Recept na výborný jednoduchý koláč v tortovej forme

klip0
1. apr 2024

Ahojte, prosím poraďte nejaký dobrý koláčik, ideálne do tortovej formy pre návštevu, ktorý stihnem spraviť pomerne rýchlo aj pri deťoch. Nie typu bublanina/bábovka ale skôr nejaký zákusok. A aby to chutilo aj deťom (2-6r)
Ďakujem veľmi pekne

lucia13022023
1. apr 2024

Za mňa je jednoducha taka ovocno mascarpone torta. Obyčajne piškótové cesto máš do 5 minút, kym sa pečie vyshlahas smotanu, mascarpone a bielu čokoládu. Koprpus si rozkrájas, natries lekvárom, dáš krém a budeš vrstvit. Hore ovocie.
Mne táto torta trvá tak 10 minút maximálne.

majlo1234
1. apr 2024

Pripadne cokoladovy na typ sacher torty so slahackou na vrchu, tiez rychlovka

0silvia0
1. apr 2024

@klip0 trasena torta

akinomel
1. apr 2024

@klip0 nepečený s piškótami, ovocím a kyslou smotanou

klip0
autor
1. apr 2024

@lucia13022023 rozmýšľala som nad takouto klasikou ale teda ak to ozaj máš za 10 minút tak klobúk dole. Mne by to trvalo podľa mňa minimálne 3h

aduskalac
1. apr 2024

Cheesecake nieje náročný na prípravu ,nepečený krémeš je jednoduchý do tortovej formy

klip0
autor
1. apr 2024

@lucia13022023 prípadne aký presne pomer mascarpone šľahačky a čokolády ? Aj aby to vyšlo akurát na takú menšiu tortu

mamatroch
1. apr 2024

@klip0 u nas najviac ide na odbyt nepecena smotanovo-piskotova torta, tu i vacsie deti same zvladnu urobit. Alebo potom upiect piskotu, na to krem mascarpone + slahacka alebo mierne vychladnuty klasicky puding vyslahaj s maslom, navrch pripadne ovocie (banan, mandarinky z konzervy, roztopene mrazene lesne ovocie ci odkvapkany kompot) a navrch zelatinu z pudingu (uvaris puding - na jeden sacok pouzijes namiesto mlieka 400 ml kompotovej stavy, ak nemas tolko, dolej vodu). Ak treba, doslad zelatinu, no my radsej kyslejsiu a zavisi i od kompotu, ako je stava sladka. Puding po uvareni "vyhod" na balkon trochu vychladnut, obcas premiesaj a ked uz nie je horuci, vylej na plnku. Na hodinku do chladnicky a hotovo.

lucia13022023
1. apr 2024

@klip0 ved piškótové cesto máš do 5 minút hotové, a šľahačka je tiež do dvoch minút hotová, zatiaľ roztapas v lazni čokoládu, pridáš mascarpone a je to. Nepiplem sa s ničím 😁 a pomer jedna šľahačka a jedno mascarpone a jedna coko.

klip0
autor
1. apr 2024

@lucia13022023 pravdu máš 😅 a takto po jednom stačí na takú klasickú veľkosť torty alebo radšej "dvojito" ? A spravíš z toho ako nahú tortu že dookola či ?

dixitka
1. apr 2024

Toto je rýchle, pekné, chutné 🙂 https://dobrejedlo.pluska.sk/trendy/chutna-tvar...

klip0
autor
1. apr 2024

@dixitka och toto sa mi páči, to je ozaj rýchle a zároveň iné ako len piškóty smotana. Ďakujem veľmi pekne

lucia13022023
1. apr 2024

@klip0 ja dávam po jednom ale ak chcem aj tortu potrieť tak dávam po dve

klip0
autor
1. apr 2024

@lucia13022023 ďakujem krásne

klip0
autor
1. apr 2024

Ďakujem veľmi pekne všetkým za inšpirácie, určite niečo odtiaľto spravím, odvdacila som sa srdiečkom. Krásny zvyšok veľkej noci prajem