Recept na kečup bez jabĺk

cina1
27. júl 2024

Aké prísady dávate? Poprosím, ak máte recept, bez jabĺk, čím ho ochucujete? ˇPozrela som už x repceptov, neviem si nejako vybrať.... Pretlak mám zmáknutý z paradajok v rúre, len troška oleja soli...Ale na kečup milión receptov... Nejako si neviem vybrať..
Ďakujem za osvedčené tipy/recepty.

viestta
27. júl 2024

Po pravde nejak uz ani recept nepouzivam. Upeciem paradajky s korenim (nove korenie, bobkovy list, skorica, klinceky a badian, par vetviciek bazalky a rozmarinu), na plech aj pridam cibulu a cervenu sladku papriku alebo kapiu pre farbu (tak nejak odhadom), vylisujem pretlak a potom carujem so solou, octom a cukrom az kym to nie je to prave orechove.

cina1
autor
27. júl 2024

@viestta dakujem, pretlak robim tiez v rure, skusim ako pises, tie bylinky a koreniny

mimi852021
27. júl 2024

@cina1 okrem klasiky ja dávam jednu cviklu na 2 kg rajčín. Má krásnu farbu a je hustý ako z obchodu.

aurelia2000
28. júl 2024

@mimi852021🧐 Čože? Cvikla? To musím skúsiť! Nie je ju tam cítiť? Neľúbim cviklu, ale musím ju nejako do seba dostať.

mimi852021
28. júl 2024

@aurelia2000 ani ja ju moc nemusím preto píšem že na 2 kg jedna cvikla krásne zahustí a scervena najlepši kečup aký som jedla chuti všetkým čo dám ochutnať. Mne to odporučila susedka a dobre som spravila že.som skúsila už ich robím 3 rok a 25 fľašiek padne za rok. Ale samozrejme rozdam. Raz za čas mám chuť aj na kúpený a to 1 fľaška za rok.

aurelia2000
28. júl 2024

@mimi852021 Ďakujem, určite najbližšiu varku robim s cviklou. 👍

alena0305
18. aug 2024

@cina1 ja robievam paradajky s hokaido alebo maslovou tekvicou - v tlakovom hrnci alebo v rúre- soľ, olej, bazalka, čierne korenie. Potom prepasírujem a dám cukor a ocot. A sterilizujem - tiež v tlakových hrncoch. Je to rýchlejšie.

cina1
autor
18. aug 2024

@alena0305 no ale to uz nie je kecup, ked je v tom tekvica,ale dakujem za tip na sposob pripravy. mne skor islo o tie koreniny 🙂