Recept na tortu

13. jan 2023

Žienky..prosím poraďte..nejaký recept na tortu, mame najradšej ovocné.. overený dobrý..lebo som šla do obchodu a nemali mascarpone..obyčajná dedinská jednota 🤦🏼‍♀️😄samozrejme, stáva sa len som s tým nerátala čo už no ..mám ovocie banány mandarínky, kiwi a aj ovocie mrazené..šľahačku, tvaroh..samozrejme vajcia, múka, cukor..základne potraviny samozrejme 😊mám piecť priateľovi, tak radšej si nechám poradiť ako sama by som experimentovala keďže sú tip top rodinka😅
Ďakujem za všetky tipy a želám pekný deň 😊

slavkadi
13. jan 2023

Tvaroh máš krémový či hrudkovy? Ak krémový tak pribinacikovu plnku, čoko korpus, mrazené ovocie. Ak hrudkovy tak nepečenu tvarohovú tortu s piškótami a ovocím. Ktorý recept chces? 😉

t1nusa
13. jan 2023

korpus závisí od veľkosti formy, v princípe na každé vajce 50 g hladkej múky a 30 g práškového cukru (ja dávam napr. pri forme s priemerom 26 cm 8 vajec) + PDP = bielka s cukrom vyšľahám do tuha, prišľahám žĺtka, ručne primiešam preosiatu múku s PDP, pečiem na 180°C cca 45-50 minút (vždy po 40 minútach skúsim drevenou špajlou či je korpus upečený), hotový korpus pretočim dnom nahor, aby bol povrch rovný aj z druhej strany a bez formy nechám vychladnúť 😊
krém môžeš dať akúkoľvek, ja dávam štandardne 2x mascarpone a 1 šľahačka, ak však mascarpone nemáš môžeš nahradiť tvarohom prípadne kyslá smotana+tvaroh, alebo pudingovo maslový (2x puding uvariť v 500 ml mlieka s cukrom podľa chuti, zmäknuté maslo vyšľahať a po lyžiciach pridávať uvarený a vychladnutý puding).
Tortu ja osobne plním nasledovne: rozrežem na 3-4 časti podľa výšky korpusu, každú časť vždy pokropím šťavou/rumom, potriem džemom, nanesiem krém a ovocie (používam mrazené, ktoré nerozmrazujem ale hneď po vytiahnutí dávam do torty, vrchný korpus šťavu z ovocia nasiakne) a postup opakujem kým neminiem krém a korpus 😊
Ja používam na obtretie krém ktorý dávam do vnútra (teda mascarpone + šľahačka), na vrch polejem polevou z čokolády (čoko ganache = na 100g čokolády na varenie 100 ml smotany 33%) a zdobím čerstvým ovocím.
Pre inšpiráciu, foto torty mám aj tu na MK prípadne na IG: Foodbytinka.

autor
13. jan 2023

@t1nusa ďakujem krasne 🤗

autor
13. jan 2023

@slavkadi prosím ťa aké piskoty? Tie podlhovaste?😄ďakujem

slavkadi
13. jan 2023

Nie klasické okrúhle, namáčame v sirupovej vode, naj pomarančového alebo kiwi, potom to je aj pekné farebné.

osky
14. jan 2023

Ved upec Korpus,ked mas tvaroh,vyslahsj si ho s pr.cukrom a jednym vanilinovym a vyslahaj zvlast slahacku a jemne to spolu vareskou spracuj.
Ak mate radi coko,mozes k tomu prislahat kakao alebo stopenu cokoladu-k tvarohu,potom spojit so slahackou.
Spodny Korpus si popolievaj dakou stavou,mozes natriet dzemom.
Na to plnku,ovocie plnku,dalsi Korpus.
Cele obtri plnkou.
A bud si to oblejes vychladnutou stopenou cololadou,alebo ozdobis uz len ovocim,osypes orechmi,kokoskou...to uz,co vam chuti

osky
14. jan 2023

https://varecha.pravda.sk/recepty/tvarohovo-sla...

Alebo nieco taketo

Hod si do Google
Tvarohovo-slahackova torta.
Vyhodi ti vselico.