Recepty na lievance

20. máj 2024

Máte recepty na lievance alebo niečo podobné pre 9.5 mes babo?

egonsk
20. máj 2024

lievance su tazke pre babatko - vela oleja, ktore im da zabrat zlcniku a "obseru" aj susedove dvere, ako z nich budu travit...

janai1
20. máj 2024

@egonsk neviem čo za lievance ty ješ ale ja tam nedávam ani kvapku oleja

thereisabear
20. máj 2024

1 banán a 1 vajce, popučit vidličkou (nemixovať)

egonsk
20. máj 2024

@janai1 niekto robi na oleji, niekto nie. Detto palacinky - ja olej nepouzivam, ale poznam niekolko babiek, ktore olej pozivaju.
palacinka je lahsie stravitelna ako lievanec, ked uz chce niekto babatku dopriat.

klara351
20. máj 2024

Ja robim z vyzivy: jablkova alebo ina vyziva, vajce, mandlove mlieko, spladova muka, trochu sody. Robim na panvici bez oleja.

cecilia29
20. máj 2024

Vždy leb jemne potrieme panvicu olejom, nevyprazam v oleji. Lievance sú fajn, lebo šáš tam co potrebuješ. Osladíš to napríklad mixovanym banánom. Ja milujem deťom do lievancov aj ine ovocie - hrušky, jablká....a zeleninu - mrkvu , špenát.

autor
20. máj 2024

@klara351 len nemôže vajce ..vracal z neho

h2
20. máj 2024

@egonsk Predpokladám, že preto autorka napísala, že to chce pre 9 a pol mesačné bábätko, aby tu dostala tipy na práve také lievance, aké sú pre dieťa tohoto veku vhodné.

petricienka
20. máj 2024

no tak toto je tazky oriesok ked nemoze ani vajicko, to by som asi potom lievance dala bokom a pockala kym podrastie.

autor
20. máj 2024

@petricienka no nemôže veru..len som mu chcela niečo iného ako kaše

klara351
20. máj 2024

Malo by to drzat aj bez vajca, tou vyzivou nahradzam vajce v niektorych jedlach.

autor
20. máj 2024

@klara351 a co teda by si dala ?

klara351
20. máj 2024

Nic, toto mas taky recept: https://www.elephantasticvegan.com/vegan-apples...
Je tam jablkova vyziva, muka, rastlinne mlieko, prasok do peciva (ja davam sodu, ta staci) a skoricu, ta nie je povinna, ak nemoze. Ja tam este zvyknem prisypat cucoriedky, pripadne cokoladove dropsy, ale mam uz vacsie dieta.

luxus10
20. máj 2024

a dobru GRANDE panvicu na lievance z orionu, je hruba, neprihoria..