Recepty - jedlá pre robotníkov na stavbu

janinah
29. aug 2013

Ahoj,rekonštruujeme dom,nie som žiadny začiatočník vo varení,ale nejaké recepty sa vždy zídu.Čo varíte pre robotníkov na stavbu? Ideálne sú jedlá,ktoré pripravím večer a manžel ich tam na druhý deň iba ohreje 😉 Nech nevarím dookola guľáš na x -spôsobov 😉

jarka0812
29. aug 2013

guláše na x spôsobov sú asi naj. Potom ešte pečené pliecko, kuracie štvrte, fašírky a zemiakový šalát (fašírka sa dá aj piecť v celku a ukrajovať...), brindzové halušky, kapustnica, fazuľová s údeným, šošovicová s klobásou, hrachová kaša... Za sýtou polievkou stačí haruľa, osúch, peč.buchty, záviny... Nie všetko sa dá urobiť večer predtým, ale hádam som ťa trochu inšpirovala....

m_ij_ka
29. aug 2013

kapustnica s mäsom alebo klobásou, pečená plnka z kuracích pečienok a zemiakové pyré s čalamádou, pečené mäso s knedľou,

danielatn
30. aug 2013

@janinah ja som varievala napr. zabijackovu polievku, kelovu polievku, gulas. Vzdy si dali k tomu chlieb a nebolo treba ani druhe. Alebo zemiakovo mliecny privarok a k tomu mleta fasirka (v Lidli maju dobru) a opat k tomu chlieb. Alebo svieckova s knedlou.

nivi
30. aug 2013

tiez by som vsadila na huste polievky, gulas, zivansku...