Recept na perníčky - nie mäkké

jankavt1
14. dec 2016

Snažím sa nájsť recept na vianočné perníčky, ktoré by nezmäkli, ale ostali tvrdšie, chrumkavé. Všade na nete sú len recepty na mäkké perníky. Nemáte nejaký typ?

lenkaemka
14. dec 2016

Ja odpadnem 😀 všetci chcu makke 😀 čo ich chcete po niekom hadzať?
Nemyslim tento koment v zlom 😉

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
14. dec 2016

chrumkave,krehke a zdrave..hadam to nedopletiem..len z hlavy pisem
250g masla roztopit nad parou,pridat 200g kokosoveho cukru,130g medu-vsetko zamiesat nad parou,pridat 600g hladkej spaldovej muky,cely balik pernikoveho korenia,ja plus este pridam za lyzicku ceylonskej slorice,kavova lyzicka sody bikarbony.
Vymiesit cesto,dat do potravinovej folie a nechat cez noc odstat v chlade. Na druhy den vyvalkat na cca 0,5cm hruby plat a vykrajovat. Piect na 200s. 8-10 minut podla sporaku..mne na posledne plechy stacilo uz len 5 minut. je to cca 10 plechov. Po vybere hned na plechu potriet rozslahanym vajickom. Samozrejem mozeme pred pecenim ozdobit orechmi,mandlami..

jankavt1
autor
14. dec 2016

@lenkaemka u nás každému chutia chrumkavé a tvrdé, čerstvo upečené a keď pomäknú potom už ich veľmi nechcú.

jankavt1
autor
14. dec 2016

@kaja73 vyskúšam, len mi treba kúpiť kokosový cukor. Ani som nevedela, že taký existuje 🙂

kaja73
14. dec 2016

@jankavt1 ten je vyborny,,je z kvetov kokosu a ma taku vonu ako skaramelizovany cukor,je hnedej farby ,ma vela mineralov ,plus ma uplne nizky glykemicky index..teda nerozhadze hladinu cukru v krvi tak ako klasicky biely ci hnedy trstinovy cukor.

lucinka511
14. dec 2016

@jankavt1 tak nedavaj do cesra sodu bikarbonu.

lenkaemka
14. dec 2016

@jankavt1 rozumiem tiež mam take rada 🙂

jankavt1
autor
15. dec 2016

@kaja73 Myslis, ze mozem pouzit aj kokosove maslo? Mam doma a neviem co s nim...

kaja73
15. dec 2016

@jankavt1 to asi nie..tam je aj vela vlakniny aj silna kokosova chut..ten kokosovy cukor nema chut kokosu ale skor karamelu.

jankavt1
autor
26. dec 2016

@kaja73 Musim konstatovat, ze pernicky boli skvele 🙂 Cesto bolo trocha sypke a obtiazne sa s nim pracovalo, ale vysledok bol genialny. Do sviatkov nevydrzali 🙂 Urcite ich urobim znova.

kaja73
27. dec 2016

@jankavt1 sypke?..moje nebolo..ale ja pri praci s cestom mam stale ruky od oleja..skus to tak miesat..potom je to ako ma byt🙂..a ani nam nevydrzali a mam doma aj od mamy, svokry aj zo skoly kde decka zdobobili a ani jeden nebol takej chuti a krehkosti..a tie stale mame....tie sa akosi nejedia.

tortickalulu
27. dec 2016

Ahoj, ja to robim takto. Krok jedna obliect bundu, krok dva nazut topanky, krok try ist do obchodu, krok 4 najst pernicky najlepsie oschnute, krok 5 pri pokladni si spomenut ze nemas gate.

miaos
30. dec 2016

keď tam dáte viac medu, tak nebudú mäkké. 🙂