Potravinárske farbivo do koláčov

petra7825
7. apr 2021

Baby poradte mi potravinarske farbivo do kolacov. Chcem aby bolo take syte. Chcem synovi spravit duhovy kolac taky ten americky . Rainbow cake. Idealne ak by bolo aj prirodne a mate s nim skusenosti. D.

petrisa213
7. apr 2021

Ja len poradím co sa týka prírodných farbív, veľa z nich sa tvári ako prírodné ale pravda je niekde inde. Resp červené, ružové, fialové označia ako prírodné lebo sú z chrobáčika ktorý teda do prírody patrí ale ten benzoan sodný za pomoci ktorého sa získava to farbivo teda okolo prírody vôbec nejde. Ak ti ide o to aby deti papali zdravo tak dnu do torty by som dala bez farbiva resp ofarbit niečím prírodným ako čučoriedky napr a z vonku aby bola torta krásna už daj hocičo ale nedať ten vrch papať detickam. 🙂

petrisa213
7. apr 2021

Používam tieto. Tie malé sú práškové ale napr červená mi po veľmi krátkej chvíľku zatvrdla a nedala sa už vôbec použiť. Sú čisto prírodné a dobre co sa týka farbiva. A ta vysoká je tekutá, lepšia na farbenie ako ten prášok ale presne z týchto mám červenú a fialovú co píšu ze sú prírodné ale teda veľmi prírodné nie sú

petra7825
autor
7. apr 2021

@petrisa213 viem ze nejake cervene farbivo vyvolava hyperaktivitu tak sa mu chcem vyhnut kedze ten kolac je sam oseme uz sladky. 😌

petulda333
7. apr 2021

@petra7825 vyvolava, ale urcite nie po jednej davke. Ja pouzivam znacku Wilton. Nepouzivam casto, len obcas

petra7825
autor
7. apr 2021

@petulda333 tak ja vobec som nikdy este nepouzila a iba teraz sa pustam do pecenia. Chcem skusit ten rainbow cake synovi k narodeninam https://dobruchut.aktuality.sk/recept/65315/duh...

petulda333
7. apr 2021

@petra7825 pozri ak to pouzijes raz, nic sa detom nestane. Ja pouzivat tie wilton gelove ale aj praskove z drogerky. Tie dr. Oetker su na nic. Ja som s nimi farbila tortu, pouzila som modru, zltu a cervenu a takto dopadla 😬