Recept z bravčovej panenky

12. jún 2024

Ahojte, poraďte mi čo uvariť z bravčovej panenky? Máme doma domácu, nikdy v živote som to nevarila a tuším ani nejedla. Chcela by som niečo čo môže jesť aj 2r syn. Ďakujem veľmi pekne

romistyles
12. jún 2024

tekvicove kremove rizotko a vzhladom na to, ze aj pre maleho, tak pekne prepecena panenka. vcelku ju nasol, zatiahni z kazdej strany na panvici cca 1 min (aj z bokov) a potom ju supni na vymasteny plech pod alobal na 200 stupnov. cca 20 minut, skontroluj, kludne aj narez a pozri aka je zvnutra. ak uz pekna svetloruzova, odokry a nechaj dopiect do zlata zvrchu. moze sa stat ze bude suchsia, vzhladom na to ze ju poriadne prepecies, ale to mokre rizoto to krasne vyvazi.

barka1
12. jún 2024

Panenka je najlepšie najchudsie bravcove, velmi rychlo hotové.
Na nete najdeš X receptov. Po zatiahnuti upiect v rure v celku, nakrájat spalicky, obalit ich v slanine a prudko opiect, na rezance, na prirodno....

veronika2316
12. jún 2024

Ja ju vždy na oleji opražíme.osolenu a potom obalíme v slanine a dám na chvíľu do rúry podliate vodou. K tomu robím syrovú omacku

avanka
12. jún 2024

Ja ju robím asi najjednoduchšie,položím odblanenu a očistenú na alobal, osolíme,okoreníme,zabalím, v rúre pečieme so zemiakmi na 210-220 st asi 22 minút.
Nechám chvíľku odstáť a podávam pokrájanú na hrubšie plátky s brusnicovym džemom.je stavnata.
Tu je so slivkovou omáčkou