Pudingy po záruke

18. feb 2024

Normálne sa hanbím preto anonymne....dávali sme prec skriňu a boli za ňou popadané práškové Pudingy vanilínový, škoricový cukor, jedlá sóda, kakao práškové, všetko je to zatvorené v poriadku neposkodene lebo však sucho tma ale teda pozerám spotreba 2019 ...je tam min trvanlivosť ale ci aj 5 rokov po no neviem...používali by ste? Ci vyhodiť? Už vieme kde sa to strácalo stále, bola tam odtlacena doska a sa to smykalo dole 🤦‍♀️

syslik81
18. feb 2024

vyhodila by som to ..stoji to par korun tak naco ryskovat

autor
18. feb 2024

Aj Kypriaci prášok ten už asi nebude ani fungovať

minesasubu
18. feb 2024

5 rokov je vela , bude chutit velmi divne tak staro zatuchnuto ,
viem ze je ti to luto vyhodit ale bohuzial

maca1984
18. feb 2024

Vyhodila by som.
To sú "pár centové" veci.

autor
18. feb 2024

Niektoré sú aj 2022 teraz pozerám...je toho celkom dosť cca 35 kúskov dokopy ale asi vyhodím ech 🤦‍♀️
@syslik81
@minesasubu

minesasubu
18. feb 2024

Maximalne rok , ptm uz sup do kosa

autor
18. feb 2024

@minesasubu ďakujem

liz_lemon
18. feb 2024

a co je na tom take strasne, ze sa hanbis?

dada0902
18. feb 2024

Určite vyhod 5r je mega veľa ja vyhadzujem vždy všetko ak nájdem po záruke fu ale vela veci si teda nasla

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika23t
18. feb 2024

Aj sodu môžeš na čistenie použiť.

samimami777
18. feb 2024

Ahoj ja som dávnejšie čítala že pudingový prášok po záruke ide použiť v domácnosti na čistenie , môžeš sa inšpirovať 🙂 dám ti tu link:
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/puding-po-zaru...

autor
18. feb 2024

@monsterablue
@nika23t
@samimami777 ďakujem popozerám 🙂

deti95060810
18. feb 2024

5 rokov je veľa...keby 5 mesiacov.
takže vyhodila

zuzuliennka1
18. feb 2024

puding tak rok po zaruke by sa teoreticky este dal, ako plnka do kolaca napriklad, ale 5 rokov je uz fakt vela. a stoji to par centov, vyhod

lavender94
18. feb 2024

Rok po záruke by som asi ešte prežila, ale 5 rokov je naozaj veľa, to už musí byt hnusne

marianarem
18. feb 2024

Co ja viem..kakao by som asi vyhodila, to asi bude zatuchnute. Ale sode bikarbone podla mna nema co byt a puding by som skusila male mnozstvo uvarit a ochutnat, je to skrob plus asi nejaka aroma. Na druhej strane su to velmi lacne veci, takze velka skoda nebude, ani ked to vyhodis.

lopka1313
18. feb 2024

Asi som jedina, ale toto je datum minimalnej trvanlivosti... Ja by som kludne vyskusala. Je to prasok. Nema tomu co byt, pokial tam nie je nejaka haved... Kypriaci uz asi ucinny velmi nebude, ale zvysok? Samozrejme, ked otvoris, najprv na to pozri, ovonaj, pripadne si daj na prst a ochutnaj, ale naozaj neviem, co by tomu mohlo byt...

zuzuliennka1
18. feb 2024

@lopka1313 tak napr. ten puding - samotny skrob vydrzi vecne, tomu sa fakt nic nestane. Lenze puding je skrob s prichutou, aromy, a to jednak vobec chutit uz ani nemusi, resp. je to vyprchane. A pudingy su v papierovych obaloch, to uplne nemusis zistit, co sa tam mikroskopicky mohlo dostat. Idealne to otvorit a zistit. Ale zas - 5r je fakt celkom dost, na druhu stranu puding stoji par centov

pinkgirl
19. feb 2024

Mne by to nevadilo a použila by som tie potraviny, hehe😉. Sú to suché potraviny. Akurát cez sviatky sa mi stalo, že som potrebovala želatínu na zákusok a mala som v skrinke len po záruke 2r. Použila som ju, fungovala, bola to agarova želatína. Kúpiť novú nešlo, bolo to na Štedrý deň.

tanyag
19. feb 2024

No to zíram 😁 ja vyhadzujem aj deň po záruke a tu sa dočítam, že niektoré aj rok aj dva nechávate a použijete...