Raňajky a desiata pre deti

lukas1204
5. dec 2014

Ahojte, nemáme s manželkou čas pripravovať deťom raňajky a desiatu do školy, ako to riešite? Dávate im peniaze, aby si kúpili niečo v škole/cestou do školy? Ak áno koľko je im vhodné dať? Ďakujem za rady.

sense
5. dec 2014

@lukas1204 ak nemate rano cas, tak to mozete urobit vecer a rano len vybrat z chladnicky....apropo za ten cas co pohladas drobne v penazenke alebo po vackoch je desiata aj ranacky hotove...

inak dost zvlastna tema od nicku zalozeneho dnes...

egyptanka
5. dec 2014

@lukas1204 to snad nemyslite vazne?? nie je cas pripravit ranajky? jogurt s vlockami sa da spravit za minutu a natriet zemlu a pridat ovocie a par cherry paradajok trva asi dve-tri minuty aj so zabalenim. Nechat deti o hlade a dat im peniaze, ved na kup si je podla mna nezodpovedne. Co si myslis, ze si deti kupia. Chipsy, cokoladu, colu pripadne energeticke napoje ... krasny zaklad vyvazenej a zdravej stravy. ☹

rosannar
5. dec 2014

@lukas1204 treba si privstať o 5 minút,to stačí na prípravu aj ranajok a aj desiaty do školy ale ak sa vám nechce vstavať skôr tak kludne stačí ak večer spravíte desiatu a ráno vytiahnete z chladničky a tak isto aj ranajky 😉

gloria9
5. dec 2014

fíha nestihat nachystat ranajky a desiatu?môj drobec chodí do jaslí v januári ide do škôlky ale stale sa snazim aby nieco zjedol doma ja vstavam o pol siestej o siestej drobec a este aj jedlo balím do jaslí lebo môj je hladoš a tie porcie co davaju tak to nestací

anuska74
5. dec 2014

treba käpiž poobede čerstvé pečivko a ráno, už len vyberieš s chladničky a natrieš čo treba, pridáš ovocie a je to 5 minút ti hádam za to stojí a vieš čo tvoje dieťa zje. 😉

belllinka
5. dec 2014

@lukas1204 Nechaj im kazdy den 80 centov, nech si kupia jogurt a pecivo.

sue
5. dec 2014

@lukas1204 privstaňte si ráno s manželkou o 10minút a raňajky aj desiata sú hotové...žasnem normálne... cestou do školy si kúpia somariny typu sladkosti, bagety, hotdogy a školopovinné deti by takéto veci mali mať výnimočne, nie každý deň....alebo si nekúpia nič a odložia na nejaké iné hmotné veci...deti sa nenarobia nato, aby si ich potom len vychovával tým, že im strčíš peniaze do ruky 😔

sirinka
5. dec 2014

Osobne si tiez myslim, ze
@lukas1204 chyba viac vola ako cas... Raz za cas urobte do zasoby domace musli a to len rano zalejes vlaznym mliekom, desiatu nachystajte s manzelkou vecer v ramci predohry a mas vystarane....

@belllinka to sa da, za 80 centov kupit ranajky aj desiatu?

belllinka
5. dec 2014

@sirinka Aha, zle som citala, ja ze iba desiatu. Ale i tak, podla mna sa da za 80 centov kupit jogurt+rozok (ranajky) + banan alebo jablko (desiata).

sue
5. dec 2014

@bellinka náš krpec na desiatu zošrotuje dva krajce chleba spojené - s niečím (paštéta, šunka, nutela, lekvár, nátierka,...) + jeden box ovocia alebo zeleniny (jablko,pomaranč, mandarinka,mrkva, paradajka) + jedna čokotyčinka alebo dva keksy alebo cukríky...takže my by sme desiatu z 80 centov nevyriešili ani náhodou 😀 máš asi zázračne nejedivé dieťa 😀 alebo ten môj vykrmuje pol triedy 😕 😀

bubinko1506
5. dec 2014

ako uz bolo v odpovediach vyssie - privstante si aj s manzelkou, ved priprava ranajok a desiaty nezaberie viac ako 5 - 10 minut.
alebo - nachystajte to vecer a rano iba vyberiete z chladnicky (takto to fungovalo u nas, ked som chodila do skoly. neexistovalo, aby sme nemali nachystanu desiatu)

belllinka
5. dec 2014

@sue Ja nehovorim, ze takto riesim, ranajky a desiatu pre dieta, iba som mu dala priklad, ako to moze riesit.
Moje dieta ranajkuje doma a desiatu ma v sk. jedalni.

mata95
5. dec 2014

vdnešnej dobe žial tak funguje velmi vela rodin 😒 ..... smutne že rodičia "nemaju čas" na svoje deti, ani len na taketo zakladne a banalne zaležitosti..... miesto toho aby si dali namahu a trochu si privstali alebo nachystali jedlo večer im radšej daju peniaze, ved to je jednoduchšie..... my sme boli 3surodenci,mama aj otec chodili doroboty skôr ako sme my vstali,ale vždy sme mali nachystane ranajky, desiatu, sladke aj nejake peniaze. ... vždy si na to "našli čas" ..... ale na druhej strane ja poznam deti ktorym rodičia ani nenachystaju,ani peniaze nedaju a tie deti ešte aj v škole hladuju, velmi vela je aj takych....a to je viac smutne

hradnapani
5. dec 2014

cas na natretie par krajcov chleba maslom a este cimsi sa da najst vzdy. Ci uz vecer alebo rano. Vsetko ostatne je len pohodlnost, resp. lenivost a vyhovorky 😉
jasne, raz za cas sa stane, ze sa nestiha a kupi sa nieco cestou, ale inak...
ak tato tema nie je vymyslena, tak o ako starych detoch je rec?

klincek
5. dec 2014

@mata95 preboha, to vazne? ☹ ..teda, jednu konkretnu skupinu obyvatelov si tak viem predstavit, dovody pozname vsetci..ale inak.. 😖

mata95
5. dec 2014

@klincek no by si sa čudovala, že to niesu len taky,.... odkedy moja segra robi vškole stale viac a viac takych pripadov poznam..... dokonca poznam pripad kde deti na mikulaša ani na vianoce nedostali absolutne nič, a miesto toho aby im rodičia vysvetlili že nejako nevyšlo,ked už nemali snahu im kupiť aspon maličkosť, tak povedali deťom že boli zle, pričom tie deti vôbec zle niesu.... 😒 ludia su všeliaky, a nie každy rodič da decku čo by mal.... 😖

zuzkaanicka
5. dec 2014

@mata95 brrr, toto sa zle aj cita ☹
@lukas1204 na pripravu ranajok a desiaty naozaj netreba vela casu a isto je lepsie, ak to detom nachystate, ako keby si mali vybrat same ... toto nie je o nedostatku casu, ale o pohodlnosti 😝

siska53
5. dec 2014

@lukas1204 ako ze nie je cas? Privstanem si alebo pripravim vecer... Ja teda este nemam skolakov,ale ked som bola volit a videla tie automaty plne somarin...fakt radsej vstanem skor...
Desiata sa da vyriesit ovocim a na ranajky napecte zdrave musli tycinky,tie sa daju aj cestou jest,ak nemate tolko casu a tie tycinky zas nejaky cas vydrzia..

siska53
5. dec 2014

@sue fuha! Ty mas jedlika! A mimochodom pekny kocik sa ti paci! Uplne moj styl. No znacku nepoznam. Ja som mala inglesinu magnum,ta podobne vyzera.

klincek
5. dec 2014

@mata95 to je strasne☹ ja chapem, ze ked nie su peniazky, tak niektore veci sa nedaju detom dopriat, ale bezne jedlo?! 😕 ..a pokial to nie je o peniazoch, tak to uz mi fakt zostava rozum stat - to je tym rodicom fuk, ci a co deti jedia?

jasminet
5. dec 2014

ja to poviem takto - mne sa rano tazi robit ranajky, pripadne desiatu ak muz chce do prace, takze nerobim.... ALE robim to vecer - rano len vytiahnem ranajky z chladnicky, kym sa rodinka zobudi su akurat pripravene jest 😉

saska.t
5. dec 2014

ak nema niekto vlastnym detom cas ani ranajky ci desiatu spravit,myslim,zeby bolo lepsie,aby ziadne deti ani nemali,moc velky vzor to pre deti nebude a ani o buducna im to nic neda 😒 smutne....

leteku
5. dec 2014

Moje deti ranajkuju zvacsa jogurty a desiatu maju v skolke a starsia v skole - zato som velmi vdacna, nemusim vymyslat stale nieco ine. Kazdy den maju chlebik, zemlu s nejakou natierkou resp oblozena zemla.

katka1981
5. dec 2014

@lukas1204, skuste si to nejak zorganizovat, my musime varit dcerke do skolky, cize chystame jej ranajky, desiatu, obed, olovrant a doma spolocne vecera (tak ako aj ranajky). Nie je problem dat dietatu penaize, nech si kupi naco ma chut, aj to je riesenie, ale ak vam zalezi co je, tak chystajte vy, alebo neh si dieta kupi, to, na com sa dohodnete. (a da sa to nachystat aj vecer).

hori
5. dec 2014

odhliadnuc od toho, ze tato tema bola vyslovene zalozena na to, aby tu podaktore maminy dosli pomaly az k infarktovym stavom... ak nemas cas robit svojim detom ranajky a desiatu, nebolo by odveci trvat na tom, aby si tie ranajky a desiatu nachystali deti vecer samy...

lukas1204
autor
5. dec 2014

Dakujem za reakcie, necakal som az takuto burlivu diskusiu. Problem je v tom, ze som velmi casto pracovne rozcestovany a manzelka ma vazne zdravotne problemy. Chceme aby mali nase deti zdravu a pestru stravu, ale vymyslat kazdy den nieco ine, aby nejedli stale len jogurty a musli je velmi obtiazne vzhladom na moju vytazenost a manzelkinu chorobu. Pokusy, aby si deti sami robili desiatu zlyhali po par dnoch (deti 10 a 13) Jedinym riesenim je aby si kupovali jedlo v skole, poprosim o radu, kolko penazi je vhodne im davat, nakolko nechcem aby peniaze zneuzivali, resp. kolko penazi davate svojim detom? Dakujem.

natalym
5. dec 2014

@lukas1204 Nechce sa mi veriť, že Tvoje deti vedia, že majú chorú maminu a ocka furt v práci a neurobia si desiatu, nerozumiem tomu.
Verte alebo neverte, my máme teraz strašne veľ práce, odchádzame z domu o 5 - 6 hod. a prichádzame o 21 - 22 hod. Tento týždeň som veru nechávala peniaze dcére, má 11 rokov. Hanbím sa. Ale včera mi volala ráno a povedala, že si urobí sama desiatu, našťastie bolo z čoho.
Inak aj ja som pracovne veľmi vyťažená aj s manželom, ale desiate robievam.

tenerifka
5. dec 2014

@lukas1204 Mam deti vo veku tvojich a desiate si robia same. Treba mat v chladnicke zdrave veci na pripravu chlebika, desiate nech pripravia vecer do chladnicky, starsie pomoze mladsiemu a namiesto toho davat im denne peniaze im ich dat o prasiatka na konci tyzdna za to, ze sa tak vedia o seba co sa desiatej tyka postarat.

prasiatko30
5. dec 2014

@lukas1204 to najhorsie co mozes urobit pre ich zdravu a estru stravu je dat im do ruky peniaze a poslat ich do skolskej kantyny na ranajky - predpokladam ze skolsky bufet nie je vegetariansky alebo teda bufet kde sa predava len zdrava vyvazena strava takze skus podporit samostatnost deti a manzelka by uz na ne mihla len dohliadnut ked nie je schopna tu desiatu vecer pripravit zabalit a odlozit do chladnicky

mihula
5. dec 2014

@lukas1204 a čo tak,nastavit budik detom o pol hodiny skor,aby vam decka urobili ranajky?A ty nemusis riesit,čo si cestou do roboty kupis na jedenie