Recepty pre 12 mesačné deti

petko8888
19. feb 2013

mamicky poradte nam,mame rocne dvojky a uz nevieme co im varit,vacsinou varime kuracie masko vo vode a zeleninku a prilohy stiedame ryza,cestovina,zemiak.ale stale do okola aj ked striedame zaleninu,dakujem za tipy

majulino
19. feb 2013

moj maly ma 18 mesiacov neviem ci uz davas detom vsetko alebo este nie dnes mame na obed kuraciu polievocku (vsetko co obsahuje je domace) a druhe ma pecene stehno(prvykrat tak dufam ze bude papkat lebo nechce jest masko) zemiaciky a kremovu brokolicovu omacku k tomu vsetkemu. vcera mal na obed cestoviny s paradajkvou omackou a koreniny tam boli bazalka oregano trosku tymianu mck a sol

xlucia
19. feb 2013

vsetko co jete vy, okrem mastneho a vyprazaneho. maso dusene, pecene. vsetky polievky, hlavne strukovinove, vsetku zeleniu a vsetko domace ovocie.
s mierou korenit a solit.

katkas1
19. feb 2013

rocne dieta moze to co vy akurat netreba tolko krenit, naco varit zvlast

januliku
19. feb 2013

@petko8888 Rozne privarky, omacky, strukovinove pokrmy - to nasa mala miluje. Okrem kuracieho, davame aj hovadzie a ryby. Tiez moze kralicie, telacie. Najradsej ma to, co jeme my, takze uz aj halusky, pirohy, palacinky, .... Mozete pomaly zacat davat vsetko.

ankista
19. feb 2013

@petko8888 Kludne uz mozes pomaly zacat davat takmer vsetko (na par vynimiek samozrejme)... ja som to riesila tak, ze som vzdy pred dovarenim odobrala a pre nas dochutila az potom. Niekedy som malinko posolila/ vegetila uz pred odobraim. Ale takto si babule zvykli na rozne chute a ozaj nemaju problem s jedenim. Len so solou zacni pomaly a postupne, nie ako niektore baby, ze od roka sa moze a solia ostosest.... Obcas mozes aj vegetu - bez glutamanu! ... pre deticky je zazitkom to mnozstvo chuti, co im ponuknes.

17102013
21. okt 2014

ahojte mam 12 mesačne babetko a ma nadvahu madržat dietu čo jej mam pripravovat na jedenie

siska53
21. okt 2014

@17102013 to ti mal povedat ten,co predpisal babatku dietu. Aj dospely by to mal riesit skor s dietologom,aby si neublizil, duplom u takeho babatka!
Nevieme,ako sa stravivalo doteraz.