Používate pri varení kuchársku knihu?

fashionshop88
24. jan 2024

Používate pri varení kuchársku knihu? Kde máte recepty, samozrejme okrem tých ktoré ich majú ...

.....všetky uložené v hlave , a vedia všetko dokonale ochutiť atď ... Ja som úplne nemožná dobre navariť

ariannazara
24. jan 2024

Varím podľa receptov, video väčšinou z instagramu a vždy to chuti super 😂🤨 ale také bezne halušky, mäso omáčky, zemiaky bludy to je jasne ze nepoužívam recepty. Ale keď chcem niečo také vyskúšať špeciálne tak použijem video recept mam najradšej

liz_lemon
24. jan 2024

mam vela kucharskych knih, ale skor pouzivam youtube, knihy si skor len pozeram, a hovorim si, ze co by som chcela skusit 😂

melanta
24. jan 2024

Nie sme v prvej polovici 90-tych rokov, že úloha ženy je stáť za sporákom. Sú partnerstvá, kde varí muž. Ak nevarí, dohodnite sa, že sa budete striedať. Nie je dôvod, aby si neobľúbenú činnosť robila iba ty. Ak preto nemáš zmysel, nikdy excelentná kuchárka nebudeš a ani ťa to nikdy nebude baviť. No a čo. Budeš dobrá a budú ťa baviť iné veci. Nestresuj sa týmto. A ak chceš napriek tomu variť, choď do kníhkupectva, posaď sa tam na hodinu a pozri si kuchárske knihy a kúp takú, ktorá ti bude zrozumiteľná. Sú knihy, kde jedna dvojstrana = jeden recept aj s obrázkami.

ibatanecnica
24. jan 2024

ak chcem niečo konkrétne tak áno, idem podľa receptu, či už kuchárskej alebo na nete. Ak len niečo také čo bežne robím , tak nie .

hederamonstera
24. jan 2024

Ako kedy, recepty, ktore som uz velakrat robila, robim z hlavy. Knihy uz nepouzivam, skor youtube a instagram a recept, ktory sa nam pacil, si zapisem do svojej knizky.
Ale napr peciem vzdy podla receptu, neviem si zapamatat gramaze.

babababka
24. jan 2024

Nie,všetko od oka alebo skúsenosti.

lenka2710
24. jan 2024

@fashionshop88 tie, ktoré som robila viackrát, mam v hlave, keď nájdem niečo nové, urobím si vždy screen, potom si to vytlačím, mam veľký sanon, tam mam všetky zozbierané recepty aj na pečenie aj na varenie

zuzuliennka1
24. jan 2024

nikdy som nepouzila kuch. knihu, varim vela receptov co mam od maminy, a par takych, co som nasla niekde video/internet recept, prvykrat si to pozriem, postup, suroviny, a potom uz po pamati
recepty pouzivam len ked peciem kolace alebo cheesecaky

januska12323
24. jan 2024

Pozriem si recept na nete alebo v knihe a podľa toho idem. Ale väčšinou upravím podľa seba. Obyčajné veci, ktoré sa nedajú pokaziť robím od oka, aké korenie, zeleninu mám tam strčím. Zatiaľ sa nikto nesťažoval.

tinkavvv
24. jan 2024

Mam 3 kucharske knihy - furt hladna 1,2,3 a odporucam. Zvysok hladam na internete. Tiez neviem improvizovat a vymyslat sama od seba.

fairyy
24. jan 2024

@fashionshop88 by som povedala, ze je to pol na pol, ale mam aj vlastnu "kucharsku knihu" - zosit do ktoreho si pisem ako som upravila recept hlavne ak mi to jedlo vyslo perfektne (torty, chlieb, kolace, india-pomer korenin, a pod)

pkgirl30
24. jan 2024

Ak nájdem niečo nové na internete to prepíšem do svojej kuchárskej knihy a varím z nej, recepty sa nesnažím zapamätať, ale chute sa mi časom menia takže maximálne z hlavy len menej alebo viac korenia, soli

nelka93
24. jan 2024

Len keď chcem vyskúšať recept, ktorý som ešte nerobila. Ale väčšinu robím druhýkrát už podľa chuti. Varím od 13.takze niečo sa nalepilo na mňa🙂

princezna_bosorka
25. jan 2024

@fashionshop88 ja vacsinou varim podla kucharskej knihy... niekde si recept proste nepamatam, aj ked ho robim castejsie (tikka masala, chilly con carne, svieckova) a dost casto varim nieco, co som este nevarila

timilv
25. jan 2024

@fashionshop88 mám pár kuchárskych kníh, ale väčšinou ich používam ako ťažítko na zaťaženie plátov keď robím grilážky 😅 mäso je väčšinou čistá improvizácia. Viem, že chcem spraviť napríklad soté, tak pozriem čo mám doma a nejako to nakombinujem. Mužovi a deťom chuti a nemajú aspoň 2x to isté 😂 akurát také klasiky ako rezne, Čína, chilli con carne to robím väčšinou stále takým istým postupom.
Jediné čo idem podľa receptu sú zákusky ( teraz nemyslím také že muffiny, bábovky, cheesecake a podobne). Také tie zložitejšie koláče a torty robím podľa receptu. Vygooglim si čo chcem robiť a nájdem si recept, ktorý sa mi páči. Niekedy niečo pozmením podľa našich chutí, ale kostra je vždy z receptu 🙂

cina1
31. jan 2024

jedla, co nevarim casto, si pozriem- najcastejsie na vareche ale aj bonvivani.a kysnute veci vylucne podla receptu