Recept na lokše

majuska764
4. aug 2024

Pekný deň ľudkovia 🙂 napadlo ma keď som tu videla koláčik či by ste sa nepodelili o recept na lokše...nakoľko FB nemám a na Google som skúšala 3 recepty a vždy boli na prd...tak idem si k vám po radu 🙂 u nás sa to volá podbita fazuľa ( farebná fazuľa zemiaky zelenina a hustena mliekom s múkou polievka) a k nej sa robia také lokše hrube... A tie neviem urobiť 😢 vždy mám placky a nechutí to...prosím máte niekto recept na tie lokše aj s postupom? Mali by byť z kyslého mlieka ale keď máte iný recept nevadi...vyskusam hocičo lebo mi to máme veľmi radi....Ďakujem vopred ❤️

lukbe
4. aug 2024

@majuska764 ak z kyslého mlieka, tak ja robím len odoka, hladká múka, trochu kyslého mlieka a sóda bicarbona-trosku, medzi prsty, niekto to asi preto vola sódovniky. Pečiem nasucho na panvici. Sú super😋.

guiseppinka
4. aug 2024

https://varecha.pravda.sk/recepty/loksa-od-prab...

Tieto som robievala. Uprimne, bola som odvalena, ked muz zacal, ze nech mu spravim lokse na sode... su chutne

majuska764
autor
4. aug 2024

@viestta áno také 🙏🏻

majuska764
autor
4. aug 2024

@lukbe také niečo chcem ale moje vyzerajú skôr ako lokše a tvrdé jak beton :(

viestta
4. aug 2024

@majuska764 tak nech sa vydaria k plnejs pokojnosti na vsetkych stranach 🙂

lukbe
4. aug 2024

@majuska764 no asi musíš dat viac mlieka a prísť na to, aká hrúbka je správna.

majuska764
autor
4. aug 2024

@guiseppinka ďakujem 🙂

majuska764
autor
4. aug 2024

@lukbe toto že keď je cesto ok že sa dá krájať a valkat tak sú tie lokše hrozne... A riedsie sa zas nedajú valkat :( tak som z toho troška zmätená jak to vlastne robiť aby boli normálne 🙂 chutné 🙂

lukbe
4. aug 2024

@majuska764 hmm, tak to musíš cítiť, vidieť, raz sa to podarí. Keď dám skysnut mlieko, tak ti to niekedy nafilmujem😉

isis234
4. aug 2024

@majuska764 ....Ešte horúce placky potierame rozpusteným maslom.
to ako keď sa robia lángoše.. po vysmažení sa potrú ( voda+cesnak+soľ)

skús recept z varechy .... ako je link vyššie,,, alebo ten 1. od viestta

majuska764
autor
5. aug 2024

@lukbe budem vďačná 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️❤️❤️

lukbe
14. aug 2024

@majuska764 tak už mám recept nafilmovaný, len tu sa nedá pridať, skúsim do správy.