Predpripravené jedlo na zlé dni - nápady

mala_jama
10. feb 2021

Ahojte mamičky kuchárky

Poraďte nejaké snacky ktoré si viem predpripravit do chladničky na zlé dni (ako dnes, keď malá 1m cely deň plače a staršia 2r ešte nie je samostatná, muž na tyzdnovke) a ja som za cely den zjedla dve dobozky a pomaranc. Určite uznáte že chlieb a sladkosti nie sú ideálna strava😁😁
Tak poraďte, pri čom nestravim polku dňa v kuchyni. Proste si tu zazracne jedlo vytiahnem a s prepacenim zozeriem hned. Ready to eat😉

veronikaszabova
10. feb 2021

@mala_jama nerozmyslala si nad donaskou z restauracie?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nafka0483
10. feb 2021

- kuskus, pohanka, qinoa (ci ako sa to pise) si zalej vriacim vyvarom, ono sa to urobi ako ryza, napije do seba tu stavu a tym zmakne, toto si priprav pokojne vecer a ked sa to "uvari" tak daj do chladnicky, druhy den uz len pridas zeleninu, syr, pripadne maso a mas nieco ako rizoto
- zeleninu si osup a pokrajaj a daj do vody (mrkva, kalerab, petrzlen, brokolica, karfiol...) - bud len hodis na maslo a opecies, alebo naparis, alebo upecies, alebo mozes chrumkat aj studene, alebo si ju den vopred uz aj tepelne uprav
- maso napr. kuracie, morcacie si nakrajaj a daj do pacu (jogurt, alebo koreniny a olej...) a uz len hodis na panvicu a za par minut mas hotovo
- kup si do zasoby tortily, arabsky chlieb, lavas... natries jogurt, smotanu, alebo majonezu, pridas cerstvu zeleninu (salat, paradajky, paprika...) a napr. syr, zakrutis a hotovo, alebo k tomu pridas maso, alebo tofu, soju...
- ja mam rada aj rychle polievky - napr. paradajkovu, z cervenej sosovice, zemiakovu, cesnakovu, cibulovu...

negymama
10. feb 2021

ja rada robim narychlo detom lazagne. ja ich nevarim ani nemacam. rovno surove ukladam do zapekacej misy, vrstvim lasagne a hocijaku zeleninu, a syrovu omacku, bud syrokrem, alebo zriedim hoci aj bryndzu, pridam koreniny, roztlaceny cesnak.

Ttrochu povarim mraz. zeleninu zo sacku, obcas ked sa mi chce urobim aj besamel. rychle chutne, netreba miesat, len si stopnut 30 minut v rure.

nafka0483
10. feb 2021

Este mi napadlo:
- uvarit natvrdo vajicka a mat v chladnicke a k tomu si otvorit konzervu tuniaka
- alebo uvarene cestoviny, strukoviny a urobit taky sytejsi salat
- co sa tyka tepleho jedla, tak grilovany hermelin je za par minut, k nemu staci zeleny salat, brusnicovy dresing, pripadne aj pecivo

A ja este rada varim take veci, ze vecer si ocistim zemiaky, zeleninu, napacujem maso, rano to dam vsetko spolu do zapekacej misy, supnem do rury a nestaram sa a za 2 hodinky mam upeceny skvely obed. Mozes robit cisto zeleninove variacie, alebo s masom, alebo s cestovniami, skvele su kuracie sthena s kyslou kapustou a zemiakmi - zalejes smotanou a pecies a je to vynikajuce a bez pracnej pripravy.

lopka1313
10. feb 2021

A keby si skusila varit vecer, ked deti zaspia? Lebo dopredu nikdy nevies, ci bude zajtra dobry alebo zly den, ale navarene budes mat vzdy. A kludne aj na 2-3 dni. Ja riesim varenie jedine vecer, ale kvoli praci, deti este nemam...

katren
10. feb 2021

Objednaj a neries varenie....ja som tak robila ked boli decka male, je rozdiel medzi nimi 18 a 15 mesiacov....takze ako trojicky.....
Teraz sa yi aj restika podakuje, ze ma komu navarit, ty nestresujes a navyse nevaris....mas to ready to eat 😉

amelie2017
10. feb 2021

My mame vzdy bolonsku a vyvar v mraziaku 😀 cestoviny su za 10 min hotove, z vyvaru urobis rychlo rizoto, maso na stave...plus my cez tyzden varime minutky. Ziadne 2 hodinove jedla. Vacsinou maso alebo rybu na panvici, k tomu nejaku zeleninu. A polievky vari vacsinou muz vecer, kym pozerame telku. Mame radi huste, kremove. Tie sa daju jest aj 2 dni.

licona
10. feb 2021

Ja som to riesila mraznickou. Napriklad som dala do rury 10-15 kuracich stehien upiect a naporcovala som si do mraznicky, potom len vytiahla a k tomu spravila cerstve cestoviny/ryzu/zemiaky. Takisto sa to da spravit s hocijakym inym masom dusenym/pecenym, daju sa mrazit omacky na cestoviny, gulas, segedin, kapustnica... Prve 2-3 mesiace, ked som mala druhe dieta, som len vytahovala z mrazaka to, co som si pripravila pred porodom 😀

jasminet
10. feb 2021

a dvojrocna jedla co za cely den?
polievky mozes uvarit a zamrazit po 1-2 porciach - rano len vyberies a zohrajes. paradajkovu, vyvar, zeleninovu....
bravcove platky na stave - dovaris len ryzu/zemiaky,
pecne kura, tiez porciu zamrazit. pripadne oberies maso a dorobis ako rizoto....

lilke
10. feb 2021

Mám dieťa alergika. Nakúpila som dózy. Vždy, keď varím, min. 1 porciu kompletného jedla zamrazim. Pre viacerých väčšiu dózu. A potom som buď ráno vytiahla do školy, alebo aktuálne keď popri HO nestíham, alebo som bola chorá, jednoducho vytiahnem takú dózu, koľko stravníkov.

minimilan
10. feb 2021

@mala_jama a čo dávaš na obed staršej dcérke? Ja by som ti odporučila kúpiť si do mrazničky nejakú rybu, šúľance, pirohy. Keď bol zlý deň, bola som vďačná aj za to. Ale už tu bol spomínaný kuskus (5minútovka) alebo aj bulgur (20minút bez roboty) a napríklad k tomu kuracie prsia. Len hodíš na panvicu a je to za chvíľu hotové. Super je elektrický gril na také rýchlovečky. A ešte cestoviny. Ja mám vždy doma smotanu na varenie a keď fakt že potrebujem strašne rýchlo uvariť, tak cestoviny so smotanovou/syrovou/šunkovou omáčkou 😀

nafka0483
10. feb 2021

A inak fakt...co jedla 2 rocna? Lebo ved to uz je normalne jedla, cize to co robis jej urob aj sebe, jedzte spolu.

miriam2908
10. feb 2021

@mala_jama ha tema pre moj dnesny den. Rano som letela odniest deti do skolky, do roboty, potom na test potom po deti potom babke potom po auto lebo bolo na stk potom po deti k babke a potom domov. Prisli sme domov 20:10. Vecera? Otvorila som mrazak vytiahla polotovar tvarohove gule zo zemiakoveho cesta. O 20minut bola vecera na stole. Toto musim mat doma vzdy v zasobe pre taketo zbesne dni. A to uz mam viac menej velke deti. Nenormalne to pomoze ked mas za par minut navarene 😉 a nech mi kazdy vylezie na hrb ze obcas dam detom polotovar z obchodou 😜

minimilan
11. feb 2021

@miriam2908 😂 Raz za čas nikoho nezabije, keď to zje. Ja napríklad kupujem len pirohy a šúľance zn. Stará mama a tie sú bez chémie. Radšej si samozrejme doma s malým vyšúľame vlastné šúľance, aj nalepíme pirohy, ale keď som v časovej tiesni, vždy lepší polotovar ako hladné brucho. 😀