 2021

Kupujeme tresku z lovu z Islandu, draha, ale kvalitna, jemna, bez kosti.
Pozor na ryby s honosnymi nazvami typu sumcek africky a pod., su to riecne ryby z umeleho chovu, ak to teda niekomu nevadi. Aj morsky vlk a prazma su z chovu, ale na mori

wokokoza
15. dec 2021

U nás rybie prsty :D Mám to bez starostí, len ich dám na plech upiecť a hotovka.

simca06022011
15. dec 2021

Kupujeme filety kadejaké... Rôzne tresky, zubac, sumec.. mali sme aj jesetera ale živého 😂 vo vani...kosti sa mozu objavit v hocicom... Este aj vo file kockach pred par tyzdnami dcera objavila 😁