Recept na výborný letný šalát

14. aug 2024

Prosím poraďte čo dávate do šalátu.. mám chuť na nejaký fajnovy letný salat 😂

h2
14. aug 2024

V tomto období nedám dopustiť na trojkombináciu: paradajky, uhorka, slaný balkánsky syr. Nič viac do toho nedávam, presne takto mi chutí najviac.

akinomel
14. aug 2024

Teraz v lete hlavne uhorky, paradajky, paprika a aj sladkokyslý nálev, alebo ako koment vyššie. Dnes som k rizotu robila jablkovo - mrkvový s citrónom a medom. Veľmi ľúbim cviklový s kyslou smotanou a nahrubo nastrúhaným syrom.

cafelatte
14. aug 2024

Ja točím 3 recepty:
Uhorkový s cesnakom a kyslou smotanou
Rajčiakový a fialovou cibuľkou a citrónom
Cviklovy s citrónom a tekvicový olejom,
Pre deti robím mrkvickovy s mandarínkami

luccija
14. aug 2024

@akinomel tiež sme mali rizoto a cviklu🙂
U mňa je top grécky
Tuniakovy
Rukola olej vlašské orechy grécky syr sušené paradajky

viestta
14. aug 2024

Lahky obed alebo vecera cestovinovy s cerstvou zeleninou alebo taboulet z kuskusu

lila246
14. aug 2024

Ja si robim tento
Natrhany Ladovy salat, mrkva, redkvicka, salatova uhorka, mozzarella, grilovane kuracie prsia - vsetko toto nakrajane na male kusky, do toho este olupane nesolene slnecnicove semienka, a jogurtovo-majonezovy dresing

pukina
14. aug 2024

ja mam teraz najradsej tento: v trube si upeciem cicer s obibenymi koreninami a troskou oleja do chrumkava, do misky rajcina, paprika, uhorka, zelene olivy, cicer, uvarene jacmene krupy, za lyzicu hummusu, a posypem balkanskym syrom.

anos18
14. aug 2024

@pukina a ten cícer prosím predvaríš ?

compra
14. aug 2024

Rukolovy s melonom. Rukola. Proscuitto. Zlty melon. Susene paradajky. Zalievka ocot, med. Mozes pridat horcicu.

demodun
14. aug 2024

@akinomel ako prosím ťa spracúvaš cviklu?

buberova
14. aug 2024

Ja mám rada paradajky, olivy a balkánsky syr 🙂

glorikarebeka
14. aug 2024

. Melón, feta syr,uhorka a mäta

akinomel
14. aug 2024

@demodun kupujem varenú v Lidli. Pokrájam pomocou pomôcky na zemiakový šalát, postrúham nahrubo (veľké slzičky) tvrdý syr, pridám kyslú smotanu. Osolím a okorením podľa chuti, ale nemusí byť. Trošku postojí v chlade a môže sa konzumovať. Je výborný.

demodun
14. aug 2024

@akinomel super, ďakujem 👍🙂

pukina
14. aug 2024

@anos18 kupujem v lidli zavarany

anos18
14. aug 2024

@pukina vďaka

kp7333
14. aug 2024

ladovy salat, cherry paradajky a medovo- horcicovy dresing

marcellka32
14. aug 2024

Ja často rajčiny, feta, korenie, soľ, olivový olej zapiecť

autor
14. aug 2024

@h2 presne takto som si to spravila na večeru len tieto 3 veci a poviem ti že aaa😍už viem čo budem jesť najbližšie dni to je brutálne dobre

h2
14. aug 2024

To som rada. 😊

lizatko1009
14. aug 2024

Tabbouleh - cely bulgur, uhorka, paradajka, veeela vnate, ja davam aj kopor aj co chytim, citron stava, olivac, aol, korenie a smer chladnička

majlo1234
15. aug 2024

Neviem, ci to tu zaznelo, ale v lete lubim pridat aj sladky komponent-napriklad melon alebo broskyne

lucia13022023
15. aug 2024

Listy šalátu, melón alebo jablko, Feta, troska orechy, balsamico.
Alebo potom sytejsi - listy šalátu, Feta, batat pečený na kocky, grilované mäso, balsamico, sušené Paradjky, semiačka, Uhirka, rajčiny

petra7825
19. aug 2024

Moj oblubeny - rymsky salat, varene zemiaky v supke studene, capari, olivy, zelene fazulky na pare , tuniak a vajicko na tvrdo. Dresing citron a olivovy olej. Salad Nicoise

gab1sol
19. aug 2024

U mňa je naobľúbenejší podobný ako u @h2 - uhorka, paradajky, červená cibuľa a mozzarella. K tomu, keď mám upečený, ešte teplý domáci chlebík. Mňam. ❤️