Recept na skvelé muffiny

pattinka
10. sep 2012

Máme radi mafiny, ale mamine nechutia lebo sú jej akési suché, vraj sa dajú robiť aj také vláčne s ovocím v strede, alebo s nejakou náplňou, ale zháňam, zháňam a nikde neviem nájsť. Blížia sa nám ďalšie veľké oslavy a deti ich milujú, tak by som urobila aj také, ktoré by chutili aj mamke. Ďakujem vopred 🙂

ivv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska1991
10. sep 2012

@pattinka Ahoj ja robim taketo :
3 hrnceky polohrubej muky, 1 hrncek muckoveho cukru, 1 hrncek mlieka, 1 hrncek oleja, 2 vajcia, 1 prasok do peciva, 1 vanilkovy cukor
ked chces cokoladove, kakaove tak pridas podla potreby kakao, mlieko tiez davam potom este podla potreby ci chcem troska zriedit aby sa mi s tym lepsie robilo, do cesta davam aj cokoladove medailonky polamane.
Ked ich plnim do mafinkovych kosikov tak dam tak do stvrtky/ polky, potom mozes dat nutelu, marmeladu co ta len napadne potom doplnis kosicek, ja este nastrkam cokoladove medailonky a navrch davam tie farebne ceukrarenske blbosticky, a su fajne, robim ich tak na 200stupnov tak 15-20 min skusim sparatkom ci uz su hotove, nenechavam ich dlho potom bo oni sa vysusia, ked ich sledujem a teda max po tych 20 min vytiahnem tak su take makkucke dobre, nam chutia, vyskusaj 🙂

mirka414
10. sep 2012

@ivv hallo ,mozno chce @pattinka spravit take co uz niekto ma vyskusane...koli tomu este nemusi byt pohodlna..

bona
10. sep 2012

Robim podobne ako @lenuska1991, akurat ja mam ine "pomery" : 2,5hrnceka polohr.muky, 1hrncek kryst. cukru, 1hrncek mlieka, pol hrnceka oleja, vanilkovy cukor, citron.kora, prasok do peciva (nie cely), 2-3 vajcia. Ked sa s tym chcem "pohrat", vymiesam zltka s cukrom, pridavam postupne ostatne a sneh na zaver. Podla nalady a chuti pridavam bud cokoladu (overenu mam studentsku pecat 🙂 ), orechy a pod., ale najviac a podla mna najlepsie su s ribezlami, hlavne, ked nemusis s nimi setrit, vtedy su uzasne vlacne a stavnate..🙂 Peciem na 180 cca 20-30min, ked ich vyberiem, este ich nechavam v plechu, aby dosli..

veronka78
10. sep 2012

Ahoj,recept mám od sestry a robím veľmi často:2 vajcia,1dcl olej,1,75dcl mlieko,1 vanilka,1 prášok do pečiva,200g kr.cukor,300g hlad.múka,všetko spolu zmiešať,podľa nálady pridám strúhané jablká alebo iné ovocie,naše detičky majú radi aj tvaroh takže niekedy sú tvarohové s hrozienkami,vždy dávam do papierových košíčkou a ešte aj do formy,pečiem cca 180° C a cca 20min,dúfam že sa podaria,s pozdravom Veronika