Recepty z jahňaciny

luba28
28. dec 2013

poradte nejaky dobry recept z jahnaciny,.....dostali sme a ja som ju este nerobila,.....ako dlho sa vari,resp.pecie,.....atd.....dakujeeem ,.... 🙂

dudus123
28. dec 2013

masko pokrajame na kocky,treba ak su blany odblanit ,kto nechce mastne vykrojit,zmiesame s paradajkovym pretlakom,korenim,vegeta,sol,bobkov list a nechame do druheho dna v chladnicke
oprazime cibulku,pridame masko a dusime,pred dovarenim pridame bud z konzervy alebo predom uvarenu fazulu,kto ma rad moze aj kukuricu
podavame s bagetkou,toto jedlo chvalili aj taky co jahnacinu nemusia,tym ze masko nakorenene a v omacke oddychuje ostane jemne a zbavi sa typickeho pachu

luba28
autor
28. dec 2013

@dudus123 dakujeeeem,...🙂 🙂

norcima
28. dec 2013

Ja jahnacinu vacsinou peciem v celku. Den predom si napacujem ( olej, sol, korenie, vela cesnaku, timian, rozmarin) pripadne prespikujem este slaninkou. Pokvapkam citronovou stavou a na druhy den uz len supnem do rury, podlejem vyvarom a bielym vinom, pridam cibulu pokrajanu a rozobratu na stvrtky a peciem. Mnamka 🙂

norcima
28. dec 2013

@luba28 tento recept mam odskusany a je vyborny, zemiaciky pekne nasiaknu stavu , urcite vyskusaj 🙂 http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/...

lienka_1
28. dec 2013

Ja ju robievam na vela roznych sposobov. Ale najradsej mame dusenu na cervenom vine. Jahnacinu si pokrajam na kocky(mm poriadne ocisti od mastneho), oprazim na olivovom oleji, osolim, okorenim, trosku cervenej papriky, ak mam pridam nadrobno nasekany cerstvy tymian a zo 2-3 vetvicky rozmarinu a zo 6-8 kuskov salotky a asi 5 strucikov cesnaku v celku. Podlejem cervenym vinom a dusim, kym je masko makke. Asi 15 minut pred dovarenim pridam mrkvu nakrajanu na asi 2-3 cm kusky. Masko podlejem tak aby bolo zarovno so stavou a zahustim troskou vody s mukou. Este dochutim podla toho, co mi tam chyba. Cize kludne dam trosku cukru ak treba, alebo citr. stavy, alebo kludne dolejem vinka, ci sojovej omacky.