Potraviny po záruke

11. feb 2024

Ahojte,
dnes som kupovala wasabi pastu v jednom supermarkete nakolko sme dostali chut na sushi.
A chcela som ju odlozit do chladnicky bez krabicky ale este som pre istotu skontrolovala datum a co nevidim?
Na krabicke zaruka do 2025 a na tube 2023?!!! Muz nemec mi hovori, to vazne? Je v soku, Musel si to odfotit hovori ze nikdy v zivote toto nevidel.
Isto si mysli ze tu zereme odpad co je tak z casti pravda.

doriiis
11. feb 2024

A to 29.6.2023 nemôže byť dátum výroby?

patka06
11. feb 2024

Tiež myslím, že na tube je dátum výroby a na krabičke minimálna trvanlivosť do

13uzivatelka11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2024

Prave som hladala nieco co ma tubu a krabicku, a nasla som zubnu pastu, datum spotreby na krabicke je totozny s tubou.

anjelicek26
11. feb 2024

Je tam vyrazeny dátum výroby a aj to sedí s dátumom spotreby na krabičke.. dva roky u tohoto typu konzervovanych potravín je taky štandard.

beata_k
11. feb 2024

Na tube je datum spotreby. Prebalili ju.

patka06
11. feb 2024

Kozmetické výrobky majú určený dátum spotreby od otvorenia - nemôžeš porovnávať s potravinami

autor
11. feb 2024

Nasla som na nete k wasabi paste popis
Minimálna trvanlivosť do: uvedené na hornej strane obalu.

hiro
11. feb 2024

No tak vidis, minimalna. Ta pasta bude dobra aj v roku 2026...

marianarem
11. feb 2024

Uz som to tu nedavno pisala, kedysi som brigadovala v colnom sklade a mojou naplnou prace bolo prelepovat nalepky s datumom spotreby na kozmetickych vyrobkoch, ktore boli uz po zaruke. Normalne sme cez stary datum spotreby nalepili novy a asi to teda islo naspat do predaja. Takze mna toto neprekvapuje. Ale inac wasabi paste nic nebude podla mna. Do niektorych vyrobkov sa nic nepusta. Ja mam v chladnicke uz aj viac nez 5 rokov otvorenu tamarindovu pastu. Je velmi kysla, takze spotrebovava sa pomaly. Nic ju nechce, ani plesne, ani bakterie 🙂

hulica
12. feb 2024

podľa mňa to nie je ok. však keď niečo kúpim, tak by tam mal byť rovnaký dátum, nie? však keby krabičku vyhodím, tak podľa čoho by som sa mala potom riadiť? to bude prebalené.

simca06022011
12. feb 2024

vnutri moze byt datum balenia a nie spotreby... inak napr. u nas je toto praktika Dvitu.. :DD kupili sme kvapky, a vnutri krabice nieco pol roka po spotrebe.. v lekarnio ze to je v poriadku, menili spotrebu.. tak som povedal, ze nie je to v poriadku, lebo ti kvapky aj inak chutili :D cize rozbalujt eaj taketo veci..

@marianarem kozmetika je nieco uplne ine ako potraviny

autor
12. feb 2024

A co myslite mam sa s tym vratit do obchodu? Ako jasne paste nic nemoze byt ale aj tak…