Poznáte jednoduchý recept na granadír?

avoline
10. sep 2013

mate niekto fakt ze jednoduchy recept na granadir dakujem

salma22
10. sep 2013

tu je moj receptik odvaris lecky a grulky-zemiaky,odcedis zmiesas spolu a pridas osmazenu cibulku...popripade slaninku...rychlejsie to ani nejde ...iba ak by si to objednala z restyky 😉

nivi
10. sep 2013

vsak uvaris cestovinu, zemiaky, oparzis cibulku prcnes tam cervenu papriku, osolis, pomagas zemiaky a vsetko zmiesas. ja davam navrch aj syr. a k tomu cviklu alebo kvasaky

usacek79
10. sep 2013

existuje aj zlozity recept na granadir..? 😀

anw
10. sep 2013

Ja to robim trosku inak.....Uvarim cestovinu.....na oleji osmazim cibulku, pridam sol, korenie a sladku papriku, potom pridam na kococky pokrajane zemiaky, premiesam a zalejem vodou (tak aby boli zemiaky pod vodou)...ked su zemiaky mäkke tak to vsetko pomixujem a vylejem na cestoviny....moja mala sa ide zadrhnut...aj vsetci okolo

dixie_chick
10. sep 2013

Ja robim ako anw, pridavam este kmin.

ckatka
10. sep 2013

u nas sa toto co popisujete vyssie vola cerveny granadir.... ja mam ale redsej ten "biely"

spravis klasicku zemiakovu kasu, vyvaris cestoviny (fliacky), polejes oprazenou slaninkou a podavas s kyslym mliekom
mnam asi si dnes spravim 🙂

stanulik9
10. sep 2013

Zemiaky dám variť nakrájané na malé kocky. Do druhého hrnca dám variť cestoviny (fliačky). Kým sa to varí, tak nakrájam veľa cibule a dám ju speniť na olej. Ak mám doma nejakú údeninu, tak ju na oleji najskôr osmahnem a až potom pridám cibuľu. Osolím okorením, pridám cesnak a červenú papriku. Zlejem zemiaky a dám ich na cibuľový základ, osmahnem a potom po odstavení z ohňa primiešam cestovinu. Podľa chuti pridám soľ, korenie a červenú papriku. Ak je granadír moc suchý, pridám trošku oleja, ale to až keď je to všetko dobre premiešané a odstavené z plynu.

betkabetka
10. sep 2013

Ja mam zrovna dnes na plane 🙂

Robim tak, ze oprazim cibulku a slaninku, pridam zemiaky na platky a zalejem troska vodou. Sol, cervena paprika, rasca..a ked su zemiacky udusene, pridam uvarene fliacky a premiesam 🙂

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miku1
10. sep 2013

Neviem si predstaviť ťažký recept na granadir 🙂 Uvarím zemiaky aj cestoviny. Popražím cibuľu, pridám soľ, korenie, červenú papriku, zemiaky, cestoviny a hotovo 🙂

michaelamilan
10. sep 2013

ja robím takto: na oleji si orestujem cibuľku, pridám 1čl ml. červenej papriky, na tenké kolieska nakrájané zemiaky, podlejem vodou a dusíííííííííííííííííííííím do zmäknutia. Nakoniec vmiešam uvarené cestoviny 🙂

mirka_aa
10. sep 2013

ja varim mensie zemiacky v supke,cestoviny (fliacky) tiez uvarim...potom zemiaky osupem a pretlacim cez mriezku na male kococky a zmiesam s cestovinami..dalej nakrajam na drobno vela cibule a poprazim na kocke masla..do cibule pridam dost vela cervenej papriky aj sol (moze aj cierne korenie a drvena rasca) a potom to zmiesam vsetko dokopy 🙂 najviac mi chuti s kyslimi uhorkami 🙂

indira
10. sep 2013

zemiaky nakrajam na kocky dam ich varit do vody pridam sol ,,do iste kockove slize ja davam varit naprv vodu sol trosku oleja ked vrie voda pridam tie slize ked je vsetko makke tak orestujem si cibulu na oleji pridam postupne zemiaky slize pomiesam pridam papriku sol a tak to robim stale len uz nedam papriku ,,,

jankastubka
10. sep 2013

Tiez to robim tak, ze v jednom hrnci varim nakrajane zemiaky, v druhom fliacky. V tretom hrnci spravim cibulku so slaninkou, posypem cervenou paprikou a primiesam zemiaky s fliackami. Su to sice 3 hrnce ale ide to celkom rychlo.

mirka1011
10. sep 2013

kocky take chutky ste mi narobili, asi si budem musiet zajtra spravit, manzel sa mi sice na to vykasle, ale aspon ja si pochutim 😀

m_ij_ka
10. sep 2013

môj recept - opražím veľa cibuľky, pridám zemiaky uvarené, cestoviny, ochutím trochou soli, vegety, červenej papriky pomiešam všetko a hotovo a na druhý deň nikdy nič nezostane 🙂

vinifred
10. sep 2013

..v podstate varím rovnako,len zemiaky v šupke a miesto fliačkov,kolienka..fliačky nepoužívam..

katy1979
10. sep 2013

Ahaho a kolko receptov sa naslo na granadir 🙂 kazdy ho robi inak.

traktor
11. sep 2013
ada30r.
16. apr 2014

Ja zvyknem tie zemiaky trošku popučiť až potom pomiešať s cestovinou. Lepšie sa premiešajú s cestovinou a mám to radšej ako keď sú tam kocky zemiakov.

soniatko
16. apr 2014

ja robim takto: zemiaky si dam varit v supke, potom ich pretlacim cez ten krajac /neviem si teraz spomenut, ako sa to vola 😅 / na oleji osmazim cibulku, pridam parky, klobasku, slaninu - co je doma. naposledy som kvoli malej dala iba sunku od kosti, necham osmazit, pridam ml.cervenu papriku, zemiaky, trosku necham osmazit. vypnem a primiesam uvarene cestoviny a dosolim.