Recept na ovocnú tortu

060106
14. aug 2024

Ahojte žienky hlavne tie ktoré sa venujete pečenie. Mohli by ste mi poslať recept na ovocnú tortu ktorú môžem potiahnuť fondanom alebo marcipán prosím? Viete keď pozerám na internete tak niekde bolo písané že torta aj plnka môžu byť akékoľvek len na potretie treba maslvy krém. Inde som zas čítala ze to nemôže byť hocijaký korpus ani plnka a ani hocijaké ovocie kvôli vlhkosti. Tak som stoho teraz jeleň. Chcela by som upiecť synovi na krst tortu doma. Moc moc dakujem.

zuzikak
14. aug 2024

presny recept nemam ale robila som normalne 2 platy piskotoveho cesta v gulatej forme. To som zrezala aby bolo rovne lebo mi troska vyslo ako kopcek. 🙂 Plnku som robila kremovo-tvarohovu (slahacka s tvarohom). Kludne mozes spravit slahacku a mascarpone napr. Medzi jednotlive vrstvy (priamo na tu plnku) som naukladala ovocie. Idealne cucoriedky, jahody, maliny. Ovocie nedavas mokre alebo priamo z mrazaku rozmrazene. Nechaj korpus aj s plnkou a ovocim stuhnut aspon 3 hodiny a ked to bude "zastabilizovane" kludne mozes potiahnut aj fondanom. Koniec koncov ak nedas na vrch ziaden krem a potiahnes fondan len na cesto alebo das max. trocha husteho dzemu nic sa tomu nestane a torta bude super.

rachel36a
14. aug 2024

@zuzikak zle jej radis...stačí trocha džemu alebo kremu zo šľahačkovym, tvarohovým alebo mascarpone základom a fondan sa je roztopi...ďalšia vec ze fondan na čistom korpuse držať nebude....potrebuje podklad na ktorý sa prilepi
@060106 citalz sj správne, tortu môžeš naplnit akýmkoľvek kremom a ovocím, ale ak chceš potahovat fondanom tak musíš celú tortu obtriet bud ganazou, alebo mandľovým kremom s prevahou maslovej zložky...ja pouzivam cokoladu s maslom v pomerne 1,5 dielu coko : 1 diel masla

060106
autor
15. aug 2024

@rachel36a
@zuzikak ďakujem vám veľmi moc

zuzikak
18. aug 2024

@rachel36a no neviem. Ked som robila tortu detom a dala som na vrch dzem a potom som to potiahla fondanom nic sa neroztopilo. Nema sa preco, ked je to v chladnicke. Naviac na cistom korpuse tiez nema ako spadnut 🙂 Ale dobre, nejdem sa hadat - mne sa to podarilo bez problemov. Ak treba krem, nech da krem....

rachel36a
18. aug 2024

@zuzikak môžeš mi veriť...pecenie tort je moje práca...živím sa tým už viac ako 10 rokov 😉 fondan sa netopi preto ze nie je v chladničke, ale preto, ze je na nevhodnom podklade