Recepty na vlastnú stravu na dovolenku

audiova
23. apr 2013

ahojte.leto sa už pomali -alebo rýchlo 😀 blíži.zachvílu je tu čas dovoleniek.my ideme prvý krát na dovolenku do Chorvátska bez stravy,takže budem musieť variť.potrebovala by som radiť nejaké recepty na zavárené hotové jedlo ,čo tam iba ohrejem a hotovo.budem vďačná za každú radu 🙂

gretka2
23. apr 2013

@audiova My sme minule leto nebrali nic, iba na cestu. Zisti si, kde su v okoli supermarkety, a tam najdes vsetko, co chces. A za ceny ako u nas. Vobec to netreba vlacit od nas. Najdi si stranky napr. Kaufland.hr , vyhladaj si ich letak, prepocitaj kurzom kuny, a zistis presne ceny, ako sa tam pohybuju. V malych obchodikoch pri plazach su ceny vyssie. Je tam aj Billa http://www.billa.hr/Layouts/dd_bi_subseite2008.... , aj http://www.kaufland.hr a http://www.lidl.hr
My sme sa ubytovali v apartmane, vecer sme isli nakupit. Nase deti su slabi jedaci, takze nejaky pobyt z penziou by asi nebol vhodny. A hlavne vyhodou bolo, ze sme isli jest vtedy, ked nam to vyhovovalo. A varili sme lahke jedla, rychle 🙂

eeffka
23. apr 2013

@audiova presne zabudni na zavarane grci , bleeee sak normalne idem do obchodu ako tu a varim. Kura mas hotove za chvilu, spagety, nejake sackove polievky ak ste polievkovy, ryzu do 20min, klasika rychlovky ako doma. nejaka zelenina, podusit... ci co si chcela zavarat? Holubky ? 😀
my sme chodili do Lidlu ten je tam tiez na kazdom rohu.

zober si z domu zemiaky/ryzu/oblubene cestoviny, koreniny/bujon, sol, olej a zvysok kupis na mieste

alami
23. apr 2013

@audiova tak ako ti píšu baby, ja tiež varím na dovolenke lebo malý má dietu. Varím rýchlovky. teda kurací perkelt, gnocchi uvarím a posypem hotovým pomletým makom a sú akože šulky s makom, kuracie prsia napr. na kečupe, alebo len na prírodno, špagety, alebo omeletu do ktorej som dala rôznu zeleninu a šunku + varené zemiačky. Potom sú tam rôzne ryby a morské špeciality, tak tie som kúpila v obchode a na rýchlo pripravila. Vždy uvarím aj nejakú polievku. Vždy som to navarila hneď ráno, ke´d ešte všetci spali, hrniec postavila do studenej vody a išlo sa k moru. Keď sme prišli, už sme len zohriali a bolo.

mummy01
23. apr 2013

@audiova ja som mala na cely tyzden pobytu urobeny jedalnicek.Zavareny som mala gulas,ten sme mali na 2dni,potom sme mali spagety s hotovou omackou z poharika,2x sme sli na pizzu(boli sme v taliansku),a dalsie dve jedla si uz nepametam🙂.Ak idete autom tak si mozes dovolit viac nabalit,my sme sli busom takze sme brali ten gulas.Chapem preco chces brat hotove jedlo,mne sa tiez nechcelo na dovolenke vyvarat🙂

audiova
autor
23. apr 2013

@mummy01 no veď práve že sa my nechce vyvárať .a mám doma 3 chlapov čo sú teda jedáci,preto píšem že asi niečo zavarím.starší syn 16 ročný má problémy zo štítnou žlazou tak ten by zjedol aj mňa keby som sa dala 😀 .takže ja varím doma vo velkom množstve 😀 .ten guláš nie je zlý nápad.do čoho si ho dala?

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
freyjanr
23. apr 2013

@audiova ja som to naposledy riesila spagetami s morcadellou,potom tymi roznymi cestovinami maggi jak je to kura na paprike,amore mio a podobne,sackove polievky a take restovane kuracie prsia napriklad to je za par minut hotove a na dovolenke netreba mat kazdy den navarene,aj chleba s pastetou je dobry 😀

prasiatko30
23. apr 2013

zeleninove salaty, ryby na troske oleja a vela ovocia. spanielska omeleta, cestovinove salaty, studeny zemiakovy salat s rajcinami a s olivami + olivovy olej, vzdy nieco co sa da rychlo uvarit alebo pripravit vecer pripadne skoro rano este pred vypadnutim na plaz. pripadne ked su deti male tak sa poobzerat aj po nejakej take away restike - v esp su napr velmi oblubene casa de comidas kde za par supov kupis kompletny obed a zoberies si to domov kde si to naservirujes a zjes - velmi pohodlne hlavne ked mas male dieta co neobsedi v restauracii ani za toho

mona333
23. apr 2013

rizoto,lečo,halušky...

mummy01
23. apr 2013

@audiova do zavarovacich 7decovych poharov ako uhorky🙂

prasiatko30
23. apr 2013

@gretka2 inaksie presne ako hovoris - treba si zobrat jedlo akurat tak na cestu a mozno ak mate zvyk pit jeden typ kakaa alebo kavy ale inaksie je to skoda nevyskusat jedla ktore su typicke pre krajinu v ktorej sa nachadzate - urcite sa tam budu dat kupit aj ryby, morske plody, ovocie zelenina a vsetko cerstve 😅 ja by som ani tie zemiaky a cestoviny nevlacila zo sebou vsak to tam musi byt dostat a co ak bude nejaky rozdiel ale vlacit z domu celu spajzu by som nevlacila