Recepty z baklažánu

tinka260
22. apr 2014

Poradte niejake recepty z baklažánu

maryah
22. apr 2014

to by som aj ja potrebovala, zatiaľ mám len jeden, ale je perfektný...
nakrájam si baklažán asi na 1 cm plátky, osolím ich alebo ovegetujem (vegeta od vitany alebo podravky bez glutamánu) a dám na ne na jemnučko pokrájaný cesnak, paradajku - tiež na jemno nakrájanú a posypem bazalkou - buď sušenou alebo čerstvou, ktorú som najemno nakrájala, viem tam ešte dať aj medvedí cesnak... no a dám zapiecť do rúry, neviem presne na koľko, ale nepečie sa to dlho a keď už sú mäkké tak na každý kúsok baklažánu dám plátok syra, tak vo veľkosti baklažánu a nechám ho tam roztiecť. je to mňamka ako sa patrí... 🙂

gretocka
22. apr 2014

robievam plneny baklazan, vnutro vydlabem co najviac ako sa da a oprazim si ho na cibulke s udenym tofu nastruhanym, potom do toho hodim syrokrem a dochutim koreninami. Zmesou naplnim lodicky ktore mi ostali po vydlabani a dam zapiect do rury tak cca na 20 minut a pred dopecenim este na vrch nasypem nastruhany syr. Mame to velmi radi na obed a k tomu zemiaky.
Druhy receptik ktory robievame na ranajky je baklazan nakrajat na platky tak pol cm siroke a dam na panvicu na olivovy olej. Ked ho po par minutach obraciam na druhu strany, podlejem ho troskou vody. Ked je makky, dame si ho na chleba a okorenime a osolime navrch. Milujeme to, aj zajtra budem robit 🙂

moonlightflower
22. apr 2014

ja tiež robím podobne ako maryah...soľ vytiahne vodu...inak je mi dosť ťažký...robím také pyramídky s paradajkou, cuketou a mozzarellou....alebo ratatouille 🙂 mňam, mňam

mummy01
22. apr 2014

Baklazanovy humus je vyborny,tiez musaka,grilovany,duseny s paprikou a cesnakom na hrianku,kura pecene na zmesi baklazanu,zemiakov a cibuli je vyborne,alebo ho ugrilujem a podavam s tuniakom vo vlastnej stave a crsnakovym dresingom s hriankou...je milion sposobov kam ho dat :-P

milota164
22. apr 2014

ja robievam zapekany: vydlabem vnutro, podusim na cibulke, pridam vajicko, makky syr a kyslu smotanu, naplnim naspat , posypem syrom a zapeciem

ivetah
22. apr 2014

baklazanova natierka: osmazit cibulu, pridat na kocky nakrajany baklazan, cesnak, sol, korenie. pridat trosku vody a udusit. ked je to uplne makke, moze sa davat na chlebik tak alebo aj pomixovat.

ratatouille: osmazit cibulu, cesnak, pridat na kocky pokrajany baklazan, cukinu, paradajky, niekto dava aj papriku, sol, korenie, provensalske bylinky, opiect a podusit.

baklazan na parmsky sposob: opiect baklazan pokrajany na kolieska (niekto vysmazi vo vajicku). v hrnci osmazit cibulu, cesnak, konzervu lupanych paradajok (alebo cerstve), sol, korenie, trosku skorice. a potom do zapekacej misy navrstvit baklazan-mozzarellu-paradajkovu omacku - baklazan - mozzarellu-paradajkovu omacku - baklazan, na vrch dat paradajkovu omacku, listky bazalky a nastruhat parmezan alebo iny tvrdy syr. zapiect na 190stupnov cca 35-40 minut.

maso na baklazane: osmazit cibulu, masko (kuracie, morcacie, bravcove) nakrajane na kocky alebo sliziky, pridat na kocky nakrajany baklazan, cesnak, sol, bazalku (provensalske bylinky) a paradajkovy pretlak. udusime.