Recept na chutný koláč pre návštevu

10. jan 2023

Ahojte,

podelíte sa o overený chutný recept na koláč?

Ďakujem 🙂

zara0201
10. jan 2023

Viedenské rezy

bessie12
10. jan 2023

ja budem piect ( narodeninovy ) zakusok slahackovo ovocny.

adus18
10. jan 2023

Ja som robila na meniny krémeš z lístkového cesta a je to jednoduchý koláč, síce som si myslela opak 🙂 ak by bol záujem pošlem recept 🙂

natall113
10. jan 2023

U nás ide krtková torta na plechu alebo mandarinkový trasený koláč, ja mám veľmi rada jednoduché chessecake z pár surovín

autor
10. jan 2023

@adus18 môžem poprosiť ? ďakujem

crazy_lazy
10. jan 2023

Veľmi jednoduchý a chutný je koláč s názvom Orgazmus. 😝Kukni na internete. U nás v robote má vždy úspech, keď ho niekto donesie.

bubinam
10. jan 2023

Ja som urobila tento víkend pudingovu tortu. Tenké vrstvy pudingu na piškóty (3:3) zo 700mllieka a dvoch zlatých klasoch. A na to mrazené jahody (aj iné ovocie moze byť. Ja som mala z našej záhrady zásoby)rozmraziť a želatínu z tej šťavy po rozmrazení. Tortovej forma bola cca 24 priemer.
Zjedlo sa to skoro hneď. Na raňajky zostali 3 porcie a to návšteva bola 2 osoby.

adus18
10. jan 2023

Recept na plnku: Liter mlieka,2 zlaté klasy,3 PL hlad.muky,4 žĺtka a 4 PL cukru. Uvariť hustú kašu. Zo 4 bielkov sneh a do horúceho pudingu zamiešať ten sneh. Šľahačka: pol litra, už nedávame cukor.
Cesto je klasické lístkové z Lidla,2 kusy.
Cesto si dáte upiecť osobitne , najskôr jeden ks na opačnú stranu plechu dáme piecť. A jeden ks lístkového cesta nakrájame na štvorčeky, tak dáme piecť (potom poukladáme na vrch koláča) podľa toho budete si už krájať 🙂 a pečieme na 200°C asi 10 min 🙂

marca12
10. jan 2023

Ja robievam medovy kremes,listkove cesto sa mi nikdy nepodari pekne upiect alebo davam bebe keksy a na to tu plnku,co ti pisala nizsie @adus18

onedaynick
10. jan 2023

@adus18 ahoj, na tu zltu plnku potom ide slahackova plnka? A tie vyslahane bielky len vmiesam do toho pudingu?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adus18
10. jan 2023

@onedaynick ahoj, áno, na spodok lístkové cesto upečené, na to puding v ktorom je zamiešane to bielko a na to vyslahana šľahačka 🙂 a na vrch na štvorčeky nakrájané lístkové pritlačiť 🙂

ninusa221
10. jan 2023

Lotus chesecake😅

katpizur
11. jan 2023

Rada robievam napriklad obliz prst, ten u nas vsetci miluju 🙂

9gabi9
12. jan 2023

@marca12
@elizabet173
Votriem sa do diskusie. Ten medový krémeš robíte teda z bebe keksov? A plnka ťa ktorú písala @adus18 ?

lopka1313
12. jan 2023

Aka navsteva? Ak uplne obycajna, len tak na kus reci, ktora je ohlasena vopred, robim najcastejsie klasicku bublaninu. Ako doplnok ku syrom a vinu. Ak navsteva spojena s oslavou, robim normalne jedlo a ako bonus/dezert tiez casto skoncim pri bublanine (alebo zmrzline z obchodu) :D viem, pocut si to nechcela...
Este obcas robievam aj cheesecake, alebo slahackovu tortu alebo kremese z maslovych keksov miesto cesta, pripadne nieco, co si vygooglim, ale nic, kde nestaci zmiesat a vyliat na plech pre mna jednoduchym receptom na kolac pre navstevu nie je...

marca12
12. jan 2023

@9gabi9 nie,medovy kremes je z medovych platov. Ale tu istu plnku mozes pouzit, aj ked ho robis z bebe keksov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz