Raňajkové kaše pre dospelých

lyci
31. jan 2023

poznate dake instantne ochutene chutne kase, ktore by neobsahovali nielen laktozu, ale ziadne zlozky mlieka? aj ked sa vela z nich hrdi, ze neobsahuje laktozu, v zlozeni je vzdy aspon kazein. nemyslim cistu napr. ryzovu

nika_val
31. jan 2023

@lyci myslíš také niečo?
Neviem či dr. Oetker ma viac prichuti bezplaktozovych

nika_val
31. jan 2023
h2
31. jan 2023

@lyci Neporadím ti instantnú, ale ja som si robievala takú, že som zaliala ovsené vločky pomarančovým džúsom, k tomu som primiešala rozmixované jablko a banán. Nechať odstáť, nech vločky zmäknú. Robievala som si to denne dosť dlhý čas, doma som si to urobila, za pár minút to bolo hotové. A potom som to tak o hodinu v práci zjedla. Pre mňa 100x lepšie, než variť vločky v mlieku.

elistek13
31. jan 2023

Instantne po vacsine vsetky nieco obsahuju, ja si kupujem cokoladovu ryzovu od dr. oetker a pozerala som tam je tiez mliecna bielkovina.
Ideal je cistu si zarobit a ochutit si ako budes chciet a hlavne budes vediet, co vsetko v nej mas.

nika_val
31. jan 2023

Alebo si vyrobit domacu instatnu 🙂
V jednej nadobe zmiešaš ovsenne vločky (ja by som dala jemné), sušene bezlaktozove mlieko (take ake bude tebe vyhovovat), a potom doplnky podla seba, môžeš pridat: svoj oblubeny protein, kusky cokolady, kakao, kakaove bôby, ovocie sušene mrazom podla seba ake chceš
Všetko zmiešaš a tym že ti vznikne čisto iba sypka zmes skladovar v doze, rano zaliat vodou pripadne uvarit vo vode a je to 😊
Ako sa píše vyššie vieš čo si si tam dala, vieš že to máš bezlaktozove a zaroven to je instantne a rychle na prípravu 🙂

lyci
autor
31. jan 2023

@elistek13 ved prave, davaju pozor na laktozu, ale napchaju tam mliecne bielkoviny. testy mam negativne na BKM, ale aj tak mi velmi vadi bezlaktozove mlieko. a po tych kasiach s kazeinom ma boli brucho. mam nakupene veci na ryzovu kasu, ale vobec mi to nechuti, ked si sama vyrobim 😀

enoula
31. jan 2023

Musi byt instantna? Podla mna ovela chutnejšie su domace.. ovsenna, ryzova, psenova, pohankova, kukuricna,.. je ich dost.. pridat kokos, mak, ci oriesky, oriesk.maslo, kusky ovocia, coko.. a vzdy je ina alebo domaca granola taka ina alternatíva

lyci
autor
31. jan 2023

@enoula no lebo som uz skusala vselico, co mam rada, pomiesat a nakoniec mi to nechutilo

beky223
31. jan 2023

A kaše Nomina? Nevyhovovali by ti?

beky223
31. jan 2023

Alebo ešte značka semix, niečo takéto https://www.grizly.sk/semix-ryzova-kasa-s-malin...

savanna
31. jan 2023

Nomina, neobsahuju mlieko ani ziadny pridany cukor, aj chutovo su ok 🙂

beahavala
22. feb 2023
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

ja mam na ranajky najradsej nejake smoothie, zvyknem si ho kupovat od naturalprotein, chut je uplne skvela

bubu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gondyo
25. feb 2023

Nomina kaše pšenová,ryžová,pohánková..sú naj

sisaka
25. feb 2023

Neviem, či tieto kaše dostať v Európe - netreba variť, len zaleješ horúcou vodou, sú bio, k ovsenym vločkam pridávajú aj pohánku, konope, chia, quinoa, žiaden cukor a už vonkoncom nie mlieko, majú viac druhou…