Poschodová torta

kika_9
15. apr 2022

Milé mamičky,

Potrebujem poradiť ohľadom poschodovej torty.
Prvýkrát idem piecť poschodovu a tortu a mám problém bojím sa ako dať na seba dve poschodia.
Našla som tip na to, že dám na seba dve poschodia a len dám do torty slamky na stabilitu aby sa vrchná torta nezosuchla.
Druhý tip bol, že na prvú tortu dám podložku a na tú podložku dam druhú tortu.

Čo je podľa Vás lepšie. Prípadne ak máte iný nápad bude rada.

Vopred ďakujem za odpovede.

lindous
15. apr 2022

Pečiem takéto torty asi len 2x do roka, ale ja dávam výstuž, buď na to kúpené bambusové paličky alebo široké slámky 🙂 ide o rozloženie váhy, aby vrchná spodnú "nepripučila", podložka toto nespraví... tú občas dám z praktických dôvodov, aby som mohla dať vrchné poschodie jednoducho dolu a zvlášť nakrájať ...

lenka188
15. apr 2022

Davam palicky (vyzera to ako hrube slamky) na vystuz. Funguje to super 👍

lilianka28
15. apr 2022

@kika_9 ja dávam hrubšie slamky - tie zapichnem do spodnej časti. Potom si ešte vystrihneme kruh z kartónu o niečo menší ako bude vrchná časť, obalom v potravinárskej fólii. To položím medzi dve poschodia. Nikdy sa mi torta nerozpucila, pekne držala.

kika_9
autor
15. apr 2022

@lilianka28, @lenka188, @lindous ďakujem za vaše nápady. Vyskúšam tie slamky a aj ten kartón

martuska01
2. jún 2022

Baby :/vidim vasu komunikaciu ak som spravila poschodovku a neobalila som karton foliou? Je tam karton hrubsi a drevene bambusove palicky rozlozene.... Okruhle som takto robila a super drzali ale tento x obdlznik kocka a sa mi zda ze trosku prepadla do kelu...