Recepty z cvikly pre 10 mesačné bábätko

blueberry8
13. okt 2015

Ahojte poradte nejake recepty z cvikly pre 10 m babatko, dik ženy

zabina27
13. okt 2015

ja som malemu robievala ryzu s cviklou a hovadzim (to maso som kupovala v dm v pohariku, ale urcite by sa dalo aj normalne chude kusok uvarit) alebo zemiaky s cviklou a nejakym masom, ale viac chutila ta ryza (to zje aj teraz). vsetko este na sposob kasicky, nedochutene. inak tiez neviem, do coho ju pouzit

ukulela
13. okt 2015

ja malemu davam casto cviklu s batatom, alebo obycajnym zemiakom a s telacinou. uvarim ju normalne do makka. ja mu ju este mixujem, alebo najemno krajam/popucim. velke kusky este nechce jest. v pohode zje cviklu aj s cestovinou, alebo kus-kusom, ako omacku 🙂 inac cviklu ma rad, par krat som ju pomiesala aj s jablckom, nech to ma ako vyzivu, nie regulerny obed, a zjedol uplne v pohode. davam mu ju tak raz do tyzdna. a sice uz ma rok, ale neprichucujem, resp. teraz som zacala pridavat z casu na cas bylinky.
@zabina27 skusim aj ja s tou ryzou teda, ako to maly spracuje 🙂

zabina27
13. okt 2015

@ukulela vyskusaj, inak bez masa to moze byt aj ako sladky obed, cvikla je do sladka.... ale nas je na maso 😀

zabina27
13. okt 2015

inak mne sa paci aj tento recept, ale este som akosi nenasla odvahu to urobit 😀
http://tanikinerecepty.webnode.sk/products/psen...
pre 10m len take nekorenene a mozno len v trube upecene, nasmu by som uz dala aj jemne dochutene

ukulela
13. okt 2015

@zabina27 placky - stoja za zvazenie 🙂 moja sestra pekava cviklu normalne so zemiakmi v rure a so zeleninou. inac - spomenula som si, ze ja som si cviklu (uz predvarenu) takto zapekala s hokaido tekvicou - to by maly uz tiez mohol. atiez - u kamosky som jedla cviklovy kolac. ono zvaca sa do nich dava cokolada / kakao, no to by som asi nedala, v tomto recepte
: http://varecha.pravda.sk/recepty/cviklovy-kolac...
je banan, tak by som mozno pre chut nedala sice cokoladu, ale dala viac bananu a nedala samozrejme orechy - a mohol by to uz aj chrust jest. ten kolac skusim - a ak vyjde dobre, zreferujem 🙂

blueberry8
autor
14. okt 2015

Dakujem skusim 🙂)